Co to jest ZoomWindow i dlaczego wisi?


0

Zaktualizowałem system MacOS Sierra i od tego czasu otrzymuję wiadomość (za pośrednictwem CleanMyMac, która mówi mi coś takiego), że ZoomWindow nie odpowiada.

Mam wrażenie, że ZoomWindow jest częścią systemu, ale wszystko, co znajduję w Internecie, jest albo nieinformacyjne, albo bezużyteczne.

Co to jest ZoomWindow i czy powinien on tak nie reagować?


To samo tutaj ZoomWindwow zgłoszone jako wiszące z CleanMyMac. Brak pomocy ze strony pomocy technicznej CleanMyMac.

Odpowiedzi:


1

ZoomWindow to proces działający w ramach opcji „Dostępność” (Preferencje systemowe). Miałem to włączone z powodu słabego wzroku i czasami chciałbym użyć skrótu klawiaturowego, aby powiększyć określony obszar ekranu (pomyśl o Szkle powiększającym w systemie Windows). Nigdy nie przestawałem myśleć, że będzie to stale działający proces wykorzystujący pamięć RAM i (bardzo mało) procesora, ale kiedy używasz systemu tak starego jak mój, potrzebujesz każdego malutkiego zasobu, który możesz zwolnić. Wyłączyłem opcję „Dostępność” na moim pasku zadań, ale wszystko, co zrobiłem, zapobiegło wyświetleniu małej ikony „Dostępność”; ZoomWindow (lub niektóre pochodne) zawsze będzie w Monitor aktywności.

Po prostu się z tym borykając, odkryłem, że możesz wyłączyć ten proces, przechodząc do Preferencji systemowych, Dostępność, a następnie wybierając Zoom i zaznaczając pole „Użyj skrótów klawiaturowych, aby powiększyć”; chcesz też zaznaczyć „Więcej opcji” (w oknie Dostępność) i upewnić się, że „Włącz tymczasowe powiększenie” jest również zaznaczone przez ONZ.

Próbowałem wymusić zamknięcie procesu niezliczoną ilość razy w monitorze aktywności i za każdym razem się zamykał, a potem natychmiast wracał; wykonując czynności opisane powyżej, otworzyłem Monitor aktywności i odkryłem, że proces ZoomWindow nie był już uruchomiony. Nie musiałem nawet zmuszać się do rzucenia.

Mam nadzieję że to pomoże!


0

Myślę, że ZoomWindow to AppleMenu> Preferencje systemowe> Dostępność> Zmniejszanie / powiększanie (przepraszam, moja Sierra ma francuski system)

Mój przyjaciel ma ten sam problem z ZoomWindow i CleanMyMac.

Wciąż próbuję znaleźć rozwiązanie.

Phil

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.