Jak wyłączyć przyspieszenie przewijania w systemie macOS Sierra?


55

Kilka wydań temu OS X wprowadził przyspieszenie przewijania, co oznacza, że ​​jeśli przewijasz dalej w określonym kierunku, prędkość przewijania będzie coraz większa. Nie można tego wyłączyć w interfejsie użytkownika. Jest to bardzo denerwujące, jeśli chcesz przewijać długą stronę internetową lub długi kod źródłowy w edytorze.

Do macOS Sierra można było to wyłączyć za pomocą narzędzia DisableExtremeScrollAcceleration . Ale to narzędzie już nie działa.

Czy jest jakiś sposób, aby zapobiec przyspieszeniu przewijania?


... i uwielbiam przyspieszone przewijanie od lat, nie mogę bez niego żyć - to chyba tylko konie na kursy ;-) SteerMouse może regulować przewijanie między innymi, w zależności od używanej myszy [jest v5 obecnie w fazie beta, trochę wadliwy, ale przez jakiś czas darmowy, więc możesz sami osądzić]
Tetsujin

2
Naprawdę nienawidzę tego ... próbowałeś przewijać dużą listę w małym pojemniku o wysokości 200 pikseli ??? Będę trenował wewnętrzny spokój, skupienie i kontrolę z samotnymi mnichami przez 10 lat, aby przewijać 10 linii bez ciągłego poruszania kółkiem myszy!
DerpyNerd

Odpowiedzi:


54

Napisałem mały program, aby naprawić to zachowanie: https://github.com/emreyolcu/discrete-scroll

Możesz pobrać plik binarny tutaj . Działa w tle i pozwala przewijać 3 linie za każdym kliknięciem koła.


1
Dzięki! Przez 2 dni próbowałem każdego oprogramowania, ale twoje małe narzędzie uratowało dzień!
hambos22

Dzięki za to czuję, że Yosemite wciąż miał pewną bezwładność, ale na pewno bije to, że nie robi nic dla „kliknięcia lub dwóch” kółka myszy. Oh Apple.
Chris LeBlanc,

Działa to dla mnie wersja 10.12.1 i mysz Logitech M500.
rozproszyć

6
@ Emre-Yolcu Dzięki bogu. Żałuję, że muszę pobrać cały zestaw małych skryptów, aby proste rzeczy, takie jak ta, działały poprawnie.
Julian H. Lam

4
@orrd Tak, należy go uruchamiać przy każdym uruchomieniu. Jeśli chcesz, aby było to automatyczne, możesz przejść do Preferencji systemowych> Użytkownicy i grupy> Elementy logowania i dodać DiscreteScroll do listy. Jeśli chcesz cofnąć efekt, możesz uruchomić Monitor aktywności, wyszukać DiscreteScroll i zmusić go do wyjścia. Planuję napisać okienko preferencji z tego programu, aby operacje te były bardziej intuicyjne i zawierały opcje konfiguracji.
Emre Yolcu,

28

Po wielu latach frustracji myszami macOS i kółkami opracowałem Smooze. Możesz używać tej aplikacji bezpłatnie do wyłączania przyspieszenia (płacisz tylko za korzystanie z innych funkcji aplikacji)

  • przełącz „Animate Scroll” na Off i możesz już iść.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Strona Smooze


@Winterflags Jaki jest model myszy? Przetestowałem to na kilku myszach Logitech, w tym MX Master, Performance Mouse MX i niektórych innych tańszych modułach bez żadnych problemów bez zainstalowanego LCC. Ten problem również nie został mi zgłoszony przez użytkowników Smooze. Powinieneś spróbować zaktualizować LLC lub jeszcze lepiej, usunąć ją całkowicie.
Segev

1
@Winterflags Może to być problem z Sierra. Wcześniejsze wersje miały błąd, który powodował przewijanie myszy i myszy Logitech. Obecnie korzystam z 10.12.3 z tą samą myszą, LLC nie jest zainstalowany i Smooze jest zainstalowany i wszystko działa tak, jak powinno.
Segev

To jest dziwne. Nie widzę różnicy między Finderem a innymi aplikacjami, takimi jak Chrome \ Slack itp. .. Nie powinno być różnicy. (Nie mam zainstalowanych stron)
Segev


2
DZIĘKUJĘ CI. Właśnie tego szukałem. Domyślne zachowanie kółka przewijania doprowadza mnie do absolutnie szaleństwa na OSX, a ja zrezygnowałem z tego, że działałem zgodnie z przeznaczeniem. To będzie moje niezbędne ulepszenie dla każdej wersji systemu macOS, którą uruchamiam.
Gavin,

8

Preferencje systemowe> Dostępność> Mysz i gładzik> Opcje gładzika> Przewijanie> Bez bezwładności


Witamy w Pytaj inaczej. Lubimy, aby odpowiedzi były czymś więcej niż tylko jedną linią. .. Najlepiej, chcesz, aby wyjaśnić, dlaczego odpowiedź jest * prawo”Pomaga również zawierać linki, cytaty i / lub zrzuty ekranu Przejrzyj naszą sekcję pomocy , jak odpowiedzieć na pisaniu dobrych odpowiedzi na pytania
Allan

10
Pytanie dotyczyło przyspieszenia przewijania, a nie interia. To są różne rzeczy.
gklka

6
Ta opcja nie jest dostępna, jeśli używasz myszy.
Jayden Lawson,

6

Oto, co znalazłem, do tej pory wydaje się działać:

http://dolphm.com/disable-mouse-pointer-acceleration-and-scroll-wheel-acceleration-in-os-x/

Wpisz w terminal:

defaults write .GlobalPreferences com.apple.scrollwheel.scaling -1

Następnie ponownie się zaloguj.


