W centrum uwagi pojawił się błąd po aktualizacji systemu macOS Sierra


16

Konfiguracja: rMBP z końca 2013 r. Z uruchomionym pakietem 10.12 (16A323)

Problem: Spotlight wydaje się być w większości niefunkcjonalny od czasu aktualizacji do Sierra. Pierwotnie zauważyłem, że wyszukiwania nie przyniosły żadnych rezultatów w Mail, a samo Spotlight będzie wyświetlać wyniki tylko ze Słownika.

Co próbowałem:

 1. Dodaj mój główny dysk twardy do listy wykluczeń prywatności w preferencjach Spotlight (spowodowało to dziwny (null)błąd). Pomysł polega na dodawaniu, a następnie usunięciu wymusi ponowny indeks.
 2. Uruchom, mdutil -sv /aby dowiedzieć się, co się dzieje, co powoduje „Błąd: nieoczekiwany stan indeksowania. KMDConfigSearchLevelTransitioning”.
 3. Uruchom, sudo mdutil -E /aby usunąć i odbudować indeks, co powoduje „Błąd: Indeks już zmienia stan. Spróbuj ponownie za chwilę”.
 4. Uruchom
  sudo su
  launchctl unload -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.metadata.mds.plist
  rm -R ./Spotlight-V100/
  launchctl load -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.metadata.mds.plist
  mdutil -E /
  to wszystko działa i dostaję krótką pauzę po ostatnim poleceniu, zanim wypluje „Indeksowanie włączone”. Kolejne próby uruchomienia mdutil -sv /wyrzucają wyżej wspomniany błąd, o którym mowa w punkcie 2 powyżej.

Monitor aktywności pokazuje, że większość cykli procesora przerywa mdskilka mdworkerprocesów (a wentylator jest dość głośny), co sugeruje, że jest on w trakcie reindeksacji - ale dwa sposoby, w jakie jestem świadomy potwierdzania zachowania indeksowania, nie wskazują tak jest w przypadku:

 1. mdutil -sv / zwraca ten błąd.
 2. Wykonywanie wyszukiwania Spotlight (lub „indeksowanie”) nie pokazuje żadnego paska postępu indeksowania.

Więc… jest Spotlight:

A. Właściwie indeksowanie, pomimo obu znanych sposobów potwierdzania, że ​​tak nie jest? A jeśli tak, to cytat (y) na który to przypadek / kiedy mogę się spodziewać, że będzie widać, że jest indeksowanie?

B. Właściwie zakorkowany? A jeśli tak, to w jaki inny sposób mogę spróbować rozwiązać problem braku partycji, wykonania nowej instalacji i przywracania z Time Machine?

Z góry dziękuję!


1
przez rm -R ./Spotlight-V100/, myślę, że masz na myśli rm -R /.Spotlight-V100/
meduz,

1
Może być powiązany: Ponowne indeksowanie Spotlight trwa zbyt długo lub nie działa (ma odpowiedź). Publikowanie tego tutaj, ponieważ ludzie mogą natknąć się na ten post, szukając rozwiązania tego problemu.
FreeNickname

Odpowiedzi:


9

Czy zrestartowałeś się po punkcie 4 powyżej? Myślę, że to powinno zadziałać ... Jeśli nie, może to pomóc:

sudo touch /.metadata-never-index

Restart...

sudo rm /.Spotlight-V100/VolumeConfiguration.plist
sudo rm /.metadata-never-index

I uruchom ponownie. Możesz wypróbować to dla każdego woluminu.

Zobacz także: http://www.filetypehelp.com/purpose-files-metadataneverindex-file-extension/


Byłem ~ 89% pewien, że zrestartowałem się po wykonaniu # 4 przynajmniej raz, więc zrobiłem to ponownie i bez zmian. Próbowałem swojej alternatywy, ale nadal pojawia się błąd „nieoczekiwany stan indeksowania” podczas uruchamiania sudo mdutil -sv /po drugim ponownym uruchomieniu.
Brian M.

2
Drat ... Co jeśli spróbujeszsudo pkill -9 mds
MacManager

Uruchomienie, a pkillnastępnie sprawdzenie statusu przy użyciu mdutilwyników jeszcze raz z włączonym „Indeksowaniem”. Wyszukiwanie „a” w centrum uwagi daje kilka rzeczy oprócz znaczenia słownika, ale absolutnie nic nie pojawia się podczas wyszukiwania w poczcie. Ponowne mdutil -sv /uruchomienie przywraca błąd - a kolejne wyszukiwania Spotlight wracają tylko do wyników słownika. Wygląda więc na to, że gdy mds jest aktywne, powoduje ten „nieoczekiwany stan indeksowania” i zapobiega wynikom poza wpisami słownika.
Brian M.

Hmmm ... Poza tym, że zabiłem go ponownie i pozwoliłem mu indeksować przez chwilę (z dnia na dzień?) Nie jestem pewien, co dalej. Przepraszam.
MacManager

4
sudo pkill -9 mdsrozwiązałem to dla mnie! Powinieneś dodać go do swojej odpowiedzi.
Brian McCutchon,

2

Po pozostawieniu komputera Mac w spokoju na weekend moje obawy zostały potwierdzone i nigdy nie było żadnych zmian w tym problemie Spotlight. Biorąc pod uwagę inne wątki tutaj i gdzie indziej, wygląda na to, że Sierra ma pewne wyzwania podczas aktualizacji na miejscu.

Rozkład:

 1. Potwierdź, że masz pełną kopię zapasową (preferowane jest kilka kopii zapasowych). TO NAJWAŻNIEJSZY KROK!
 2. Uruchom ponownie w trybie odzyskiwania (przytrzymaj klawisz Command-R, gdy Mac zaczyna się uruchamiać).
 3. Otwórz „Narzędzie dyskowe” i usuń partycję macOS (Potwierdziłeś / -aś kopię zapasową, prawda?).
 4. Po usunięciu HD wyjdź z „Disk Utility”, otwórz „Install macOS Sierra” i zainstaluj Sierra od zera.
 5. Po zakończeniu instalacji przywróć z kopii zapasowej.
 6. Wróć do swojego życia. ;-)

Czy ponowna instalacja i przywracanie z kopii zapasowej rozwiązało problemy wyszukiwania w centrum uwagi?
muhan

Kiedy mówisz „przywróć z kopii zapasowej”, masz na myśli kopię zapasową wehikułu czasu? Czy ten rodzaj przywracania nie przywróciłby również problemów w świetle reflektorów?
muhan

@muhan Jak zauważono w tej odpowiedzi, którą zaakceptowałem, przywrócenie kopii zapasowej rozwiązało problem. Aby wyjaśnić, tak, użyłem kopii zapasowej Time Machine.
Brian M.,

Czy próbowałeś zainstalować Sierra bez uprzedniego usunięcia partycji?
Adam Rice

@AdamRice Nie, nie zrobiłem tego. To była moja główna maszyna i nie miałem dalszej cierpliwości, aby to zrobić. Oczywiście nie ma teraz sposobu, aby się dowiedzieć, ale nie jestem skłonny sądzić, że ponowne wykonanie instalacji uszkodzonej instancji zrobiłoby różnicę.
Brian M.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.