Nie można pingować mojego komputera lokalnego


18

Właśnie zaktualizowałem komputer Mac do systemu macOS Sierra 10.12. Moja nazwa hosta to ninjaPixels-Macbook-Pro i jeśli uruchomię:

ping ninjaPixels-Macbook-Pro.local lub ping ninjaPixels-Macbook-Pro

Otrzymuję błąd nieznanego hosta .

host ninjaPixels-Macbook-Pro.localzwraca błąd: Host ninjaPixels-Macbook-Pro.local nie znaleziono: 3 (NXDOMAIN)

Jest to problem, ponieważ część naszej bazy kodu w pracy musi uruchamiać następujący python: socket.gethostbyname(socket.gethostname())i kończy się niepowodzeniem, ponieważ mój komputer chyba zapomniał, kim on jest.

Mogę z powodzeniem uruchomić ping localhostiping 127.0.0.1

Próbowałem następujące:

  • Ponowne uruchomienie.
  • Wyłączanie zapory.
  • Zmiana mojej lokalnej nazwy hosta za pomocą Preferencji systemowych> Udostępnianie> Edytuj.
  • sudo killall -HUP mDNSResponder
  • dscacheutil -flushcache
  • sudo launchctl unload -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.mDNSResponder.plist
  • sudo launchctl load -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.mDNSResponder.plist

poza lewym polu ... Widziałem podobne problemy, jeśli IPv6 był mapowany na localhost na hostach, ::1 127.0.0.1zamiast tego wydaje się, że mapowanie to rozwiązuje.
Tetsujin,

@Tetsujin Thanks. Właśnie próbowałem zmodyfikować gospodarzy za pomocą tego, ale niestety nie mam cygara.
ninjaPixel

1
Jakie udostępnianie masz włączone, jeśli w ogóle? Musisz mieć jakąś formę udostępniania (lub Usługę w Udostępnianiu), aby to zrobić ping $HOSTNAME. W czystej instalacji systemu macOS Sierra zapora została wyłączona i nic nie zostało udostępnione, mogę zreplikować ping $HOSTNAMEbłąd. Włączam, np. Udostępnianie plików, mogę ping $HOSTNAMEz systemu macOS i ping macOShostname.localOS X w tej samej sieci.
user3439894,

@ninjaPixel Czy masz serwer dns w sieci, jaka jest domena wyszukiwania (w SysPrefs> Sieć> Interfejs> DNS) i na końcu, jaka jest nazwa hosta twojego komputera Mac (np. ninjapixel.example.com), jeśli istnieje?
klanomath

@ user3439894 Dziękujemy, rozwiązałeś to! Musiałem włączyć jakąś formę udostępniania. Jeśli chcesz opublikować to jako odpowiedź, zaakceptuję to. Twoje zdrowie!
ninjaPixel

Odpowiedzi:


18

Zakładając, że zapora jest wyłączona, w tym celu ping $HOSTNAMEmusi istnieć jakaś forma udostępniania lub usługa włączona w Preferencjach systemowych> Udostępnianie lub dodaj wpis do /etc/hostspliku, w zależności od tego, w jaki sposób / przez co próbujesz uzyskać dostęp $HOSTNAME. Przykład: 127.0.0.1 computer_namegdzie computer_namejest zgłaszane przez rzeczywisty adres IP karty sieciowej w twoim systemie echo $HOSTNAMElub zamiast niego 127.0.0.1.


1
Dodawanie 127.0.0.1 computer_namedziała dla mnie.
javadba

3
Po włączeniu udostępniania plików ping macOShostname.localzaczął działać, nawet po wyłączeniu udostępniania plików .
Marinov Iván

to jest tak dziwne, że działało to dla mnie przez około 2 tygodnie i przestało działać, skąd .. zmiana mojego pliku etc / hosts również działała dobrze ...
djnose 24.1119
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.