Jak zaktualizować domyślny system vim?


13

Wreszcie, vim 8.0 został wydany ! Jednak wstępnie zainstalowany vim to vim 7.3 w moim systemie (OS X El Capitan) i chcę go zaktualizować do najnowszej wersji 8.0.

Więc jak mogę to zrobić bez bałaganu? Czy dobrym pomysłem byłoby po prostu przesłonić vima /usr/bin/vim? A co z kompilacją ze źródła?


Zasadniczo każde narzędzie wiersza poleceń działa jak apple.stackexchange.com/questions/93002/… lub apple.stackexchange.com/a/231347/5472
bmike

Odpowiedzi:


20

Pobierz menedżera pakietów Homebrew * .

Zainstaluj vimformułę (na dzień dzisiejszy to Vim 8.0.2) z:

brew install vim

Sprawdź wygenerowane komunikaty pod kątem ręcznych działań, które mogą być wymagane do wykonania, chociaż w formule Vima nie powinno być żadnych problemów.

Jeszcze jedną rzeczą, którą powinieneś zrobić, to sprawdzić zmienne środowiskowe pod kątem tych, które mogą zawierać pełną ścieżkę do systemu vi/ vim, polubić EDITORi zaktualizować je, aby używały /usr/local/bin/vim.


Jeśli program Homebrew był już zainstalowany, przed uruchomieniem komendy install zaktualizuj lokalne repozytorium za pomocą:

brew update

Jeśli Vim był już zainstalowany z Homebrew (lub jeśli w przyszłości chcesz zaktualizować wersję Vima), uruchom:

brew upgrade vim

* Homebrew jest aktywnym menedżerem pakietów open source dla systemu Mac OS X. /usr/local/CellarDomyślnie utrzymuje pakiety w folderze. Przechowuje łącza do plików wykonywalnych /usr/local/bini umieszcza ten katalog przed katalogami systemowymi w PATHzmiennej środowiskowej. W /usr/bin/vimten sposób możesz zostać sam.

Homebrew zajmie się także wszystkimi ścieżkami i zależnościami dla zainstalowanych pakietów.


pracuje dla mnie. Musiałem dodać / usr / local / bin / vim do mojej zmiennej środowiskowej PATH
Koray Güclü,

Dla mnie to mówi, Error: vim 8.0.1650_1 already installedkiedy to robiębrew upgrade vim
R11G

@ R11G, możesz, brew reinstall vimjeśli masz już najnowszą wersję
jeremysprofile,

3

Możesz zainstalować vim z Homebrew, zastępując vim obecnego systemu za pomocą --with-override-system-vi:

brew install vim -- --with-override-system-vi 

Pamiętaj, aby po tym zrestartować terminal, aby upewnić się, że nowe dowiązania symboliczne działają zgodnie z oczekiwaniami.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.