Korzystanie z paska ciemnego menu i paska dokowania


1

wprowadź tutaj opis obrazu

W ciągu dziesięciu minut od aktualizacji mojego systemu operacyjnego ponownie uruchomiłem komputer trzy razy (testowałem coś z wyświetlaczami mającymi oddzielne przestrzenie, a ponowne uruchomienie jest łatwiejsze niż logowanie). Każdorazowo po rozpoczęciu tworzenia kopii zapasowej musiałem odznaczyć to pole.

Po przeczytaniu Nie można wyłączyć „Ciemnego paska menu” w systemie Mac OS Myślę, że istnieje duża szansa, że ​​moje pliki preferencji zostały uszkodzone (od czasu instalacji El Capitan usunięto wszystkie moje pliki preferencji systemowych). Nie wiem, jak je naprawić.

Nigdy wcześniej nie miałem problemu z paskiem menu ani kolorem. Czy mogę przestać to robić po raz czwarty lub piąty?


Czy wypróbowałeś rozwiązanie zaproponowane w podanym przez Ciebie łączu?
fsb

Ja nie. Ten problem jest inny niż mój i pomyślałem, że odpowiedzi są specyficzne dla niego. Poza tym żadna z sugestii nie zadziałała u pytającego ... Ale warto spróbować.
345422

Odpowiedzi:


2

Uruchom ponownie komputer Mac. Nie zmieniaj żadnych ustawień

Wykonaj chmod -RN ~/Library/w terminalu.

Przywróci uprawnienia do folderu biblioteki. Po zakończeniu działania polecenia (może to potrwać od kilku sekund do kilku minut) spróbuj zmienić ciemne ustawienie i uruchom ponownie.


W porządku. Więc to nie zadziałało. Tym razem mój komputer spał około 13 godzin, a kiedy go otworzyłem, ciemny pasek menu powrócił. Sprawdziłem Preferencje systemowe (aby wykonać jedną z sugestii z posta, który połączyłem) i postanowiłem sprawdzić dostępność , co doprowadziło mnie do opuszczenia f.lux . Po zamknięciu aplikacji pasek menu wrócił do normy.
345422
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.