Uaktywnij partycję OS X w systemie Windows


1

Niedawno zauważyłem, że potrzebowałem więcej miejsca na moim dysku Bootcamp, więc zwolniłem 10 GiB w systemie MacOS za pomocą DiskPart. Następnie ponownie uruchomiłem system Windows i użyłem „MiniTool Partition Wizard”, aby przypisać to miejsce do partycji Windows. Ponownie uruchomił i rozszerzył partycję tak, jak oczekiwałem, ale później nie byłem w stanie ponownie uruchomić mojego systemu MacOS. Jest tam nadal czysto, ale wygląda na to, że muszę ustawić flagę, aby ponownie ją uruchomić. Także uruchamianie w trybie odzyskiwania nie działa - ładuje się bardzo, bardzo powoli i utknie w 100% (nawet zostawiłem swój notatnik na noc).

Czy ktoś wie, jak ustawić tę flagę w systemie Windows?

enter image description here


Twój pierwszy błąd polegał na tym, aby system Windows zmienił partycjonowanie - tak naprawdę nie rozumie, w jaki sposób można go oszukać. Widzieć apple.stackexchange.com/questions/251860/…
Tetsujin

Dodaj wersje systemu Windows i OS X, których używasz. Jaki jest model / rok twojego komputera Mac? Booted to Tryb odzyskiwania Internetu czy możesz uruchomić następujące polecenia aplikacji Terminal i dodać dane wyjściowe do swojego pytania: diskutil list, gpt -r show /dev/disk0 i fdisk /dev/disk0.
klanomath

@klanomath, Może niektóre wskazówki mogą być w porządku, zwłaszcza jak zebrane informacje będą przechodzić z trybu odzyskiwania Internetu do Windows, gdzie dieTasse może dodać je do posta.
user3439894

OSX nie używa czegoś takiego jak flaga aktywnej / rozruchowej MBR. Problem polega na tym, że używane narzędzia nie rozumieją GPT i / lub macOS, niszcząc wymagany układ w tym procesie. Najłatwiej to naprawić, uruchamiając narzędzie dyskowe i ustawiając dysk startowy, który powinien naprawić układ partycji i wolumin rozruchowy efi.
John Keates

Odpowiedzi:


1

Sam naprawiłem ten problem, używając narzędzia o nazwie gdisk. Przekonwertowałem tabelę partycji z powrotem na GPT. Jedynym problemem jest teraz, że mogę zobaczyć partycję odzyskiwania z normalnego systemu i nie mogę jej naprawdę uruchomić. Dla mnie nic wielkiego, ponieważ mogę normalnie użyć mojego komputera.


0
 1. Uruchom do przywracania Internetu, przytrzymując komendę -r na starcie, aż do wyświetlenia globu.
 2. W Terminalu w Recovery uruchom następujące polecenie:

  INPUT=$(printf "e 1\nee\n\n1\n\nq\ny")
  diskutil unmountdisk /dev/disk0
  fdisk -e /dev/disk0 <<<"$INPUT" &>/dev/null
  

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz źródło poleceń i inne odpowiedzi, które chcesz wypróbować Przypadkowo usunięto niektóre małe partycje podczas instalacji systemu Windows. Partycja systemu operacyjnego nie uruchamia się .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.