Czy AirPods można używać „bezproblemowo” między urządzeniami Mac i iOS?


22

Apple AirPods powinny działać na urządzeniach z iOS, Apple Watches i Macach. Apple stwierdza, że ​​wymagania dotyczące systemu operacyjnego to:

Wymaga konta iCloud i systemu macOS Sierra, iOS 10 lub watchOS 3 ( źródło ).

Jestem potencjalnym nabywcą AirPods. Moje pytanie brzmi: jakie to doświadczenie, gdy używasz tej samej pary AirPods do przełączania między urządzeniem iOS a komputerem Mac.

 • Jak odbywa się parowanie / przełączanie?
 • Czy to doświadczenie można nazwać „płynnym”?
 • Czy są jakieś zastrzeżenia, które należy znać z perspektywy użytkownika?

Uwaga: To nie jest pytanie dotyczące rekomendacji kupna, celem jest stworzenie obiektywnego opisu procesu parowania / przełączania między urządzeniami iOS / macOS.


2
Tak długo, jak masz odwagę.
owlswipe,

Kusi mnie, aby edytować bezproblemowo, ponieważ powoduje to subiektywną opinię, aby wprowadzić odpowiedzi na to pytanie w przeciwieństwie do opisu „obiektywnego”. prawdopodobnie należy to podzielić na „jak działa parowanie między AirPods i wieloma urządzeniami” i jak działa przełączanie między AirPods i wieloma urządzeniami ”- tutaj najlepiej zadać jedno pytanie na pytanie.
bmike

Współpracuje również z Apple TV czwartej generacji . Ale może nie automatycznie. Zobacz to pytanie: Które pokolenia Apple TV obsługują korzystanie z AirPods?
Basil Bourque,

Odpowiedzi:


7

Aktualizacja iOS 13 : Szybko połącz się z AirPods w centrum sterowania, dotykając Bluetooth i wybierając AirPods.


„Płynne” przełączanie

AirPods umożliwiają „płynne przełączanie”, ponieważ można łatwo podłączyć urządzenie B bez odłączania AirPods od urządzenia A (w przeciwieństwie do innych słuchawek / głośników Bluetooth).

Jak przełączać AirPods między urządzeniami zalogowanymi do twojego Apple ID

 • Airplay w aplikacjach, które go obsługują
 • iPhone Control Center: przesuń palcem w górę (lub w dół od prawego górnego rogu), wymuś dotykanie obecnie odtwarzanego widżetu w prawym górnym rogu (lub poczekaj na ikonę airplay i kliknij ją)
 • iPhone Bluetooth: Force Touch „Ustawienia”, wybierz Bluetooth
 • Mac Bluetooth na pasku menu: Preferencje systemowe → Bluetooth → „Pokaż Bluetooth na pasku menu”
 • Dźwięk Maca na pasku menu: Preferencje systemowe → Dźwięk → „Pokaż głośność na pasku menu”
 • Apple TV (w aplikacjach, które go obsługują): przesuń palcem od góry do dołu i wybierz „Audio”
 • Apple TV (alternatywnie): Przytrzymaj przycisk Play / Pause (w widoku „TV” / „menu”)
 • Ustawienia Apple TV: Otwórz Ustawienia, piloty i urządzenia, Bluetooth
 • Apple Watch: Stuknij ikonę AirPlay w centrum sterowania

Oczywiście nie jest to idealny proces, ale Apple musi zrównoważyć prostotę z funkcjonalnością i nie sądzę, że przewidują, że użytkownicy będą ciągle zmieniać urządzenia.


1
„iPhone Control Center: przesuń w górę, wybierz AirPods”… uhhh… Nie . W centrum sterowania na iPhonie nie ma opcji AirPods . Musisz poczekać, aż ikona AirPlay pojawi się na karcie „Teraz gra”. Następnie dotknij tę ikonę. Następnie poczekaj chwilę, aż lista aktualizacji przedmiotów wyświetli „AirPods”. Więc przesuń w górę, poczekaj, dotknij, poczekaj, dotknij, poczekaj, aż AirPods się przełączy.
Basil Bourque

@BasilBourque dzięki za opinie! Zgadzam się, że nie zostało to dobrze wyjaśnione - zaktualizowane. To nie jest idealny proces, ale Apple skupia się na prostocie i nie sądzę, że oczekują, że użytkownicy będą ciągle zmieniać urządzenia.
JBallin

22

Jestem użytkownikiem AirPods i jak dotąd nie znalazłem ich, aby płynnie przełączali się między moim MacBookiem Pro 2016 a iPhone'em 7 Plus.

Przełączanie odbywa się ręcznie: wybierz AirPods na MacBooku Pro lub podłącz Bluetooth na iPhonie. Jeśli połączenie zostanie nawiązane na telefonie iPhone podczas rozmowy Skype na MacBooku Pro, będziesz musiał odebrać telefon.

Jak dotąd obietnicą „jednoczesną” jest marketing BS. Być może będzie działać w przyszłej wersji oprogramowania / oprogramowania układowego.


