macOS Sierra Finder nie autoryzuje automatycznie folderów mapowanych w sieci podczas logowania


26

Po aktualizacji do systemu macOS Sierra wydaje się, że system operacyjny nie autoryzuje automatycznie folderów odwzorowanych w sieci przy logowaniu do systemu. Zmapowałem dyski NAS, z którymi mam się połączyć podczas uruchamiania, korzystając z Preferencji systemowych> Użytkownicy i grupy> Elementy logowania .

Keychain zapisuje dane logowania, ale wydaje się, że są one wstępnie wypełnione, a lokalizacje sieciowe nie są automatycznie montowane podczas uruchamiania.

Za każdym razem, gdy uruchamiam komputer, pojawia się okno dialogowe „Połącz” z wstępnie wypełnionymi hasłami.

W El Capitan nie było potrzeby ręcznej autoryzacji mapowanych lokalizacji sieciowych.

Nie wiem, czy zmiana na brelok do kluczy iCloud i autoryzację dwuskładnikową w połączeniu z aktualizacją Sierra zmieniła cokolwiek.

Próbowałem usunąć mapowania z elementów logowania i dodać je ponownie, a także ponownie uruchomić komputer itp. Próbowałem tego na dwóch osobnych komputerach i mam ten sam problem na obu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Czy próbowałeś usunąć wszystkie wpisy pęku kluczy? Czasami znajduję stary wpis pęku kluczy, który jest nieprawidłowy, którego system czasami używa i monituje mnie o okno dialogowe, a czasem nie i po prostu autoryzuje w ciszy. Usunięcie wszystkich wpisów i ponowne wprowadzenie go ręcznie i zapisanie go w pęku kluczy, a następnie ponowne uruchomienie zwykle rozwiązuje mój problem, ale nie napotkałem go z woluminami sieciowymi, tylko kontami pocztowymi.
Harv,

@Harv Wydaje mi się, że zrobiłem to pierwszego dnia wydania problemu, tak.
Winterflags,

Mam ten sam problem po aktualizacji do Sierra
Fergus

Odpowiedzi:


10

Jest aktualizacja od Apple.

Podczas łączenia się z serwerem, który wymaga nazwy użytkownika i hasła, system macOS Sierra 10.12 lub nowszy wyświetla monit o kliknięcie opcji Połącz, nawet jeśli nazwa i hasło zostały zapisane w pęku kluczy. Pomaga to uniknąć przesyłania danych logowania na serwer, z którym nie zamierzano się połączyć.

Jeśli chcesz wyłączyć tę funkcję zabezpieczeń, aby móc się łączyć bez podawania dodatkowego potwierdzenia, wykonaj następujące kroki:

 1. Aktualizacja do macOS Sierra 10.12.2
 2. Otwórz aplikację Terminal
 3. Wpisz następujące polecenie: sudo defaults write /Library/Preferences/com.apple.NetworkAuthorization AllowUnknownServers -bool YES
 4. Po wyświetleniu monitu wprowadź nazwę administratora i hasło

 

Aby wyłączyć to polecenie i powrócić do poprzedniego, bardziej bezpiecznego zachowania, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz aplikację Terminal
 2. Wpisz następujące polecenie: sudo defaults delete /Library/Preferences/com.apple.NetworkAuthorization AllowUnknownServers
 3. Po wyświetleniu monitu wprowadź nazwę administratora i hasło

Powiązana obsługiwana strona: support.apple.com/en-us/HT207112
Duncan Jones

2

@Winterflags Wierzę, że masz usterkę, ponieważ używam sierry Mac OS i działało to w 100% zgodnie z przeznaczeniem / oczekiwaniami.

Jeśli chcesz powtórzyć moje kroki, wykonałem następujące czynności:

 1. Finder> Połącz z serwerem
 2. Przeglądałem i łączyłem się z innym komputerem Mac w domu i wybrałem wolumin root
 3. Ponieważ dane logowania były już w pęku kluczy, wolumin został otwarty.
 4. Finder> Go Computer - pokazuje mój lokalny wolumin i zamontowany wolumin
 5. > Preferencje systemowe> Użytkownicy i grupy> moje konto> Elementy logowania
 6. Przeciągnąłem zamontowany wolumin do pozycji logowania. Pokazuje nazwę woluminu, a jego rodzaj to „Tom”
 7. Wylogowano.
 8. Zalogowano ponownie - wolumin jest automatycznie montowany bez żadnych monitów.

Chyba wybrałbym sugestię Harv. Usuń wszystkie wpisy pęku kluczy dotyczące tego woluminu. Być może, dla pewności, zmień hasło używane do uzyskania dostępu do woluminu, abyś wiedział, że różni się od wszystkiego, co może być w pęku kluczy. Spróbuj ponownie i sprawdź, czy wyniki są inne.

Powodzenia.


1

jest to nowa funkcja Apple: nie możesz już tworzyć przedmiotów w / Volumes, chyba że root (


Witamy w Zapytaj inaczej. Lubimy, aby odpowiedzi były czymś więcej niż tylko jedną linią. Idealnie jest, jeśli chcesz wyjaśnić, dlaczego Twoja odpowiedź jest * słuszna. ”Pomaga także w dostarczaniu linków, cytatów i / lub zrzutów ekranu. Przejrzyj naszą sekcję pomocy Jak odpowiedzieć na temat pisania dobrych odpowiedzi na pytania
Allan

4
Nie jestem pewien, czy to tyle. System nie prosi o hasło administratora, żąda poświadczeń dla systemu zdalnego.
Alan Shutko

3
Apple zamknęło skrzynkę z następującą odpowiedzią: Ten problem zachowuje się zgodnie z przeznaczeniem na podstawie następujących zasad: Zostało to zażądane przez zabezpieczenia, nie można już tworzyć elementów w katalogu / Woluminy, chyba że użytkownik root. Zamykamy teraz ten raport o błędzie.
Willkuer,

1
@Willkuer Dodaj to oświadczenie do swojej odpowiedzi
Winterflags

7
Ta odpowiedź jest absurdalna. Automatyczne montowanie woluminu podczas logowania nie ma nic wspólnego z koniecznością rootowania, aby tworzyć elementy w / Woluminy. Błędnie interpretujesz odpowiedź Apple'a na tę sytuację (i byłbym ciekawy, co stwierdził ich oryginalny raport, ponieważ mam wrażenie, że nie miało to nic wspólnego z montowaniem wspólnych woluminów za pośrednictwem GUI). Jeśli masz rację, okno logowania będzie monitem bezpieczeństwa, a nie logowaniem do sieci, i będzie wymagało wyłączenia SIP oraz posiadania użytkownika root z hasłem. Żadne z nich nie dotyczy tego pytania.
tubedogg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.