Dziwne przewijanie myszy Logitech po aktualizacji Sierra; rozmoczony efekt bezwładności w natywnych aplikacjach, niepewny w aplikacjach innych firm


43

Aktualizacja systemu macOS Sierra zniszczyła przewijanie za pomocą mojej myszy Logitech Mouse (która korzysta z Logitech Control Center ).

Przewijanie jest zmienne, ponieważ w rzeczywistości atakują mnie dwa problemy:

  • W natywnych aplikacjach macOS, takich jak Apple Pages, występuje efekt „bezwładności”, który spowalnia przewijanie i wprowadza ruch przypominający przyspieszenie podobny do najgorszych koszmarów z systemu Windows 10.
  • W aplikacjach innych firm, takich jak Google Chrome, przewijanie jest dość szybkie, ale nie płynne; jest nierówny i nieliniowy z nagłymi skokami i zatrzymaniami. Z tego powodu wydaje się, że komputer jest opóźniony podczas przewijania strony, ale prawdopodobnie wynika to ze sposobu, w jaki przewija się oprogramowanie.

Sierra właśnie wyszła, ale nie mam nadziei, że Logitech będzie w stanie poradzić sobie z takimi problemami, więc obawiam się, że będę musiał coś z tym zrobić.

Próbowałem sprawdzić ustawienia Preferencji systemowych> Mysz i Preferencje systemowe> Centrum sterowania Logitech> Przewijanie w pionie, ale wymyśliłem tylko tymczasowe poprawki pasma, aby poczuć się lepiej.

Edycja, zepsute przyciski myszy: Z tym również związany jest problem polegający na tym, że przyciski Forward / Back na niektórych myszach Logitech przestały działać. Udało mi się złagodzić ten problem, przypisując te przyciski do naciśnięć klawiszy w Centrum sterowania Logitech , np. (+) I (+) dla Google Chrome. Być może coś takiego jak BetterTouchTool , Steermouse lub USB Overdrive może zostać wykorzystane do przechwycenia funkcji systemu operacyjnego do przodu / do tyłu w przypadku, gdy powyższe skróty klawiaturowe nie są globalne dla wszystkich aplikacji. Niezależnie od tego, dzięki BetterTouchTool możesz ustawić naciśnięcia klawiszy specyficzne dla aplikacji i przypisać je do przycisków myszy.


2
Na forach Logitech jest wiele wątków na ten temat. Zobacz to i to dla przykładów. Logitech jeszcze nie wydał oświadczenia innego niż kilka tygodni temu, że Sierra nie została jeszcze wydana. Wygląda na to, że na razie nie mamy szczęścia. Świetne wsparcie, Logitech!
Josh Janusch

2
Dla mnie właśnie zainstalowałem nadbieg USB , a moja bezprzewodowa mysz logitech przewija się płynnie, tak jak przed uaktualnieniem do macOS Sierra.
Tsuneo Yoshioka

2
Logitech opublikował aktualizację dla Sierra: support.logitech.com/en_us/software/…
Jan S.

1
Ten problem występuje również podczas korzystania z oprogramowania Logitech Gaming Software dla komputerów Mac, najnowszej wersji 8.79.52, która jest jedyną obsługiwaną opcją sterownika dla użytkowników myszy Logitech z serii G. To oprogramowanie nie otrzymało jeszcze aktualizacji systemu MacOS Sierra: community.logitech.com/s/question/0D53100005c3Vp7CAE
Chris Kline

3
BTW, mam podobne problemy z myszą Microsoft, więc może to nie być tylko Logitech
Dmitry Shvedov,

Odpowiedzi:


13

Wersja 3.9.5 , opublikowana 22 września 2016 r. Przez Logitech, rozwiązuje większość problemów. W Chrome ponownie przewijanie jest płynne. Niestety bezwładność jest wciąż nieco wysoka w natywnych aplikacjach, takich jak XCode, ale nie tak źle, jak sądzę.