Czy jednoczesne połączenie nie jest technicznie prawdziwe w obecnej implementacji? Dostaję przypisanie „BS”, jeśli uważasz, że Apple mówi, że przełączają się automatycznie - nie czytam tego w ich marketingu, ale nie mogę powiedzieć, że się mylisz, jeśli bierzesz to z krótkich słów lub wrażenia większa kampania marketingowa.
bmike

2
@bike Podobno przełączają się automatycznie na zegarek, ale nie na Macu. Przynajmniej tyle otrzymuję z tego postu iMore . Mógłbym przysiąc, że myśl przewodnia AirPods polegała na tym, że sam bezproblemowo zmieniałem iPhone'a na Maca. Mogłem usłyszeć, ale tak nie jest.
ruffin

Mam AirPods od około 6 miesięcy. Chociaż od samego początku istniały pewne oczywiste ograniczenia, zgadzam się z tobą. Na pewno nie nazwałbym tego doświadczenia „płynnym”, ponieważ UX jest wciąż zbyt głupi. Mam ogromną listę ulepszeń funkcji, które chciałbym, ale możliwość przełączenia się na iPhone'a za pomocą przycisku Mac GUI, gdy nadchodzi połączenie, byłaby dobra. Odbieranie przychodzących połączeń iPhone'a (FaceTime) na komputerze Mac jest dość bezużyteczne, ponieważ kodek SCO mikrofonu AirPod jest do bani.
Winterflags

4

Bezpośrednio ze strony produktu Apple AirPods :

Automatyczna konfiguracja. Bezproblemowe przełączanie. AirPods łączą się automatycznie ze wszystkimi urządzeniami Apple. Są jednocześnie podłączone do iPhone'a i Apple Watch, a dźwięk natychmiast przełącza się między urządzeniami. Chcesz posłuchać komputera Mac lub iPad? Po prostu wybierz AirPods na tych urządzeniach. 1

 1. Wymaga konta iCloud i systemu macOS Sierra, iOS 10 lub watchOS 3.

AirPods mają tę samą technologię Bluetooth, co Twój iPhone / Apple Watch. Łączą się automatycznie z komputerem Mac, podobnie jak urządzenia z systemem iOS. Na komputerze Mac wystarczy zmienić „Głośniki” na AirPods.

To duże przeczucie: iPhone jest sparowany z Apple Watch / AirPods i komunikuje się z kontem iCloud na komputerze Mac, aby „zaufać” tym urządzeniom.


1
Dzięki, też to przeczytałem. Może powinienem przeformułować tytuł pytania, aby lepiej odzwierciedlić pytania pod koniec PO. Tj. Jak to się robi, czy jest obiektywnie płynne i czy istnieją jakieś zastrzeżenia, które użytkownicy powinni wiedzieć, które nie są reprezentowane w materiałach marketingowych Apple?
Winterflags,

2
Jedyną rzeczą, o którą powinieneś się martwić, jest to, że masz urządzenia inne niż Mac, ponieważ nadal nie jest pewne, czy a) współpracują ze sprzętem innych producentów oraz b) z iloma urządzeniami mogą się sparować.
rwzdoorn

6
Dla mnie to nie działa zgodnie z oczekiwaniami. Chcę używać AirPods do słuchania muzyki na moim MacBooku przez iTunes, a kiedy dzwoni mój iPhone, chcę ich używać do mówienia przez telefon. Ale dlatego muszę najpierw przejść do ustawień Bluetooth na swoim iPhonie, aby je najpierw połączyć :(
Thomas Einwaller,

@ThomasEinwaller jest rozwiązanie tego problemu?
Macmaniman,

2
To nie powinna być zaakceptowana odpowiedź.
Ahmet Alp Balkan

3

To nie jest tak płynne, jak przejście z urządzenia z iOS do Apple Watch. AirPods muszą być ręcznie przełączane z iOS na Mac. Możesz to zrobić z menu Bluetooth na komputerze Mac. Tworzę również aplikację o nazwie ToothFairy, która ułatwia to. Umożliwia szybkie przełączanie komputera Mac na AirPods, klikając ikonę na pasku menu lub naciskając klawisz skrótu. Usprawnia proces, pokazując, czy AirPods zostały poprawione, i automatycznie ponawia próbę, jeśli połączenie nie powiedzie się za pierwszym razem.


1

Myślę, że prawdopodobnie przekonasz się, że twoje urządzenia muszą mieć Bluetooth 4, aby AirPods działały bezproblemowo. Byłaby to ta sama lista urządzeń, która może w pełni obsługiwać Continuity - ogólnie rzecz biorąc, wszystko, co zostało wydane po raz pierwszy w połowie 2011 roku lub później.


1
Według MacTracker, komputery iMac z połowy 2011 roku nie mają Bluetooth 4.0.
Mike Scott,

Za pomocą Airfoil można wysłać dźwięk do komputera Mac zgodnego z Bluetooth 4.0, a następnie podłączyć AirPods do tego komputera Mac. W ten sposób słucham AirPods na moim komputerze iMac 2011 za pośrednictwem mojego MacBooka Pro.
Winterflags
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.