Jak mogę wyłączyć / skonfigurować automatyczne dławienie procesora przez macOS Sierra dla zadań intensywnie wykorzystujących procesor


12

Używam komputera iMac (koniec 2015 r.) Z procesorem Intel Core i7 (quad core) 4 GHz z 32 GB pamięci RAM i dyskiem Fusion 3 TB. Jestem programistą pracującym nad ogromną bazą kodu, która zajęła około 30 minut na zbudowanie i uruchomienie testów jednostkowych na mojej bestii na maszynie. Oczywiście uruchomienie kompilacji oznaczało, że użycie procesora wzrosło przez dach, a wentylator pracował z najwyższą prędkością.

Wczoraj zaktualizowałem system do macOS sierra, a moja pierwsza próba zbudowania projektu, nad którym pracuję, zajęła mi trzy i pół godziny! W tym czasie mój komputer i wentylator były tak ciche jak śpiące dziecko.

Przeprowadziłem dochodzenie i odkryłem, że ilekroć proces zużywa zbyt dużo mocy procesora, aby wentylatory były słyszalne, w ciągu kilku sekund widzę, że zużycie procesora przez ten proces spada, a po kilku minutach dźwięk wentylatora idzie też w dół. Wydaje się, że w Sierra dodano funkcję zapewniającą, że procesor nie przegrzewa się, automatycznie ograniczając zużycie procesora w procesach o wysokim zapotrzebowaniu na procesor.

Muszę wiedzieć, jak wyłączyć / skonfigurować tę funkcję, ponieważ powoduje to spadek wydajności. Naprawdę uwielbiam inne wspaniałe funkcje w Sierra, ale z pewnością obniżyłbym wersję, jeśli nie ma sposobu, aby wyłączyć to automatyczne dławienie.

Odpowiedzi:


4

Oto kilka ogólnych kroków od postu „ Wyłącz ograniczanie jądra w OS X ”, który musisz wypróbować, ponieważ nie mam pod ręką komputera iMac. Zdecydowanie zalecamy dokładne przeczytanie postu, a także zrozumienie potencjalnych zagrożeń przed wykonaniem tej sekwencji.

 1. Wyłącz ochronę integralności systemu, aby móc dokonywać edycji folderów systemowych, wykonując czynności opisane w części
  Jak wyłączyć AKA „Systemless Integration Protection” (SIP) „rootless” w systemie OS X 10.11, El Capitan?
 2. Uruchom system w trybie pojedynczego użytkownika z Command-Ssekwencją
 3. Zamontuj system plików:
  fsck -y; mount -uw /
 4. Utwórz kopię zapasową IOPlatformPluginFamily.kextrozszerzenia
  rsync -av /System/Library/Extensions/IOPlatformPluginFamily.kext /Users/Shared/
 5. teraz usuń rozszerzenie IOPlatformPluginFamily.kext i uruchom ponownie
  rm -rf /System/Library/Extensions/IOPlatformPluginFamily.kext; shutdown -r now

Jeśli / kiedy chcesz przywrócić konfigurację,
rsync -av /Users/Shared/IOPlatformPluginFamily.kext /System/Library/Extensions

/Users/Shared/Miejsce do przechowywania rozszerzenie jest subiektywnym wyborem. Możesz wykonać kopię zapasową w dowolnym innym bezpiecznym miejscu (nawet na dysku zewnętrznym). Tak długo, jak można go odzyskać, aby cofnąć tę akcję.


Dzięki. Spróbuję wkrótce, a jeśli to
zadziała, oznaczę

Pracował dla mnie. 59˚C i żadnych spowolnień. Służy do uzyskania dławienia termicznego w 45˚C.
Dev

Czy to działanie nie ryzykuje, że procesor pracuje z minimalną prędkością, tzn. Wyłącza także Turbo?
MiB
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.