Jak mogę zsynchronizować nowe metadane „rozpoznawania twarzy” między urządzeniami na zdjęciach (iOS 10 i MacOS Sierra)?


21

Nowe aktualizacje zdjęć dla iOS 10 i MacOS Sierra zawierają dużo mocniejsze i bardziej zintegrowane podejście do organizowania zdjęć według osób znajdujących się w nich. Jest zbudowany w oparciu o potężne rozpoznawanie twarzy na urządzeniu.

Ale gdy zrobi to zautomatyzowane (znalezienie twarzy, które uważa za tę samą osobę), nadal istnieje los ręcznego łączenia i etykietowania do zrobienia, jeśli masz dużo zdjęć i masz obsesję na punkcie organizacji tak jak ja.

Na przykład, jeśli masz, powiedzmy, trzy tysiące zdjęć swojej córki, zdjęcia znajdą prawie wszystkie, ale mogą zgadywać, że to 5 lub 6 różnych osób. Musisz więc połączyć wiadra, które wszystkie są jedną osobą, przypisać im nazwę (aby można było po niej wyszukiwać) itd.

Ale w przeciwieństwie do innych zmian (edycji, usuwania, organizacji na albumy itp.) Ręczne zmiany danych „osób” nie wydają się domyślnie synchronizowane.

enter image description here

Czy naprawdę nie ma sposobu, aby to zrobić? Wydaje się dziwne, że jedna z flagowych funkcji reklamowanych przez Apple w tej aktualizacji zdjęć w ogóle nie gra z tym, co było głównym punktem sprzedaży zdjęć w iPhoto - wszystko synchronizowane na wszystkich urządzeniach.


3
Dziwne, naprawdę. Opisałbym tę brakującą, istotną cechę jako epicką porażkę. To sprawia, że ​​„funkcja ludzi” jest dla mnie całkowicie bezużyteczna.
Moriarty

2
Mam również ten problem. Używam Twarzy, a teraz z ios10 i sierra używam Ludzie. Mimo że „twarze” nigdy nie miały przycisku na iPhonie, można wyszukiwać według nazw osób i wszystkie twarze się pojawiły. Wcześniej był zsynchronizowany. Ale teraz, gdy obaj mają funkcję ludzi, myślisz, że zsynchronizowali je, ale osoby oznaczone tagami na moim MBP nie są wyświetlane jako Ludzie w moim telefonie. Mimo że wszystko jest zsynchronizowane z iCloud. Mam nadzieję, że zobaczymy rozwiązanie, które to naprawi. Może rozwiąże się po wersji beta? A może w jakiś sposób muszę ponownie zsynchronizować urządzenie.
Frantumn

Odpowiedzi:


12

Obecnie nie ma ustawień umożliwiających synchronizację tych danych.

Macworld spekuluje na temat przyczyny:

Nie jest jeszcze jasne, czy [dane dotyczące rozpoznawania twarzy kiedykolwiek się zsynchronizują], ponieważ Apple na niedawnej [2016] Worldwide Developers Conference przeprowadziło lokalną analizę prywatnych informacji, które nigdy nie są przesyłane do chmury.

Sam tego nie oglądałem, ale najwyraźniej Phil Schiller i Craig Federighi oświadczyli The Talk Show Johna Grubera że tak się nie stanie, że funkcje są specyficzne dla urządzenia i nie będą synchronizowane przez iCloud.

Edytuj: The plik pomocy dla zdjęć w macOS Sierra zaktualizowano o to:

Uwaga: osoby zidentyfikowane w albumie Ludzie nie są synchronizowane między urządzeniami.


1
Więc firma, która próbuje nam nakłonić do przechowywania naszych dokumentów i haseł na ich serwerach, mówi nam, że nie można bezpiecznie umieszczać metadanych o tym, kto jest na naszych zdjęciach? (Rozbawiony i sfrustrowany w równym stopniu.)
orome

@raxacoricofallapatorius Nie sądzę, żeby to było kwestią bezpieczeństwa, ale próbowałem odróżnić się od Androida (np. ostatnie ogłoszenie że Allo domyślnie rejestruje konwertyty do analizy Google, a iMessages są nieprzejrzyste nawet dla Apple). Rzeczy, które Apple namawia do przesłania (takie jak hasła i dokumenty), to wygodny i bezpieczny dostęp do rzeczy, których nie można replikować niezależnie, a dane People mogą być generowane na każdym urządzeniu. Pomyśl o tym jako o „przesyłaniu tego, co jest potrzebne”, a nie „przesyłaniu tego, co może być”.
tubedogg

Gdyby Ludzie byli tacy sami na wszystkich urządzeniach (naturalna konsekwencja, można by pomyśleć, używając tego samego algorytmu i wspierającego te same funkcje), nie byłoby to problemem; ale tak nie jest. Może to być przypadek „wysyłania tego, co jest potrzebne”, ale pytanie brzmi: po co? Odpowiedź wydaje się być „mieć” trochę ludzie zidentyfikowali „raczej niż” to samo ludzie zidentyfikowani ”, a ta druga jest naprawdę jedyną cechą, która ma sens.
orome

Czy ta absurdalna polityka się odwróciła 10.1.1 ? Czy może logika tego właśnie wyparowała bez naprawienia tej funkcji? Nie mogę powiedzieć na podstawie informacji o wydaniu: „Nazwy osób w aplikacji Zdjęcia są zapisywane w kopiach zapasowych iCloud”
orome

@raxacoricofallapatorius Kopie zapasowe iCloud to tylko kopie zapasowe. Informacje o wydaniu są jednoznaczne, że nazwy są zapisywane w kopiach zapasowych, a nie że mogą być synchronizowane między urządzeniami.
tubedogg

2

Cierpliwość. Może się zsynchronizować w przyszłej aktualizacji, aw bieżącym podręczniku użytkownika iOS 10 mamy nadzieję, że:

„Ludzie są synchronizowani między urządzeniami, na których jesteś zalogowany, używając tego samego identyfikatora Apple ID”.

Fragment: Apple Inc. „Podręcznik użytkownika iPada dla systemu iOS 10.” Apple Inc., 2016. iBooks. Ten materiał może być chroniony prawem autorskim.

Sprawdź tę książkę w sklepie iBooks: https://itun.es/us/Cf0Odb.l


Biorąc pod uwagę, że plik pomocy macOS Sierra mówi dokładnie odwrotnie, nie jestem pewien, czy w najbliższym czasie miałbym nadzieję, że to się stanie.
tubedogg

-2

Możesz synchronizować albumy (grupy zdjęć), ale nie możesz synchronizować twarzy (grup zdjęć)? Wystarczyłoby, gdyby analiza przebiegła lokalnie, a następnie zgrupowała zdjęcia na wszystkich urządzeniach. W końcu inteligentny album to tylko lista zdjęć, które (zarówno analiza, jak i roszczenie użytkownika) zawierają konkretną osobę, a nie inną niż synchroniczny album

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.