Keychain mówi „Dostęp do tego przedmiotu jest ograniczony” po aktualizacji do Lion


16

Niedawno zaktualizowałem do wersji Lion i od tego czasu nie byłem w stanie używać pęku kluczy do przeglądania zapisanych haseł. Po kliknięciu pola wyboru, aby je wyświetlić, pojawia się monit o podanie mojego hasła głównego, a następnie pojawia się okno dialogowe z komunikatem „Dostęp do tego elementu jest ograniczony”.

Opierając się na czytaniu pytań tutaj i na innych stronach pomocy technicznej, próbowałem użyć funkcji „Keychain First Aid” programu Keychain Access. Informuje, że nie ma błędów. Użyłem również Narzędzia dyskowego do naprawy uprawnień do dysku, co również nie rozwiązało problemu.

Zajrzałem do ~ / Library / Keychains / i wygląda na to, że mam uprawnienia właściciela do odczytu i zapisu pliku pęku kluczy, a moim głównym kontem jest właściciel.

Czy jest coś jeszcze, co mogę spróbować to naprawić? Nienawidzę tracić haseł pęku kluczy.

Aktualizacja:

Próbowałem również przeciągnąć mój plik login.keychain z Findera do Keychain Access i nie miałem szczęścia. Próbowałem też przekopać się w aplikacji wiersza polecenia zabezpieczeń, ale nie zrobiłem żadnych postępów ...

Aktualizacja 2:

Po wypróbowaniu wszystkich sugestii, które skomentowałem tutaj, nadal otrzymywałem ten błąd, ale potem zrobiłem aktualizację oprogramowania i uruchomiłem ponownie, a teraz mój brelok znowu działa. Więc nie mam pojęcia, co poszło nie tak, ale teraz zostało to naprawione! Po prostu wybiorę odpowiedź jako zaakceptowaną.


Miałem ten sam problem, co znalazłem, ponieważ jest to w jakiś sposób związane z brakiem dostępu do Internetu, a data i godzina nie były aktualizowane po zmianie na poprawną datę i godzinę ponownego uruchomienia komputera i umożliwiło mi dostęp z powrotem

Odpowiedzi:


7

Keychain robi to z kilku powodów. Często dzieje się tak, ponieważ nowe konto, na które mogłeś się zmienić, nie ma takich samych / poprawnych ścieżek do pęku kluczy, jak kiedyś. Na początek spróbuj zmienić główne hasło logowania do swojego konta; jeśli to nic nie robi, wypróbuj to w terminalu:

$ sudo touch login.keychain
$ codesign -vvv /Applications/Utilities/Keychain\ Access.app

Jeśli pojawi się błąd, taki jak:

/Applications/Utilities/Keychain Access.app: code or signature modified

następnie:

$ codesign -vvv /Applications/Utilities/Keychain\ Access.app

co powinno dać odpowiedź:

/Applications/Utilities/Keychain Access.app: valid on disk
/Applications/Utilities/Keychain Access.app: satisfies its Designated Requirement

Restart.


Wyglądają na świetne sugestie, niestety nie naprawiły tego. Nie zmieniłem kont, ale próbowałem dotknąć łańcucha login.keychain, zmiany hasła i znaku (co daje mi „prawidłowy” i „satysfakcjonujący” wynik). Nadal daje ten sam błąd.
ryan_s

Zapomniałem wspomnieć o ponownym uruchomieniu; Cieszę się, że to zadziałało. ;-)
l'L'l

@ Lri, -vvvzwiększa poziom szczegółowości wyjścia ( PRZYKŁADY ), więc tak, robi coś. Celem wybranych poleceń jest dostosowanie znacznika czasu w pęku kluczy logowania i zweryfikowanie istniejącego podpisu za pomocą pełnego wyjścia. -f -swymusiłby zastąpienie każdego istniejącego podpisu na ścieżce, która ma zostać zastąpiona i podpisana; dlaczego chcesz to zrobić? Rzuć okiem na strony podręcznika, aby lepiej zrozumieć pojęcia związane z kodowaniem.
I'L'l

13

Czy uruchomienie wersji Keychain w wierszu polecenia:

security dump-keychain -d login.keychain

również zawodzą, ale z dziwnym przesłaniem In dark wake, no UI possible?

