Zmień główne zdjęcie albumu na zdjęciach


18

Mam iPhone'a 6s z systemem iOS 10. W aplikacji Zdjęcia są albumy, a każdy album ma zdjęcie na okładkę.

Jak mogę zmienić zdjęcie na okładkę albumu?

Odpowiedzi:


16

Stuknij osobę w albumie Ludzie. Wybierz Wybierz. Stuknij opcję Pokaż twarze, aby skupić się tylko na twarzy osoby na każdym zdjęciu. Stuknij zdjęcie, którego chcesz użyć. Stuknij opcję Udostępnij rozszerzenie, a następnie> Ustaw kluczową twarz.


2
To dobra odpowiedź tylko dla People, nie działa na żadnym innym albumie. Daję +1 odpowiedzi, ponieważ jest to coś, czego nie znałem i działa w przypadku niektórych zdjęć.
fsb

6
Jeez dla firmy, która szczyci się uproszczonym UX, jest to okropnie niejasne!
brandonscript

10

Na iPhonie lub iPadzie kliknij otwórz utworzony album (nie działa na albumach tworzonych przez iOS). Kliknij Wybierz w prawym górnym rogu. Przytrzymaj zdjęcie, które chcesz jako zdjęcie na okładkę, dopóki się nie „poruszy” lub nie powiększy. Następnie przesuń go do lewego górnego położenia (pierwsze zdjęcie). Kliknij Gotowe, a zostanie zapisane jako zdjęcie na okładkę.


Działa to w przypadku normalnych albumów. To nie działa w przypadku albumów udostępnionych. (Testowane na iOS 11.2)
remeika

2

Nie wierzę, że istnieje sposób, aby wybrać kluczowe zdjęcie bezpośrednio na iPhonie. Nie ma również sposobu na dokonanie tego wyboru w aplikacji internetowej Zdjęcia na https://icloud.com

Jeśli korzystasz z biblioteki zdjęć iCloud i masz komputer Mac, aplikacja Zdjęcia na komputerze wyświetla te same albumy co Twój telefon. Otwórz album, który chcesz zmienić zdjęcie na okładkę, kliknij prawym przyciskiem myszy (lub kliknij z wciśniętym klawiszem Control) zdjęcie, którego chcesz użyć, i wybierz „zrób kluczowe zdjęcie”. Po zsynchronizowaniu zmian w chmurze zmiana ta powinna zostać odzwierciedlona w telefonie podczas synchronizacji tych zmian.

Komplikuje to także rzeczy na iOS, istnieją dwa rodzaje albumów, te utworzone przez sam iOS (selfie, panoramy itp.), A potem są te albumy, które sam tworzysz.

W albumach utworzonych przez iOS najnowszym zdjęciem będzie tak zwane zdjęcie na okładkę.

W utworzonym albumie zdjęcie na okładkę będzie pierwszym zdjęciem w albumie.


2

Na iPhonie mogę przeciągać zdjęcia, aby zmienić ich kolejność. Zgodnie z radą z góry:

 • Otwórz album, którego okładkę chcesz zmienić (ta metoda działa tylko w przypadku albumów utworzonych samodzielnie, nie działa w przypadku domyślnych, takich jak selfie)
 • Naciśnij wybierz w prawym górnym rogu
 • Wykonaj długie dotknięcie (dotknij i przytrzymaj) zdjęcia, które chcesz zrobić jako zdjęcie na okładkę
 • Następnie przeciągnij ulubione zdjęcie, tak aby znalazło się ono na liście jako pierwsze, zostanie użyte jako zdjęcie na okładkę tego albumu

1
Na iPhonie Photos -> Albumsmożesz przeciągać zdjęcia? Próbuję tego i to nie działa. Wyjaśnij, jak możesz to zrobić.
fsb

2

W końcu natknąłem się na rozwiązanie! Zdjęcie, które chcesz wyróżnić, musi znajdować się na pierwszej pozycji w albumie. Oto jak przenieść zdjęcie:

Kliknij album, kliknij wybierz w prawym górnym rogu. Tam wybierz zdjęcie i przeciągnij je do pierwszego zdjęcia w albumie. Pamiętaj, aby nie „stuknąć” zdjęcia, ale przytrzymaj palec na zdjęciu i przeciągnij go do pierwszej pozycji i trochę gotowe.


