Gdzie był przycisk rozłączania telefonu z ekranu blokady na iOS 10


27

Od czasu uaktualnienia do iOS 10 zauważyłem, że często, gdy chcę się rozłączyć, muszę teraz odblokować telefon, przejść do aplikacji na telefonie, aby w końcu nacisnąć czerwony przycisk „rozłącz się”.

Wcześniej istniały pewne podstawowe elementy sterujące telefonu, takie jak „Wycisz” i „Rozłącz się”, nawet jeśli telefon zdecydował się zablokować podczas połączenia. Teraz wszystko, co widzę, to informacje kontaktowe i czas trwania połączenia, gdzie byłby zegar, i „Naciśnij przycisk home, aby odblokować” na dole. Brak kontroli telefonu.

Jak mogę włączyć sterowanie telefonem na ekranie blokady?


1
To właściwie błąd, powinien działać tak, jak zwykle. Doświadczyłem tego samego. Zalecam wykonanie kopii zapasowej iPhone'a, całkowite wyczyszczenie go i przywrócenie z kopii zapasowej, aby zobaczyć, czy to rozwiąże problem.
Harv

2
To takie obrzydliwe. Nie mogę wymyślić, jak wrócić do „aplikacji” telefonu, gdy telefon jest zablokowany na końcu połączenia. Kilka razy skończyłem w aparacie, robiąc zdjęcia podłogi, próbując nakłonić telefon do kliknięcia w domu, aby odblokować. Czuję się tak, jakby moja babcia próbowała używać iPhone'a.
Nathan Beach

Odpowiedzi:


26

Na ekranie blokady w iOS 10 przesuń palcem w prawo, aby przejść do nowego ekranu informacji o blokadzie (służył do sterowania połączeniami), przeciągnięcie w lewo spowoduje przejście do kamery. Miałem taką samą reakcję, jak mogę zadzwonić do kontroli?!?

Okazuje się, że wystarczy dotknąć numer telefonu lub nazwę kontaktu wyświetlaną na ekranie blokady, a dostaniesz kontrolę połączeń. Z perspektywy czasu ma to sens, ponieważ machnięcie teraz ma nowe zachowanie, ale dla mnie też nie było to oczywiste.

Ponadto fizyczny przycisk uśpienia / budzenia podnosi telefon, więc często jest to łatwiejsze niż korzystanie z ekranu w wielu sytuacjach.


2
Przetestowałem to teraz. Czekał na zablokowanie telefonu podczas połączenia. Stuknięcie informacji o połączeniu powoduje wyświetlenie znanego ekranu sterowania połączeniami bez konieczności odblokowywania. Sukces! Jesteś bohaterem, Brian! Nigdy bym tego normalnie nie odkrył.
krutten

Idealnie, po prostu
zaznacz

7
Dlaczego to proste działanie musi być tak nieoczywiste? Co za kiepski UX od Apple
Andrey Gordeev

To wciąż 3 akcje, które moim zdaniem są dość tandetnym UX dla czegoś tak prymitywnego. Trasa 1: Przycisk blokady -> Stuknij numer telefonu lub kontakt -> rozłącz się. Trasa 2 (zakłada identyfikator dotyku): przycisk Home -> aplikacja do połączeń -> rozłączanie.
sg

Dziękujemy za informację dotyczącą kliknięcia danych kontaktowych! Hat bardzo pomaga, szczególnie w przypadku, gdy przed zablokowaniem przełączyłeś się na inną aplikację. Nawet jeśli tego nie zrobiłeś, a nawet z identyfikatorem dotykowym, odblokowanie wydaje się znacznie wolniejsze niż ta opcja, więc dziękuję! Zastanawiam się jednak: przycisk usypiania / budzenia / zasilania rozłącza się dla ciebie? Nie wydaje mi się. Czy gdzieś muszę ustawić jakieś ustawienie? (Nie mogłem znaleźć jednego, gdzie spojrzałem.)
Lindes

4

Dopóki nie używasz zestawu głośnomówiącego, zawsze możesz zakończyć połączenie za pomocą przycisku zasilania. Po prostu naciśnij raz.

Nawiasem mówiąc, ta funkcja istnieje od 2007 roku, kiedy Steve Jobs ujawnił oryginalny iPhone.


To wyjaśnia, dlaczego telefon rozłączał się za każdym razem, gdy próbowałem zrobić zrzut ekranu, aby dołączyć. Rozwiązuje problem „Rozłącz się”, ale nadal nie ma dostępu do przycisków „Wycisz”, „Wybrano” lub „Głośnik”, jeśli nie są wyświetlane. To powiedziawszy, odpowiada to na pytanie „Jak się rozłączyć podczas noszenia rękawic zimą”.
krutten

Wydaje się, że działa to tylko pod dwoma warunkami: 1. Obecnie nie masz słuchawek ani zestawu głośnomówiącego, a 2: telefon nie jest w trybie zbliżeniowym. Nawet wtedy wydaje się, że to nie zawsze działa, przynajmniej dla mnie. :(
Lindes

-1

To zdecydowanie błąd. Stuknięcie przycisku strony głównej nie działa, ponieważ wyświetla ekran kodu odblokowującego - potrzebuję tej funkcji, aby członkowie rodziny mogli korzystać z mojego telefonu. Moje dłonie są zbyt małe, aby sięgać szczytu ekranu podczas obsługi telefonu jedną ręką (tj. Podczas jazdy). Nigdy nie byłem tak sfrustrowany systemem iOS, ani nie czułem się tak niebezpiecznie podczas jazdy.


1
Zgadzam się, że patrzenie na telefon podczas jazdy jest niebezpieczne. Rozważ użycie zestawu głośnomówiącego lub przycisku usypiania / budzenia, aby się rozłączyć, jeśli podczas jazdy musisz użyć dłoni.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.