Wówczas część systemu Mac OS jest zdezorientowana, czy śpi, czy nie . Nie ma potrzeby ponownego uruchamiania. Połóż go, obudź, a pęku kluczy znów będzie dobrze. Zdarza się to czasami na moim MacBooku Pro: otwieram go, aby go obudzić, z przyzwyczajenia wciskam przycisk zasilania, tylko po to, aby wyłączyć go podczas próby uruchomienia, co powoduje dziwne zachowanie pęku kluczy.


2
To rozwiązało mój problem - położyłem go spać i obudziłem z powrotem, a mój brelok zadziałał ponownie. Dzięki!
amitp

2
Właśnie uderzyłem w Yosemite, gdy próbowałem otworzyć starą kopię zapasową pęku kluczy. Dziękujemy za opublikowanie tego!
cbowns

Niesamowite. Moje dłonie się pociły!
VH-NZZ

Doskonały! Napraw problem „Dostęp do tego elementu jest ograniczony” w Keychain Access na macOS Mojave.
Rockallite,

8

to zadziałało dla mnie - otwórz dostęp do pęku kluczy, kliknij blokadę, aby zablokować pęki kluczy, a następnie odblokuj ponownie!


1
Nie rozumiem, dlaczego ta odpowiedź została odrzucona. To też działało dla mnie.
Henno,

ŚWIETNY!! dzięki
LucScu,

Miałem ten sam problem po migracji na nowy komputer Mac za pomocą Asystenta migracji. Próbowałem różnych rzeczy, aby to naprawić, ale to jedyna rzecz, która to zrobiła. Wielkie dzięki!
ocroquette

Ta prosta poprawka działa dla mnie z wieloma aplikacjami innych firm. Dzięki!
jbbj94

3

Na początek Brelok ma fajne małe narzędzie o nazwie: „Pierwsza pomoc pęku kluczy” (⌥⌘A), które powinno załatwić sprawę. Po zakończeniu musisz się wylogować i zalogować ponownie.


3

Oto, co zadziałało dla mnie:

 • Otwórz dostęp do pęku kluczy
 • Uruchom pierwszą pomoc pęku kluczy (⌥⌘A)
 • Uruchom ponownie komputer Mac

Wypróbowałem kilka podejść wymienionych powyżej i żadne z nich nie zadziałało.


1

Podejrzewam, że jesteś użytkownikiem MobileMe?

Miałem te same problemy. Jeśli nadal używasz / synchronizujesz MobileMe na Macu 10.6.8 lub wcześniejszym, prawdopodobnie najlepiej przestać. Wygląda na to, że certyfikaty wydane przez Snow and Lion nie są w pełni kompatybilne.

Zrób kopię swojego pęku kluczy, a następnie w programie Dostęp do pęku kluczy usuń wszystko, co ma nazwę .mac lub MobileMe w nazwie, i uruchom ponownie. Certyfikaty MobileMe zostaną ponownie wypełnione i wszystko będzie w porządku.

Jeśli to się nie powiedzie, spróbuj przeciągnąć stary Brelok do panelu Brelok dostępu do pęku kluczy. Otrzymasz wtedy nowy brelok, niezależny od breloka do logowania, który będzie musiał zostać odblokowany do użycia. Gdy wszystko będzie w porządku, możesz przeciągnąć elementy z tego miejsca do pęku kluczy logowania. Może się okazać, że niektórzy nadal nie dają ci pozwolenia na dostęp. Miałem jeden lub dwa takie, a na koniec po prostu przerobiłem je ręcznie.


