MacBook Pro 15 "Retina Trackpad z połowy 2015 r. Nie klika


21

Gładzik na moim MacBooku Pro przestał klikać. Udało mi się włączyć funkcję „kliknij, aby kliknąć”, więc mogę klikać, używając tej opcji, ale denerwujące jest oczekiwanie kliknięcia i nic nie dostać. To tak, jakby gładzik wcale nie naciskał.

Przeprowadziłem pewne badania, a niektórzy twierdzili, że może to być problem z baterią, z rozszerzaniem się baterii, a inni twierdzili, że może to była aktualizacja oprogramowania. Od dłuższego czasu nie dokonałem znaczącej aktualizacji oprogramowania, więc nie sądzę, żeby to było to.

Jakieś doświadczenia z tym związane?


Tak - Twój gładzik działa nieprawidłowo. Przyczyną może być puchnięcie baterii lub awaria gładzika. To problem fizyczny, więc trzeba będzie go naprawić.
Allan

Zobacz moją odpowiedź poniżej. Zadałem pytanie tutaj, aby ktoś inny mógł uzyskać informacje w razie potrzeby.
pjlamb12

@Allan, jeśli MacBook ma gładzik „silnika taptycznego”, nie jest fizyczny, ale logiczny. Gładzik gładzi wrażenie kliknięcia z lekkim wstrząsem. Może nie sprawiać wrażenia kliknięcia z powodu problemów z logiką. Rozwiązanie pjlamb12 zadziałało dla mnie.
devios1

@ devios1 - Jest haptyczny, a nie „taptyczny”, a technologią jest metalowa płytka przełącznika wrażliwa na nacisk / elektro-pojemnościowy „umieszczony” za szkłem. Bez względu na to, jak go pokroisz, jest to interakcja fizyczna, która zamienia się w sygnał cyfrowy. Ma skłonność do upadku.
Allan

1
@Allan, może być czas, kiedy trzeba go naprawić, ponieważ jest to problem fizyczny, ale są chwile, kiedy zaakceptowana poniżej odpowiedź rozwiązuje problem. Moją propozycją byłoby wypróbowanie poniższych kroków, a jeśli to nie zadziała, weź to do naprawy.
pjlamb12

Odpowiedzi:


43

Poszedłem do Genius Bar i dostałem odpowiedź, więc oto jest!

Pamiętaj, że to może nie działać dla wszystkich, ale dla mnie zadziałało.

  1. Pierwszą rzeczą, jaką zrobiła ta technika, było uratowanie wszystkiego i wyłączenie komputera. Poczekaj, aż ekran całkowicie się wyłączy i wszystko zostanie wyłączone.
  2. Podłącz MacBooka.
  3. Naciśnij następujące klawisze w lewym dolnym rogu klawiatury: ctrl + opcja + shift (trzymając je wszystkie jednocześnie), a następnie dotknij klawisz przycisku zasilania w prawym górnym rogu.
  4. Jeśli lampka na ładowarce świeci na bursztynowo, powinna migać na zielono, a następnie wrócić do bursztynu. Jeśli był już zielony, pozostanie zielony.

Nazywa się to resetowaniem SMC lub kontrolerem zarządzania systemem.

Sposób, w jaki wyjaśniła mi to technologia, resetuje sposób dystrybucji energii przez komputer i powinien sprawić, że komputer wyśle ​​odpowiednią ilość energii z powrotem na gładzik. Nie wiem, czy dokładnie tak to działa, ale w zasadzie tak mi to wyjaśnił.

Po wykonaniu resetu SMC gładzik zaczął działać natychmiast. Mam nadzieję, że to również zadziała dla ciebie!


2
Dzięki !, działało dobrze. uratowała mi podróż do genialnego baru.
Sarah Shotwell

2
Mam 13-calowy MBP 2016, którego kliknięcie przestało działać i to naprawiło. Muchas gracias.
devios1

2
Pracowałem także dla 15-calowego MBP w 2015 roku. Dzięki
Tomas,

1
To uratowało mi dzień! Mój touchpad już nie kliknie. Nie spodziewałem się, że będzie to możliwe do rozwiązania na poziomie oprogramowania. Ale wykonałem kroki i touchpad wrócił do normy. Dioda LED zmieniła kolor na zielony, a następnie ponownie na pomarańczowy, zgodnie z opisem.
chiccodoro,

Stuknięcie przycisku zasilania zgodnie z opisem nie pojawiło się, aby go naprawić na moim MBP 2015. Zamiast tego przytrzymałem przycisk zasilania przez sekundę. System został włączony, a touchpad został naprawiony. Dziękuję bardzo!
Herr Pink,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.