Czy jest jakiś sposób na użycie backspace / enter natywnie, aby przejść w górę / w dół w Finder.app?


1

W systemie macOS trudno jest ciągle naciskać i podczas nawigacji w górę / w dół w hierarchii folderów.

Czy jest jakiś sposób, aby natywnie to osiągnąć, używając odpowiednio klawiszy Backspacelub Enter, bez konieczności polegania na programach innych firm, takich jak Keyboard Mastero? Próbowałem zastosować niestandardowy skrót z ustawień do Finder.app, ale nie można go zastosować Backspaceani Enterwcale.


1
Cmd / góra i dół nie są „wstecz i do przodu”. Są otwarte, zawierają folder i otwierają wybrany folder. To nie jest właściwie to samo. Wstecz i dalej to Cmd [i Cmd] Czego tak naprawdę chcesz? Wszystkie komendy klawiszy znajdują się na stronie support.apple.com/HT201236, z której zobaczysz, że Finder jest bardziej nawigowalny za pomocą klawiatury, niż można uzyskać w systemie Windows.
Tetsujin,

@ Tetsujin Masz całkowitą rację - moje złe. Miałem na myśli przejście w górę / w dół w hierarchii folderów. Zaktualizuję mój post, aby był bardziej przejrzysty. Dzięki za link. To skrót Command + Strzałka w górę „Otwórz folder zawierający bieżący folder” i jego przeciwny odpowiednik, który próbuję zmienić.
Skeleton Bow

1
BTW, jakiego widoku używasz - niektóre polecenia zmieniają się w zależności od widoku - na przykład w widoku kolumny, tylko strzałki zrobią to, czego potrzebujesz, na liście, wtedy prawdopodobnie chcesz cmd / nawias kwadratowy, jak powyżej.
Tetsujin,

@Tetsujin Ah, masz rację. Używam widoku listy, ale problem polega na tym, że używanie klawiszy strzałek do rozwijania folderów powoduje, że widok staje się bardzo nieuporządkowany. Dlatego chcę zastąpić funkcje klawiszy poleceń klawiszami Backspace i Enter.
Skeleton Bow

1
W widoku listy strzałki w prawo i lewo otworzą zamknij folder, Cmd / Opt / strzałka otworzy lub zamknie całą strukturę folderów poniżej - przydatny, jeśli kopiesz głęboko w hierarchii i chcesz, aby wszystko się zamknęło.
Tetsujin,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.