Nie jestem użytkownikiem mobilnym, ale spróbuję przeciągnąć mój stary pęku kluczy do Keychain Access.
ryan_s,

Dla przypomnienia, to nie działało. Przeciągnięcie pliku login.keychain do okienka pęku kluczy nic nie robi, a przeciągnięcie do głównego okienka, w którym znajdują się dane, mówi mi, że nie mam uprawnień.
ryan_s

1

Napotkałem ten problem po aktualizacji El Capitan (10.11.2). Dostęp do tego elementu jest ograniczony Błąd 253200. Tylko niektóre hasła były nieosiągalne. Oto, co zrobiłem, aby rozwiązać problem.

W El Capitan nie ma funkcji pierwszej pomocy pęku kluczy. Narzędzia dyskowego NIE można już używać do naprawy uprawnień do dysku (możesz to zrobić z wiersza poleceń, ale w tym przypadku nie jest to pomocne). Wiele porad w Internecie jest więc NIEAKTUALIZOWANYCH, stąd ta notka.

 • Użyłem dostępu do pęku kluczy> Preferencje / Ogólne, aby zresetować mój domyślny pęku kluczy logowania.
 • Wychodzę z dostępu do pęku kluczy
 • Otworzyłem ~ / Library / Keychains /
 • Weszłam do Wehikułu Czasu
 • Wróciłem do czasów przed prawdopodobnym uszkodzeniem (w moim przypadku aktualizacja 10.11.2)
 • Przywróciłem element login.keychain
 • Nie zamieniłem, ale dodałem plik i nazwałem go old.keychain.
 • Otworzyłem go za pomocą dostępu do pęku kluczy. Teraz mogłem odczytać moje stare hasła.
 • Musiałem ponownie wprowadzić hasła - w tym również do poczty. Pamiętaj, że musisz ponownie wprowadzić hasła również do serwerów smtp

1

Keychain mówi „Dostęp do tego elementu jest ograniczony”

Jak napisał Matt: To również zadziałało dla mnie.

 • otwórz dostęp do pęku kluczy, kliknij blokadę, aby zablokować pęki kluczy, a następnie odblokuj ponownie! -

Jest to najprostsza i najmniej potencjalnie destrukcyjna opcja, a ja byłem bardzo sceptyczny, ale zadziałało. Warto spróbować, ponieważ zajmuje to kilka sekund. Używam OS X El Capitan V 10.11.6


Witamy, aby zapytać inaczej! Niestety, jest to komentarz w odpowiedzi na czyjś komentarz do innej odpowiedzi i sam w sobie nie daje odpowiedzi na pytanie. „Odpowiedzi” dotyczą tego, co bezpośrednio odnosi się do pytania przesłanego przez PO. Aby lepiej pomóc Ci w zaaklimatyzowaniu się w witrynie, proponuję poświęcić chwilę na zapoznanie się z trasą .
Allan

1

W Mojave z kodem błędu „-25320” poprawka polegała na uśpieniu systemu i wznowieniu go. Otóż ​​to! Nie jest konieczne ponowne uruchamianie ani zmiany uprawnień.


0

Odkryłem, że kiedy byłem w menu dostępu do pęku kluczy i kliknąłem sieć, aby ją otworzyć, dostałem komunikat „dostęp jest ograniczony”, gdy po lewej stronie ikona „login” była podświetlona. Jeśli jednak, po lewej stronie, ikona „system” była podświetlona, ​​mogłem odzyskać hasło do wybranej sieci. Ponowne uruchomienie nie jest konieczne. Mam nadzieję, że to pomaga komuś innemu!


0

Otrzymywałem tę samą wiadomość. Najpierw spróbowałem pierwszej pomocy pęku kluczy, która nie znalazła nic złego. Potem poszedłem do Narzędzia dyskowego i wybrałem Macintosh HD i uruchomiłem Naprawa uprawnień dysku , następnie wróciłem do pierwszej pomocy pęku kluczy i uruchomiłem ją ponownie, nadal nie pokazałem nic złego, ALE, teraz mój brelok działa tak, jak powinien.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.