Jak przenieść kontakt na iPhonie z jednej grupy do drugiej?


37

Mam około 20 kontaktów na moim iPhonie, który należy do niewłaściwej grupy. Jak mogę przenieść je do innej grupy?


następnym razem pamiętaj, aby dodać przynajmniej Windowsrozmowę, abyśmy wiedzieli, że rozmawiasz z perspektywy systemu Windows, ponieważ jest to forum Apple, zawsze zakładam, jeśli nie wspomnę inaczej, że masz komputer Mac.
balexandre

Odpowiedzi:


10

W tym celu musisz użyć aplikacji AddressBook i ponownie zsynchronizować iPhone'a.

Nie ma wsparcia grupowego, tylko do czytania na iOS.

  • nie możesz tworzyć grup
  • nie możesz przenosić się do i z grup

  • możesz utworzyć kontakt w grupie tylko wtedy, gdy grupa istnieje - użytkownik systemu Windows może edytować grupę za pośrednictwem iCloud.com/contacts


Czy aplikacja AddressBook działa również w systemie Windows?
Espo

2
Aplikacja Książka adresowa jest specyficzna dla systemu Mac OS X. W systemie Windows używaj Outlooka lub Książki adresowej Windows, w zależności od konfiguracji i tego, co wybrałeś do synchronizowania kontaktów (sprawdź iTunes, jak powinien powiedzieć).
Asinine Monkey,

5
niewiarygodne, że nie ma do tego żadnej gotowej funkcji.
gsharp

1
W nowszych wersjach macOS jest to Contactsaplikacja. Jeśli masz komputer Mac, jest to łatwiejsza niż najwyżej głosowana odpowiedź. Możesz przeciągać i upuszczać wiele kontaktów z jednego konta na drugie.
thameera

24

Miałem ten sam problem. Znalazłem tę stronę lub rozwiązanie. Nie byłem zadowolony z powyższego. Zrobiłem więc:

  • Wyślij kontakty e-mailem do siebie (udostępnij kontakt).
  • W aplikacji kontakty upewnij się, że jesteś w odpowiedniej grupie (dla mnie moje konto Gmail z wymianą)
  • Zaimportuj kontakt. Powinien być dodany do grupy wybranej w poprzednim kroku.
  • Teraz sprawdź, czy kontakt znajduje się we właściwej grupie, a jeśli tak, usuń kontakt ze starej grupy.

Odpowiedź Jasona nie działała dla mnie; zapisano go w „Wszystkich kontaktach”. Ale strategia jest dobra. Tak więc wszedłem do grupy „poprawnej”, dodałem nowy kontakt i po prostu wpisałem nazwisko osoby, a następnie „dodałem” kontakt e-mail do tego nowego „skróconego” kontaktu.

6
Odpowiedź Jasona działa, ale przed zaimportowaniem vcf musisz ustawić domyślną grupę kontaktów na pożądane miejsce docelowe. Znajduje się pod stroną ustawień poczty, kalendarza i kontaktów na dole opcji kontaktu.

Jest to bardzo czasochłonne, ale do dziś działa, w przeciwieństwie do wielu innych odpowiedzi, które znalazłem.
Jaketr00,

Zauważyłem, że możesz udostępnić, wysyłając SMS-a kontaktowi do siebie, a następnie upewniając się, że grupa jest poprawnie ustawiona, i dodaj go ponownie. Sprawdź, a następnie usuń stary kontakt.
ferventcoder

Aby dodać do tego - sprawdź, a następnie usuń stary kontakt. Podczas weryfikacji może być konieczne skopiowanie notatek lub innych fragmentów, ponieważ mogą one nie być udostępniane, ale możesz to zrobić między nimi przed usunięciem wersji kontaktu iPhone'a.
ferventcoder

5

Orbicontakty działały dla mnie bardzo dobrze i są bezpłatne


1
Działa również ładnie do przesyłania między grupami, które nie są zsynchronizowane z komputerem, ale bezprzewodowo, jak dwa konta Gmail. I to jest darmowe.
Matthew Lowe

1
Wygląda na to, że ta aplikacja na iOS zmieniła się i stała się „Narzędziami Orbi” ( itunes.apple.com/es/app/orbicontacts/id470885623 ), ale nie jest już darmowa, a od 1 recenzji nie wydaje się już wykonywać tej funkcji. :-(
Simon East

4

Korzystam z Kontaktów Copytrans - różnica między tą aplikacją i powiedziałbym, że większość reszty jest taka:

  • Możesz go używać do dodawania / edytowania / usuwania grup kontaktów na iPhonie za pomocą komputera

wprowadź opis zdjęcia tutaj

  • Możesz łatwo przenosić kontakty iPhone'a między grupami poprzez przeciąganie / upuszczanie

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2

będzie działało, aby wysłać e-mail do kontaktów, ale musisz najpierw przejść do menu ustawień / poczty, kontaktów, kalendarza / spojrzeć w dół menu pod kontaktami na domyślne konto i ustawić je na wymianę. wtedy zapisze kontakty, które sam wyślesz w zamian.


2

Zrobi to aplikacja Speed ​​Names. Jak mogliby tego nie zrobić w iOS 5? Wszyscy ci sprytni ludzie w Infinite Loop i nikt nie chce przenosić kontaktu z jednej grupy do drugiej? A może nie mają przyjaciół?


1
Właśnie użyłem Speed ​​Names do skopiowania kontaktów z mojego telefonu na moje konto wymiany, działało idealnie
James Healy

1

Istnieje kilka aplikacji, które mogą to zrobić, na przykład VisuContacts.


W sklepie z aplikacjami na iOS nie ma nic o nazwie VisuContacts.
Simon East

1

ContactMover kosztuje 4,99 USD, a awaria EasyGroup. Chociaż interfejs jest okropny, HachiContact działa i jest bezpłatny. Aha, i jeszcze mnie to nie rozbiło.

Mogłem dodawać grupy, usuwać grupy, a nawet przenosić kontakty między grupami. Nadal nie rozumiem, dlaczego ta funkcja nie jest wbudowana w iPhone OS.


Wydaje się, że HachiContact nie pozwala mi przenosić kontaktów między moją książką adresową „na iPhonie” a książką adresową Gmaila. :-(
Simon East


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.