Czy istnieje sposób na „podzielenie” jednego wyświetlacza, aby traktował go jak dwa osobne ekrany?


11

Czy jest jakaś aplikacja lub hack, który może podzielić monitor na wiele ekranów? Na przykład system 1920 może potraktować ekran 1920x1080 tak, jakby były podłączone dwa ekrany 960x1080.


Może to pomóc dokładnie określić, co chcesz zrobić z tymi dwoma ekranami (i jeśli jest to specyficzne dla Apple). Mogą istnieć inne sposoby osiągnięcia tego, co jest twoim celem, niż skłonienie systemu operacyjnego do traktowania jednego monitora jako dwóch.
lemonginger

@lemonginger: Chcę przede wszystkim móc powiększać obraz na pełnym ekranie w aplikacjach w pod-oknach. (Byłoby również miło, gdyby tryb pełnoekranowy Lwa grał dobrze z konfiguracjami wielu okien, ale to inny temat ...) Lri: Nie mam nic przeciwko temu, sprawdzę inne pytanie dotyczące alternatyw.
Luke Dennis,

ahhh, tak, nie jestem pewien w tej sprawie. Zgadzam się, że jak dotąd obsługa wielu monitorów w Lion jest dużym krokiem wstecz od SL. Mam nadzieję, że 10.7.2 naprawia niektóre rzeczy.
lemonginger

Odpowiedzi:


8

Nie ma: Prawdziwa obsługa wielu monitorów dla pojedynczego wyświetlacza

Nie ma sposobu, aby system operacyjny traktował pojedynczy ekran jako więcej niż jeden ekran.

Możesz: Wypełnić zdefiniowane sekcje ekranu za pomocą aplikacji

Możesz zbliżyć się do tego, czego szukasz za pomocą narzędzia takiego jak SizeUp lub Divvy . Umożliwiają wypełnienie części ekranu aplikacją. Połówki, ćwiartki itp.


Kolejną opcją, ponieważ różni ludzie wolą różne sposoby pracy, są trifleapps.com/arrange.html i spectacleapp.com . Ten drugi jest darmowy i bardzo dobry, jeśli potrzebujesz tylko podstaw.
Leo

2

Dodając mój głos na Moom! Doskonałe - tak proste lub złożone, jak potrzebujesz, i nie przeszkadza. http://manytricks.com/moom/

Jest to narzędzie, które, podobnie jak te wymienione w drugiej odpowiedzi, umożliwia zmianę rozmiaru okien w celu dopasowania do zdefiniowanych części ekranu.

Od czasu napisania tej odpowiedzi przeszedłem na używanie Magnet, który jest jeszcze prostszy i nowocześniejszy; pasujące do moich potrzeb. https://magnet.crowdcafe.com


1
Witryny StackExchnage pokazują głosy, klikając strzałki w górę, a nie dodatkowe odpowiedzi / komentarze. Jest to jednak pierwsza wzmianka o moomie, więc czy mógłbyś wyjaśnić, co robi
151019,

2

Od czasu El Capitan możesz powiększyć dwa okna do „pełnego ekranu” w tej samej przestrzeni: https://support.apple.com/en-us/HT204948

Według mojej najlepszej wiedzy, nie możesz zmienić rozmieszczenia dwóch aplikacji w Przestrzeni (na przykład dzielenie w pionie zamiast w poziomie) poza zamianą ich na boki, ani mieć więcej niż dwóch okien w tej samej Przestrzeni.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.