Ponowne uruchomienie maszyny w systemie macOS Sierra zajmuje bardzo dużo czasu


13

Ponieważ zaktualizowałem komputer Retina MacBook Pro do systemu macOS Sierra GM (16A319), ponowne uruchomienie komputera zajmuje 20-30 minut. Wybieram Uruchom ponownie ... z menu Apple, wszystko się wylogowuje, a następnie Mac pozostaje na czarnym ekranie przez resztę czasu. Mam nawet kursor myszy. Po chwili uruchamia się ponownie normalnie, a uruchamianie trwa jak zwykle 10-15 sekund. Jeśli wymuszę wyłączenie, mogę uruchomić się normalnie (z wyjątkiem ostrzeżenia, że ​​komputer nie został poprawnie zamknięty).

Próbowałem wybrać Dysk rozruchowy w Preferencjach systemowych, zmienić dysk rozruchowy z terminala, ale wydaje się, że problem dotyczy operacji zamykania.

Mam tylko rozszerzenie jądra TripMode oprócz własnych modułów Apple.

Odpowiedzi:


14

Miałem ten sam problem i wydaje się, że został rozwiązany podczas aktualizacji do MySQL 5.7.15

Twoje zdrowie


nie jest konieczna wersja 5.7.15 dla mysql. Może to być dowolna nowa kompilacja skompilowana specjalnie dla MacOS 10.12, możesz to sprawdzić w wierszu poleceń , z którego korzystasz:$ mysql --version
Farside,

9

Ok, znalazłem rozwiązanie: problemem jest mysqld, wersja 5.7.13 nie może zostać zatrzymana (nawet z Monitora aktywności lub za pomocą kill), więc macOS czeka na zatrzymanie do bardzo długiego okresu.

Rozwiązanie: Odznacz automatyczne uruchamianie w panelu preferencji MySQL, uruchom ponownie komputer powoli, a następnie drugi restart będzie w porządku.


1
Czy wiesz, jak rozwiązać problem bez wyłączania automatycznego uruchamiania? Wyłączyłem go i działało, ale chcę, aby mój MySQL uruchomił się automatycznie.
Tijme,

Myślę, że musimy poczekać do nowej wersji obsługującej system macOS 10.12.
gklka

@gklka, sprawdź odpowiedź , już została wydana Distrib 5.7.17, for macos10.12 (x86_64).
Farside,

Dzięki! W moim przypadku postanowiłem go usunąć. W terminalu są ręczne kroki, aby usunąć mysql z macOS. Również przed pierwszym ponownym uruchomieniem po usunięciu mysql muszę upewnić się, że żaden proces mysqld nie działa nawet ja kill -9 <process-id>i go nie ma. Ale wciąż wraca po raz drugi. Dlatego inni mogą potrzebować sprawdzić, czy zniknęła na dobre przed ponownym uruchomieniem, aby zadziałało.
haxpor

@gklka Przepraszamy za wznowienie tego tematu, ale z tego powodu dowiedziałem się, że mysql również był dla mnie problemem, nawet mając najnowszą wersję (5.7.17 na macos10.12). Zrobiłem kroki w twoim rozwiązaniu i zadziałało. Jak dowiedziałeś się, że problem stanowi mysql? Jestem ciekawy, ponieważ chcę wiedzieć, co zrobić, jeśli w końcu tak się stanie z innymi aplikacjami.
AntonioJunior

0

Wygląda na mysqlto, że utrzymuje go w pętli podczas ponownego uruchamiania.

Musisz sprawdzić kompilację mysqlz , zobaczysz coś podobnego z MacOS Sierra:

$ mysql --version
mysql  Ver 14.14 Distrib 5.7.9, for osx10.9 (x86_64) using  EditLine wrapper

Zauważysz, że masz starą kompilację, którą należy zaktualizować. Możesz pobrać nowy z oficjalnej strony MySQL lub przez , pobierając najnowsze formuły / pakiety:

$ brew upgrade
$ brew outdated
$ brew upgrade mysql

Upewnij się, że otrzymałeś nową wersję, uruchamiając polecenie z terminala:

$ mysql --version
mysql  Ver 14.14 Distrib 5.7.17, for macos10.12 (x86_64) using  EditLine wrapper
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.