Czy mogę wyłączyć lepkie krawędzie okien macOS Sierra?


14

W systemie macOS Sierra krawędzie okna są lepkie i chwytają krawędzie wyświetlacza, górę Docka i dół paska menu podczas przenoszenia.

Jest to bardzo przydatne przez większość czasu, ale czasami chciałbym je wyłączyć. Chociaż możliwe jest odsunięcie okna od krawędzi i przesunięcie go do tyłu, co wydaje się przesłonić funkcjonalność lepkiej krawędzi, chciałbym, aby w pierwszej kolejności uniemożliwiło to początkowe uchwycenie.

Czy istnieje sposób na wyłączenie lepkich krawędzi okna macOS Sierra?


1
Poszukiwanie odpowiedzi na ten temat zabrało mnie na tego bloga :-)
fsb

sooooooooooo, czy ktoś wymyślił do tego przełącznik bibliotek terminali? Zgadzam się z komentarzem „żyj z tym lub przestań używać macOS”, ale biorąc pod uwagę programy, których używam ryś, to byłby tylko ból głowy (więcej niż przyciąganie) i Windows… cóż, nie. wszelkie wiadomości byłyby bardzo mile widziane, gdyby nie OP pokazujące mi, że nie jestem sam
Rob Jobbs

Odpowiedzi:


12

Przytrzymaj opcję podczas przeciągania. W razie potrzeby wyłączy „lepkie” krawędzie, bez domyślnego wyłączania przez cały czas.


4
czy istnieje sposób, aby wyłączyć go cały czas jako domyślny? Nigdy nie chcę lepkiego zachowania.
Thunk,

1
Nie to, że widziałem. Jest to jedna z tych decyzji typu „żyj z tym lub przestań używać macOS”.
dr.nixon

2

Istnieje kilka sposobów na zastąpienie lepkiej krawędzi:

  • Szybsze przesuwanie okna. Istnieje próg prędkości, po którym efekt lepkości się nie pojawi.
  • Po zablokowaniu krawędzi po prostu poruszaj się w tym samym kierunku. Okno się odklei. Nie ma potrzeby cofania się, a następnie ponownego przewijania.
  • Jak wspomniano w pytaniu, poruszaj się tam iz powrotem.
  • Jak wspomniano w innej odpowiedzi, przytrzymaj klawisz opcji podczas przeciągania.

-1

Po zastosowaniu opcji „Zachowaj foldery na wierzchu podczas sortowania według nazwy” w sekcji Preferencje zaawansowane Findera wydaje się działać.


Wydaje mi się, że to nie ma znaczenia; Powiedziałbym nawet, że byłby to błąd, gdyby tak się stało, ponieważ opcja ta znajduje się w preferencjach Findera, a nie w całym systemie i wydaje się, że jest to całkowicie niezwiązane ustawienie, nie wspominając o pozycjonowaniu okna. Czy mógłbyś dodać gif do swojej odpowiedzi, pokazując różnicę między włączoną i wyłączoną opcją?
grg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.