3
Pamiętaj, że istnieją raporty o awariach i firma Logitech potwierdziła problem.
Jan S.

2
Mogę potwierdzić, że wciąż losowy system zawiesza się w wersji 3.9.5. Zmusiło mnie to do odinstalowania LCC
godzillante

5
Problem bezwładności nadal istnieje w przypadku wersji 3.9.5.
Berry Blue,

2
Mam problem z podświetlaniem tekstu podczas przewijania kółkiem myszy. W ogóle nie działa.
Abram

1
Mam Logitech G502 i wydaje się, że centrum sterowania Logitech nie obsługuje myszy z serii „G”. Mają „oprogramowanie Logitech Gaming” dla serii G, ale niestety problem nie został rozwiązany w oprogramowaniu Logitech Gaming i nie ma opcji wyłączenia przyspieszenia przewijania :(
Sarim

12

Dopóki Logitech nie naprawi sterowników, mogę potwierdzić, że użycie USB Overdrive jest realnym obejściem problemu z przewijaniem jednowierszowym w systemie Mac OS Sierra za pomocą oprogramowania Logitech Gaming Software dla komputerów Mac w wersji 8.87.92. Nie testowałem tego w Logitech Control Center, ponieważ moja mysz G700 nie działa z LCC.

Co ciekawe, mam zainstalowane zarówno oprogramowanie LGS, jak i USB Overdrive, a wszystkie moje wiązania myszy w oprogramowaniu LGS nadal działają poprawnie. Mam skonfigurowaną funkcję Overdrive USB dla „myszy laserowej G700, dowolnej aplikacji” iw sekcji „Opcje zaawansowane” wybrałem „Skonfiguruj brakujące przyciski, aby nic nie robić”. Następnie skonfigurowałem Wheel Up i Wheel Down dla „Scroll” używając prędkości „Accelerated” (testowałem również „1 Page”, „1 line”, „2 lines” itd.) I działa poprawnie.

Teraz mogę przewijać jedną linię na raz za pomocą kółka myszy we wszystkich aplikacjach.


2
USB Overdrive działało. Mój Etekcity Scroll X1 w końcu rejestruje przewijanie małej / wolnej myszy.
Harry

1
Tak, działał USB Overdrive, po tym jak Logitech Control Center nie działało.
phocks

3
Możesz także wypróbować SmoothScroll, który rozwiązuje problem Sierra, a także dodaje animację do przewijania pasków dla lepszego doświadczenia.
gblazex

3

Smooze pomógł mi pozbyć się wszystkich irytacji po kilku miesiącach problemów. Po wypróbowaniu kilku typowych sugestii, takich jak USB Overdrive i SteerMouse, bez rezultatów, wypróbowałem tę nową aplikację, która wydaje się być aktywnie rozwijana z nowymi aktualizacjami w momencie tego postu.

Odkryłem, że Smooze był w stanie stworzyć sposób przewijania, który mi się podoba - czyli płynne przewijanie liniowe bez krzywych przyspieszenia. Zapewnia również bardzo konfigurowalne ustawienia dla tych, którzy lubią wygładzanie, z różnymi wyborami krzywych i prędkościami.

Wersja płatna zawiera kilka dodatkowych funkcji, takich jak skróty gestów kursora, ale myślę, że możesz rozwiązać problemy z darmową wersją.

Uwaga : jeśli planujesz korzystać z tej aplikacji, odinstaluj Logitech Control Center, ponieważ może to nie działać tak, jak chcesz. Jeśli jesteś zależny od LCC w przypadku specjalnych przycisków, takich jak przycisk kciuka itp., Zalecamy uzyskanie czegoś takiego jak BetterTouchTool i utworzenie niestandardowych powiązań.


NB: Mój model to Logitech Performance MX.


2

MacOS 10.12.2 rozwiązuje problemy z płynnym przewijaniem bezwładnościowym z zainstalowanym LCC 3.9.5 i bez niego.

Niestety, z LCC 3.9.5 zainstalowanym 10.12.2, występuje problem z podświetlaniem tekstu i przewijaniem, w którym podświetlony tekst traci ostrość. Dla tego problemu istnieje osobny post SE .


