Mój iPhone nie może wysyłać SMS-ów na Androida, ale iPhone mojej żony może


13

Mój przyjaciel właśnie zmienił iPhone'a na Androida. Może do mnie napisać bez problemu, ale nie mogę do niego napisać. Próbowałem wszystkiego, co mogłem wymyślić, ale żadna wiadomość nigdy do niego nie dotrze. Oczywiście przesyłają jako SMS, ponieważ nie korzysta już z iMessage.

Dziwne jest to, że iPhone mojej żony (4s z iOS 6) może napisać do niego doskonale, nie ma problemu, więc wszystko, co się dzieje, wydaje się być po mojej stronie.

Jakieś sugestie, jak to posortować?


Ustawienia> Wiadomości> Wyślij jako SMS --- Czy to jest włączone?
TMHahn

Tak to jest. Wszystkie ustawienia są takie, jakie powinny być i nie zmieniły się od czasu, gdy dostał swój telefon z Androidem i regularnie wysyłaliśmy SMS-y.
JVC

Spróbuj wyłączyć MMS i sprawdź, czy to pomoże. Ale ostatecznie, zakładając, że wysyłają jako SMS, Twój iPhone nie stanowi problemu i do operatora należy upewnienie się, że ich sieć zachowuje się zgodnie z oczekiwaniami (co rzadko, jeśli w ogóle, dzięki niekończącemu się cięciu narożników).
André Borie

3
@JathanathanvanClute Czy jest możliwe, że wysyłasz wiadomości na jego adres e-mail (który jest nadal zarejestrowany w iMessage), a Twoja żona wysyła wiadomości na swój numer telefonu (który został wyrejestrowany z iMessage)? Co się stanie, jeśli ręcznie wpiszesz jego numer telefonu w pole Do w Wiadomościach?
MJeffryes

1
Są oznaczone jako dostarczone i są zielone, ponieważ wysyłane są jako SMS. Teksty mojej żony do niego są również zielone i docierają do niego bez żadnych problemów.
JVC

Odpowiedzi:


12

Dzieje się tak, ponieważ Apple nadal wierzy, że numer telefonu używa iPhone'a, ale może różnić się w zależności od urządzenia, czy ma to wpływ na wysyłanie i odbieranie wiadomości na ten numer (i ile czasu to zajmuje).

Najszybszym sposobem rozwiązania tego problemu jest przeczytanie artykułu pomocy technicznej Apple Deregister iMessage . Proces wyrejestrowania można wykonać ze starego iPhone'a (jeśli nadal jest dostępny) lub online . Nadal może potrwać kilka godzin, zanim wszystkie urządzenia Apple rozpoznają, że numer nie używa już iMessage, ale może to potrwać znacznie dłużej bez zakończenia procesu wyrejestrowywania.


6
Widziałem tę informację, ale nie sądziłem, że ma ona zastosowanie w moim przypadku, ponieważ telefon mojej żony może napisać do niego dobrze, ale mój nie. Okazuje się, że mój przyjaciel wykonał już tę procedurę, aby mógł wysyłać SMS-y do / ze swojego iPada. Więc na pewno nie jest to problem w tym przypadku.
JVC

Żeby było jasne, ponieważ to pytanie otrzymało całkiem sporo poglądów, a ta odpowiedź wciąż zyskuje na popularności ... to nie było rozwiązanie w moim przypadku. Nadal nie jestem w stanie wysłać mu SMS-a z telefonu na prawie miesiąc po zadaniu pytania. Nie zrobiłem żadnego postępu w kierunku rozwiązania.
JVC

Przykro mi, że to nie rozwiązało problemu. Wymiana stosów jest przeznaczona dla OP (ciebie) do wybrania odpowiedzi, która działała, ale inne odpowiedzi są głosowane w górę lub w dół na podstawie ich przydatności. Proces, który opisałem, to jak powinien on działać. Czasami zdarzają się usterki.
tubedogg

1

W komentarzu wspomniałeś, że przyjaciel używa iPada. Dlatego jeśli wyślesz mu wiadomość iMessage, zostanie ona dostarczona na jego iPada, a nie na telefon z Androidem. Settings > Messages > Send as SMSma zastosowanie tylko wtedy, gdy iMessage nie może zostać dostarczony, ale nie jest tak w przypadku pomyślnego dostarczenia go na iPada.

Mogę sobie wyobrazić dwa rozwiązania:

  1. Twój przyjaciel musi wyłączyć iPada (wystarczy tryb samolotowy), gdy nie może go sprawdzić.
  2. Musi wyrejestrować iMessage dla swojego numeru telefonu, zachowując tylko adres e-mail jako identyfikator iMessage. Następnie rozpocznij z nim nową rozmowę na telefonie iPhone. Wpisz jego nazwę w To:polu i wybierz element z zielonym numerem telefonu. Ten wybór działa dla mojego przyjaciela, który ma iPada i „głupi” telefon. Nie przetestowałem jednak procedury wyrejestrowywania iMessage.

Już wcześniej przeprowadził proces wyrejestrowania, ale zapytam, czy dostanie SMS-y na iPadzie. Jestem całkiem pewien, że nie wie, ponieważ nigdy nie wiedział, że piszę do niego.
JVC

Nie otrzymuje ode mnie wiadomości na swoim iPadzie.
JVC

0

Jeśli Twój przyjaciel jest klientem Verizon i korzysta z aplikacji Verizon Messages +, być może Twój przyjaciel nieumyślnie (lub celowo) wyciszył rozmowę na swoim nowym urządzeniu z Androidem.


Nie ma go na Verizon, jest na Sprint.
JVC
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.