Wyłączanie sterowania głosowego lub przynajmniej wyciszanie go (iOS 10)


9

Mam iPhone'a 6S niedawno zaktualizowanego do iOS 10.0.1.

Przytrzymanie przycisku Home przez około 1 sekundę aktywuje sterowanie głosowe z charakterystycznym głośnym podwójnym sygnałem dźwiękowym. Jest to bardzo łatwe do aktywacji przypadkowo, co jest szczególnie niepożądane, gdy próbuję dyskretnie sprawdzić swój telefon podczas spotkania lub czegoś takiego. Łatwo jest również przypadkowo nacisnąć przycisk, gdy telefon jest w mojej kieszeni (i jest zablokowany).

W ogóle nie interesuję się sterowaniem głosowym, a dla mnie bardzo ważne jest, aby mój telefon nie wydawał niechcianych dźwięków.

Czy jest możliwe:

  • Czy całkowicie wyłączyć sterowanie głosem?

  • Czy przestaniesz emitować sygnał dźwiękowy po aktywacji? (Nie respektuje sprzętowego przełącznika Wycisz.)

  • Zredukować głośność sygnału dźwiękowego? (Wydaje się, że nie szanuje głośności dzwonka).

  • Zablokować aktywację funkcji Sterowanie głosowe, gdy telefon jest zablokowany? (Wolałbym również, aby osoby nieupoważnione nie mogły korzystać z jego funkcji).

Widziałem Wyłącz sterowanie głosowe na iPhonie 4s ios7.1, co sugeruje włączenie Siri. Rzeczywiście, Siri ma opcje wyłączania dostępu na ekranie blokady i wyłączania „informacji głosowych”, dzięki czemu jest cicho. Ale ze względu na prywatność nie chcę włączać Siri.

Ponieważ pytanie to dotyczy znacznie starszych wersji sprzętu i oprogramowania, mam nadzieję, że od tego czasu coś się zmieniło. (Poza tym, inaczej niż w tym pytaniu, mój przycisk Home działa dobrze fizycznie.)

Odpowiedzi:


3

Począwszy od iOS 10.2.1 (może już w wersji 10.2) można wyłączyć funkcję sterowania głosowego.

Settings > General > Accessibility > Home Button

Jest ustawienie PRESS AND HOLD TO SPEAK. Ustaw to na Off. Tekst opisowy brzmi: „Po naciśnięciu i przytrzymaniu przycisku Początek nie będzie odpowiedzi”.

Chciałbym podziękować Bobowi Briscoe za udzielenie tej odpowiedzi, którą otrzymał od Wsparcia Apple. Ponieważ pytanie jest chronione, nie może sam odpowiedzieć, więc piszę w jego imieniu.


2

Wydaje się, że nie ma sposobu, aby wyłączyć to pod iOS 10.


1
Witamy, aby zapytać inaczej! Staramy się znaleźć najlepsze odpowiedzi, które dostarczą informacji, dlaczego są najlepsze. Wyjaśnij, dlaczego udzielona odpowiedź jest lepsza od innych. Posiadanie linków może również pomóc OP i innym osobom samodzielnie ocenić odpowiedź. Zobacz Jak odpowiedzieć na pytanie, jak udzielić wysokiej jakości odpowiedzi. - Z recenzji
fsb,

Bardzo smutne! Powinny naprawić ten wrogi interfejs użytkownika.
Lexible

Od iOS 10.2.1 nie jest to już prawdą; zobacz inną odpowiedź .
Nate Eldredge

0

Możesz go zmniejszyć lub całkowicie wyciszyć.

Gdy pojawi się ekran sterowania głosowego, naciśnij klawisz zmniejszania głośności telefonu iPhone do żądanego poziomu.


1
W ten sposób mogłem obniżyć głośność, ale nie wyciszyć (głośność zmniejszyła się do jednego paska, ale dalsze naciśnięcia przycisku zmniejszania głośności nie robią nic więcej). Ale to już duża poprawa, więc +1 ode mnie.
Nate Eldredge

Jeśli całkowicie go wyciszysz, wibruje, co dla mnie jest równie denerwujące. Ale hej, wszystko co możemy zrobić, to najlepiej jak potrafimy, nie?
Taxidiotis

0

Możliwe jest obejście. Sam tego nie próbowałem, ale oto kroki:

  1. W Ustawieniach> Siri włącz Siri (tymczasowo; później ponownie ją wyłączysz).

  2. W obszarze Ustawienia> Touch ID i hasło (lub po prostu hasło dla urządzeń wcześniejszych niż iPhone 6) włącz SIRI (ponownie) na tym ekranie, powinna pojawić się nowa opcja o nazwie Wybieranie głosowe. Wyłącz to.

  3. Wróć do Ustawienia> Siri i ponownie wyłącz Siri.


Po włączeniu Siri w opcji Touch ID i hasło nie było opcji wybierania głosowego.
Nate Eldredge,

Czy masz ustawiony kod dostępu? Jeśli nie, musisz ustawić taki, aby opcja była wyświetlana.
tubedogg

Tak, mam ustawiony kod dostępu. Och, na dalszej kontroli, wydaje się, że przełącznik wybierania głosowego pojawia się tylko, gdy Siri jest dis abled. Jest wyłączone. Nie pomaga
Nate Eldredge,

Dziwne, bo mam włączoną Siri i pojawia się dla mnie Wybieranie głosowe. W każdym razie, po dalszych badaniach, było to (było) rozwiązanie Apple do jego wyłączenia. Możliwe, że nie możesz już go wyłączyć w iOS 10 pomimo obecności tej opcji.
tubedogg

Czy testowałeś z iOS 10?
Nate Eldredge,

-1

Masz włączoną Siri, ale wyłączasz jej dostęp do ekranu głównego lub masz sterowanie głosowe na ekranie głównym. Obecnie nie ma opcji wyłączenia obu.

Przy włączonym Siri, ale bez dostępu do ekranu głównego, nie będziesz mieć pingów, ale będziesz musiał żyć, wiedząc, że Siri wie o tobie wszystko. Jeśli ją wyłączysz, ping sterowany głosem powróci do ekranu głównego. Mam nadzieję, że Apple wkrótce zaktualizuje tę „aktualizację” śmieci.


1
First Wydaje mi się, że najpierw jestem zaskoczony, że odrzuciłbyś dużą aktualizację systemu operacyjnego jako śmieć nad jednym (jak się wydaje) błędem. Po drugie, Siri nic o tobie nie wie, chyba że z niego skorzystasz . To, że jest włączone, nie oznacza, że ​​musisz go używać.
tubedogg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.