Moje oprogramowanie Unifying nie może się nawet otworzyć bez awarii natychmiast po aktualizacji do MacOS 10.12.2. Pamiętam, jak długo zajęło firmie Logitech zaktualizowanie oprogramowania dla Yosemite ... Mam nadzieję, że nie zajmie to tak długo naprawienia wszystkich problemów z Sierra.
GreatBlakes,

@GreatBlakes - używasz wersji 3.9.5? Został wydany w październiku 2016 roku, a aktualizacja do niego z wersji 3.9.4 naprawiła dla mnie problem awarii.
Dolan Antenucci

Korzystam z wersji 3.9.5 i po ponownym uruchomieniu paczki ostatecznie (jak się wydaje) przestało się zawieszać. Zauważyłem, że kółko przewijania jest bardzo czułe w VLC (głośność szaleje nawet przy najmniejszym ruchu koła). Ale mogę przynajmniej użyć myszy.
GreatBlakes,

0

Ponieważ w najnowszej wersji Logitech Control Center nadal występuje wiele problemów (przede wszystkim zawieszanie się / awarie systemu operacyjnego), a ponieważ korzystałem już z BetterTouchTools, właśnie odinstalowałem Logitech Control Center.

Przewijanie działa bez LCC, a jedyne, czego brakowało, to działania przycisków myszy (wstecz / do przodu i kółko w lewo / w prawo), ale łatwo to naprawić za pomocą BetterTouchTools.

Nigdy więcej awarii systemu macOS! :RE


Czy „niestandardowe” przyciski myszy Logitech działają po usunięciu LCC? Na przykład używam przycisku „Dolny kciuk”, aby otworzyć kontrolę misji. Po zainstalowaniu LCC i wyłączeniu tego przycisku w LCC nie mogę dodać go do BTT. Można jednak dodać niektóre przyciski, takie jak „Środkowy przycisk myszy” i Wstecz / Dalej.
Winterflags,

Moja mysz nie ma przycisków dolnego kciuka, więc tak naprawdę nie wiem, że ...
amfcosta 12.10.16

nadal dziwne i rozmoczone dla mnie po odinstalowaniu LCC ... :(
kevnk

-1

Jest to problem dotyczący więcej niż myszy Logitech. Miałem ten problem również ze starą, standardową myszą Dell firmy Dell.

USB Overdrive rozwiązało ten problem od razu.


-2

To dziwne - takie doświadczenie miałem po uaktualnieniu do Yosemite kilka lat temu z moją myszką Performance Mouse MX - jestem zaskoczony, że miałeś już to za sobą!

Dla mnie najlepszym rozwiązaniem (choć nie naśladowało to wcześniejszego zachowania) było zainstalowanie BetterTouchTool i użycie „zaawansowanych” opcji konfiguracyjnych, aby naśladować bezwładność i przyspieszenie pierwotnego zachowania (w sposób, w jaki bawi się z domyślne ustawienia OS X nie mogły zostać osiągnięte). Oto zrzut ekranu tego okna dialogowego (nieskonfigurowane):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Próbowałem zainstalować nowe i stare wersje sterowników i panelu sterowania OS X Logitech bezskutecznie; kilka miesięcy później skończyłem na zamianie myszy na mysz przewodową / BT Razor (chociaż nie gram) po prostu po to, by poeksperymentować z tym problemem i odkryłem, że dotyczy to tylko myszy Logitech.


Dzięki za sugestię - rozejrzałem się już w BTT, ale nie mogłem znaleźć niczego, co mogłoby pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Najbliższą rzeczą, jaką udało mi się znaleźć, były myszy normalne, ale tak naprawdę to nie dotyczy przewijania, AFAIK. Próbowałem też przesłonić przewijanie za pomocą Steermouse, aby przewijać wiersze w górę / w dół, ale nie działało. Daj mi znać, jeśli ktoś znajdzie coś z BTT / Steermouse itp., Aby naprawić przewijanie. Możliwe jest jednak rozwiązanie problemu Wstecz / Dalej, przypisując skróty klawiaturowe do przycisków w Logitech Control Center lub BTT.
Winterflags,

Mam także mysz Performance Mouse MX, ale nie aktualizowałem oprogramowania od wieków (do wczoraj). Być może dzięki temu działało w Yosemite / El Capitan.
Winterflags,

1
Dla mnie to w ogóle nie działało.
Berry Blue,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.