Instalowanie systemu Windows 7 bez napędu DVD / Flash - zatrzymany w kroku 5


1

Postępowałem zgodnie z tym niesamowitym przewodnikiem, jak zainstalować system Windows 7 bez Bootcampa i utknąłem w kroku 5. Powinien tworzyć pliki, ale tak się nie stało. Mam następujący wynik w terminalu:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Po zrobieniu tego, co powiedział mi David, zauważyłem, że utworzył partycję na „disk0s5”, a przynajmniej ma to jako swój identyfikator.

/dev/disk0 (internal, physical):
  #:            TYPE NAME          SIZE      IDENTIFIER
  0:   GUID_partition_scheme            *1.0 TB     disk0
  1:            EFI EFI           209.7 MB    disk0s1
  2:         Apple_HFS HDD           749.7 GB    disk0s2
  3:         Apple_Boot Recovery HD       650.0 MB    disk0s3
  4:    Microsoft Basic Data BOOTCAMP        249.5 GB    disk0s5
/dev/disk1 (disk image):
  #:            TYPE NAME          SIZE      IDENTIFIER
  0:   FDisk_partition_scheme            +2.0 GB     disk1
  1:         DOS_FAT_32 BCSS          2.0 GB     disk1s1

Czy to w porządku, po prostu przełączać rzeczy i zamieniać każdą komendę Terminal zawierającą „disk0s4” na „disk0s5”, aby zlokalizować odpowiednią partycję?

Z góry dziękuję. :)


Instrukcje jesteś odnoszą się do instalacji systemu Windows na partycji 4 dysku 0. W twoim przypadku, nie masz czwartą partycję na dysku 0. To było przypuszczać, aby być utworzony w kroku 1. Proponuję uruchomić polecenia aplikacji terminalowych diskutil list, sudo gpt -r show /dev/disk0a sudo fdisk /dev/disk0i opublikuj wynik na swoje pytanie. Jaki jest model / rok twojego komputera Mac.
David Anderson

Użyłem Narzędzia dyskowego do utworzenia partycji, tak jak powiedział mi przewodnik. Zaktualizuję swój post, ponieważ dzieje się coś dziwnego - utworzono partycję na dysku 5.
HaloLamp

Uruchom ponownie komputer Mac i sprawdź, czy identyfikatory ulegną zmianie.
David Anderson

@HaloLamp Proszę nie wysyłać tekstu w powłoce jako zrzut ekranu!
klanomath

Odpowiedzi:


1

Zwykle system operacyjny OS X jest synchronizowany z wartościami zapisanymi w tabeli partycji GUID (GPT). Innymi słowy, partycja 4 w tabeli dla disk0będzie oznaczona jako /dev/disk0s4. W twoim przypadku identyfikator to /dev/disk0s5. Najłatwiejszym sposobem ponownej synchronizacji jest ponowne uruchomienie komputera Mac.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.