Ta odpowiedź została już udzielona kilka miesięcy temu. Aby uniknąć przegłosowania, edytuj swoją odpowiedź, dodając nowe lub dodatkowe informacje, które nie zostały jeszcze przedstawione przez innego użytkownika.
fsb

0

Otwórz album, którego chcesz zmienić zdjęcie na okładkę, kliknij zdjęcie, którego chcesz użyć, i wybierz „zrób kluczowe zdjęcie”. Ta zmiana powinna zostać odzwierciedlona w telefonie.

Nie działa Mógłbym też przysiąc, że w menu udostępniania w wersji iOS Zdjęć w wersji beta była opcja „Utwórz kluczowe zdjęcie” w fazie beta ...

Edycja: nieważne. Zaktualizowane „kluczowe zdjęcie” wybrane na macOS EVENTUALLY pojawiło się w wersji na iOS, dwa dni później.


Daję +1, ponieważ oznacza to, że opóźnienie może być dniami na synchronizację danych. Nie jest to dla mnie oczywiste z dokumentacji Apple'a ani innej odpowiedzi, @fbara
bmike

0

Zdjęcia iOS: Zmień miniaturę albumu / kluczowe zdjęcie

 1. Otwórz aplikację Zdjęcia
 2. Otwórz album, który chcesz zmienić jego miniaturę
 3. Wybierz zdjęcie, które chcesz stać się miniaturą albumu
 4. Wybierz „dodaj”
 5. Wybierz „nowy album”.
 6. Nazwij nowy album
 7. Teraz tworzony jest nowy album zawierający tylko wybrane zdjęcie
 8. i automatycznie wracasz do albumu otwartego w kroku 2
 9. Teraz wybierz wszystkie zdjęcia z tego albumu, dotykając „wybierz wszystko”
 10. Kliknij „dodaj”
 11. Wybierz album utworzony w kroku 5-7
 12. Usuń oryginalny album

0

Nie udało mi się odnieść sukcesu z żadnej z metod, które tu widziałem, więc na Macu skopiowałem zdjęcie, które chciałem jako okładkę i wkleiłem na końcu albumu. Teraz mam podwójne tego zdjęcia, ale zadziałało! Okładka zmieniła się, gdy przeglądam ją z iOS lub Mac.


0

W albumie miejsc weź selfie. To automatycznie powoduje, że zdjęcie jest wyświetlane w folderze miejsc. Oczywiście każde inne selfie zastąpi je, gdy zostanie zrobione


0

Znalezienie sposobu na to na iPadzie doprowadza mnie do szału od lat! Dzisiaj w końcu znalazłem odpowiedź. Oto klucz: ikona albumu będzie pierwszym zdjęciem, który umieścisz w albumie. Nie zadziała, jeśli po prostu przesuniesz obraz do pierwszej pozycji. Jeśli więc masz 100 zdjęć w albumie:

 1. Dodaj je wszystkie do fałszywego albumu, który przydaje się do tego celu.
 2. Usuń wszystkie zdjęcia z faktycznego albumu.
 3. Z albumu Bogus dodaj zdjęcie z żądaną ikoną do właściwego albumu.
 4. Na koniec dodaj resztę zdjęć do właściwego albumu.
 5. Usuń zdjęcia z fałszywego albumu, aby były puste, kiedy będziesz musiał to zrobić.

Uwaga: używam iPada Pro z najnowszym iOS


0

Dużo łatwiejszy sposób, chłopaki.

ZAWIERA ALBUMY WYGENEROWANE IPHONE

Otwórz powiedz główny album wszystkich zdjęć. Jak wiesz, najnowsze zdjęcie to okładka. Znajdź dowolne zdjęcie jako okładkę.

Kliknij wybierz Kliknij pole ze strzałką w lewym górnym rogu ekranu Kliknij duplikat

Spowoduje to utworzenie nowej kopii tego zdjęcia, która jest teraz najnowsza. Możesz usunąć oryginał lub mieć oba. Mam na myśli to jedno zdjęcie.

W dół. Tak, najnowsza to zastąpi. Ale to nie jest tak naprawdę problem, chyba że twoje ostatnie zdarzenie jest czymś ocenionym na R lub gorzej !!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.