Synchronizować tylko folder Desktop, ale nie Dokumenty, z „Store in iCloud”? (Dysk iCloud)


16

Przechowywać w iCloud funkcji, która została wprowadzona z MacOS Sierra wygląda interesująco wypróbować. Będzie przechowywać zarówno foldery, jak Desktopi Documentsfoldery na iCloud Drive zamiast na dysku lokalnym.

Chcę, aby przechowywał tylko folder Desktop w iCloud, a nie folder Dokumenty. czy to możliwe?

Zauważyłem, że włączając i wyłączając funkcję Store in iCloud , pliki, które zostały już przeniesione na iCloud Drive (kiedy funkcja była pierwotnie włączona) pozostały tam - i wywołały puste foldery Desktop — Locali Documents — Localzostały utworzone w katalogu osobistym użytkownika.

Czy można więc wykorzystać tę okoliczność, aby przechowywać tylko pliki Desktop w iCloud? Czy aplikacje korzystające z folderu Dokumenty zdecydują się na użycie folderu iCloud lub folderu lokalnego?


Zaktualizuj MacOS Catalina:

Nie sądzę, aby poniższa odpowiedź toksefy działała już w macOS Catalina. Aktualizacja systemu operacyjnego utworzyła nowy pusty folder Desktop w katalogu osobistym użytkownika. Próbowałem usunąć ten folder Desktop za pomocą Terminal ( rm -rf /Users/<yourusername>/Desktop), a następnie utworzyłem dowiązanie symboliczne dla odpowiedzi ln -s /Users/<yourusername>/Library/Mobile\ Documents/com~apple~CloudDocs/Desktop /Users/<yourusername>/Desktop, ale po ponownym uruchomieniu dowiązanie symboliczne zniknęło, a nowy pusty folder Desktop jest zawsze tworzony w katalogu domowym.


1
Również w folderze dokumentów jest mnóstwo rzeczy, których nigdy nie będę potrzebować na żadnym innym urządzeniu. Tzn. Niektóre gry wideo lub Adobe używają go do przechowywania danych.
fantazyjne

1
@fancy Nie wspominając o tym, że gry itp. przechowują tutaj konfiguracje użytkowników, które mogą powodować konflikty z ustawieniami innego komputera.
Winterflags,

1
Czy rozważałeś zmianę nazwy folderu Dokumentów na coś innego? O ile mi wiadomo, w folderze Dokumenty nie ma nic szczególnego. Możesz mieć folder Dokumenty i folder LocalDocuments i wypełnić w razie potrzeby ....
Michael Rourke

Zastanów się nad utworzeniem folderu „Documents II” i pozostawieniem tam wszystkich rzeczy, które chcesz tylko lokalnie. Nawyk sprawi, że będziesz używać go rutynowo po chwili.
Wayfaring Stranger

Odpowiedzi:


5

Nie wygląda na to, aby można było wyróżnić pulpit za pomocą graficznego interfejsu użytkownika „Zarządzaj pamięcią”.

Jednak zawsze możesz po prostu dowiązać symbolicznie dowolny katalog z dysku iCloud; w ten sposób możesz upewnić się, że synchronizowany jest tylko folder Desktop. Wynika to z tego, że podczas przechowywania plików pulpitu w iCloud nadal zajmują miejsce na dysku HD przed, w trakcie i po synchronizacji. Jeśli zrobisz to na każdym komputerze Mac, synchronizujesz pulpit między nimi wszystkimi (pliki dodawane, usuwane, zmieniane itp.); może nie o to ci chodziło.

Jeśli dowiązanie symboliczne nie jest czymś, co wiesz, jak to zrobić, instrukcje znajdują się poniżej.


Tworzenie kopii zapasowych (przez TimeMachine lub cokolwiek, którego używasz).

Następnie uruchom Terminal i uruchom następujące czynności, aby przenieść folder Desktop na dysk iCloud:

mv ~/Desktop /Users/<yourusername>/Library/Mobile\ Documents/com~apple~CloudDocs/

Następnie po prostu symlinkuj go do zwykłej lokalizacji na pulpicie:

ln -s /Users/<yourusername>/Library/Mobile\ Documents/com~apple~CloudDocs/Desktop /Users/<yourusername>/Desktop

Teraz wszystko, co dodasz do ~ / Desktop (upuszczając rzeczy na pulpit itp.), Faktycznie zostanie upuszczone na dysk iCloud. Oczywiście nadal zajmują lokalną przestrzeń na twoim komputerze. Kiedy usuwasz coś z pulpitu, to również znikają one z „chmury”. Korzyści z tego są większe w przypadku synchronizacji między komputerami (+ dostęp oczywiście przez iPhone'a).


Jeśli masz inny komputer Mac, przenieś wszystko, co cenisz, z jego folderu na pulpicie do folderu „Desktop” iCloud Drive, a następnie usuń ~ / Desktop na tym komputerze i ponownie link symboliczny, jak wyżej.


Dzięki, próbowałem tego, ale dziwnie po symlinkowaniu, otrzymałem dwa aliasy na lokalnym pulpicie o nazwie ⤴Desktopi ⤴Mobilezamiast zawartości folderu Desktop teraz w iCloud. Aliasy nigdzie nie prowadzą.
Winterflags

2
@Winterflags czy uciekłeś przed spacjami w ścieżkach plików jak w mojej odpowiedzi? Folder „Mobile” sugeruje, że nie użyłeś ukośnika odwrotnego. Upewnij się również, że używasz pełnych ścieżek (tj. Start / Users /).
toksefa

Masz rację - brakowało postaci ucieczki. Dzięki :)
Winterflags

Nie mam pojęcia, dlaczego Apple nazwał folder spacją - może to być prawdziwy koszmar w plikach Bash. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś synchronizować Python virtualenvs za pośrednictwem iCloud, będziesz o tym dobrze wiedział!
toksefa

Wygląda na to, że będziesz musiał dodać „sudo” do pierwszego polecenia po wysokiej sierrze.
Rho

-1

Dlaczego po prostu włączyć iCloud i opróżnić folder Dokumentów przed włączeniem synchronizacji? Możesz utworzyć folder myDocuments, który nie będzie synchronizowany, lub inną nazwę. Zmiana systemu ponownie powoduje, że wyraźne zamiary projektowe mogą i prawdopodobnie spowodują niestabilność lub uszkodzenie podczas aktualizacji Apple. Jak widać, jest już raz zepsuty i mam nadzieję, że ktoś dokona inżynierii wstecznej dla nauki (abyśmy wszyscy mogli dowiedzieć się, jak to jest realizowane), ale wydaje się, że jest to wymyślony przykład, jeśli chcesz włączyć synchronizację iCloud w pierwszej kolejności.

Pozwoliłbym, aby system miał pusty folder, który chce zsynchronizować z Cataliną i zachwycił się, że działał w przeszłości.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.