Przeprowadź migrację z HFS + do APFS w miejscu


10

Korzystanie MacOS Sierra , jak mogę migrować / przełącznik / przejście / upgrade bagażnika głośności / partycję HFS + do APFS w miejscu ?

Czy jest to wskazane, a może już zrobione przez instalatora Sierra ?


2
Nie można jeszcze APFS nie działa na woluminie rozruchowym arstechnica.com/apple/2016/09/09/…
user151019

Odpowiedzi:


10

Od czerwca 2017 r., Zgodnie z tym linkiem , podczas instalacji macOS High Sierra system plików można uaktualnić z HFS + do APFS:

Jak zaktualizować system plików Apple?

Instalator macOS 10.13 oferuje nieniszczące uaktualnienia w miejscu z HFS + na APFS dla woluminów startowych. Za pomocą Narzędzia dyskowego można konwertować woluminy zewnętrzne z formatu HFS + na format APFS.


8

Uwaga: było to prawdą przed ogłoszeniem High Sierra, czerwiec 17

Nie można używać APFS jako woluminu rozruchowego dla Sierra, nie jest on jeszcze obsługiwany.

APFS jest wciąż w fazie rozwoju i będzie mógł być używany jako wolumin rozruchowy, kiedy zostanie ostatecznie wydany.

Z przewodnika po systemie plików Apple - często zadawane pytania ...

Czy mogę uruchomić system macOS Sierra z dysku twardego sformatowanego w systemie APFS?

Nie. MacOS Sierra obsługuje system plików Apple tylko dla woluminów danych. Nie można uruchomić systemu macOS Sierra z woluminu sformatowanego w systemie APFS.

Jak zaktualizować system plików Apple?

Apple zaoferuje nieniszczące uaktualnienia w miejscu z HFS + na APFS dla wszystkich woluminów rozruchowych, gdy system plików Apple zostanie dostarczony w 2017 roku. Będą dostępne narzędzia do konwersji zewnętrznych woluminów z formatu HFS + na format APFS.


1
Najwyraźniej nie jest to już do końca prawda: twitter.com/TylerLoch/status/834096712717332480 Wydaje się to jednak bardzo ryzykowną procedurą.
UloPe

1
@UloPe - Naprawdę wolałbym wtykać szpilki w oczy;) Poczekam, aż zostanie oficjalnie poparty. Zmienili już strukturę między 10.12.1 a 10.12.2 [iirc] i złamali dowolny dysk, który już używa APFS jako non-boot ...
Tetsujin

0

Dla każdego, kto natknie się na to we wrześniu 2017 r. - nawet od wersji High Sierra beta 13 nadal wydaje się, że konwersja dysku rozruchowego HFS + Journaled „na miejscu” do APFS. Opcje są nadal wyszarzone w Narzędziu dyskowym, jeśli spróbujesz.


1
Opcja jest wyszarzona w 10.13.1, jeśli napęd jest zamontowany, ale nie, jeśli jest odmontowany. Domyśl. Ale po odmontowaniu konwersja w miejscu kończy się niepowodzeniem…
odysseus,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.