Jaka jest domyślna wartość i jak mogę przywrócić, jeśli nie chcę już tej zmiany?
wenbert,

Zawsze możesz go usunąć za pomocą defaults delete.
gklka

To nie działa nawet po zalogowaniu. Czułość aplikacji, której dotyczy problem, jest nadal zbyt wysoka w porównaniu do tych, na które nie ma wpływu.
wenbert,

Wydaje się, że zadziałało to prawdopodobnie w połączeniu z wyłączeniem bezwładności i przyspieszenia w ustawieniach ścieżek aplikacji podanych w innych odpowiedziach. Mogło to również odznaczyć „Opóźnienie sprężynowania” w tym samym obszarze ustawień.
r_alex_hall

5

Spróbuj USB Overdrive . Miałem ten sam problem co ty i to rozwiązało. Działa z MacOS Sierra.

Kredyt na ten post


2
Witamy w Pytaj inaczej. Podaj więcej informacji o tym, co robi USB Overdrive, aby rozwiązać problem, na przykład jakie ustawienia należy ustawić itp., Aby odpowiedź była bardziej przydatna.
tubedogg

Dzięki! Miałem problem z kółkiem przewijania po aktualizacji do macOS Sierra. Właśnie zainstalowałem USB Overdrive (bez żadnych ustawień). I moja bezprzewodowa mysz logitech działa tak jak wcześniej na macOS Sierra!
Tsuneo Yoshioka

4

Nie mam przedstawiciela, aby głosować lub komentować post Sky Sky, ale był na miejscu:

W przypadku gładzika: Preferencje systemowe> Dostępność> Mysz i gładzik> Opcje gładzika> Przewijanie> Bez bezwładności

Dla myszy: Preferencje systemowe> Dostępność> Mysz i gładzik> Opcje myszy> Przewijanie> Bez bezwładności

Bezwładność na obrazach


6
Nie, mówiłem już wiele razy, że interia przewijania i przyspieszenie przewijania to dwie różne rzeczy. Pierwszy jest odpowiedzialny za przewijanie i zwalnianie zawartości po podniesieniu palca z touchpada / Magic Mouse, a drugi przyspiesza przewijanie, gdy przewijasz w danym kierunku.
gklka

1
Mam wrażenie, że od Yosemite nie ma już tego rozwijanego menu przewijania między niektórymi dostawcami myszy. Moje G400s tego nie ma, więc musiałem użyć aplikacji „dyskretnego przewijania”, jak wspomniano w innej odpowiedzi.
Chris LeBlanc,

3
W moim Sierra 10.12.5 (Logitech G600) nie ma rozwijanego menu bezwładności.
JavaRunner

2

Znalazłem „poprawkę” dla mojej myszy Logitech.

  1. Preferencje systemu
  2. Centrum sterowania (dostępne po zainstalowaniu centrum sterowania Logitech)
  3. Wybierz mysz i kliknij „konfiguruj”.
  4. Wybierz kółko myszy.
  5. Na dole znajduje się etykieta „przyspieszenia” z suwakiem. Ustaw na „null” lub „max” (nie widzę różnicy).

Miałem również problem z przyciskami Wstecz / Dalej. W tym samym panelu sterowania musiałem zmienić ich konfigurację jako „naciśnięcia klawiszy” poleceń „cmd + strzałka w lewo” i „cmd + strzałka w prawo”.

Edycja: firma Logitech wydała zaktualizowaną wersję swojego centrum sterowania , która rozwiązuje problem.


2

macOS Sierra wprowadził deadzone kółko przewijania, w którym wprowadzanie danych byłoby ignorowane, chyba że przewinąłeś z minimalną prędkością. Przewijanie koła o jeden stopień na raz nie powodowało żadnego ruchu na ekranie. Ten martwy obszar sprawił, że ludzie przewijali koło szybciej niż wcześniej, tym samym osiągając próg przyspieszenia jeszcze szybciej (chociaż zawsze tam był). Deadzone kółka przewijania zostało usunięte w 10.2.2 betach publicznych.

Dzięki defaults write .GlobalPreferences com.apple.scrollwheel.scaling -1nie powinno być przyspieszenia kółka przewijania w aplikacjach (korzystających z przewijania natywnego).


1
Odpowiedziałem na złe pytanie. W każdym razie zaktualizowałem swoją odpowiedź, aby była istotna.
Monstieur,

To mi nie zadziałało: MacBook Pro 2016, Sierra, Deathadder Chroma, Safari, Chrome
Baz

To jest duplikat odpowiedzi @ gklka.
r_alex_hall

0

Alternatywnie możesz użyć SteerMouse. Używam tego od kilku lat. Kosztuje 20 USD, ale dla mnie było warto. Domyślne ustawienia przyspieszenia myszy zawsze mnie denerwują.

W każdym razie po instalacji:

  1. Otwórz go w Preferencjach systemowych -> SteerMouse.
  2. Wybierz kartę „Przewiń”.
  3. Kliknij „Zwiń”, aw następnym oknie dialogowym wybierz Tryb = Liniowy.
  4. Zrób to samo dla „Roll Down”.

Fotki poniżej:

Przewiń kartę

Okno dialogowe zwijania


1
Dzięki za pomysł, ale tak naprawdę nie chcę rezygnować z płynnego przewijania w celu wyłączenia przyspieszenia przewijania. Jak rozumiem, SteerMouse przewija się, emulując klawisze kursora.
gklka
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.