Zapobiegaj aktywowaniu Siri przez przycisk EarPod w systemie macOS Sierra


22

Zainstalowałem macOS Sierra. Często pracuję na komputerze Mac w podróży, a następnie odtwarzam muzykę za pomocą iTunes przez słuchawki EarPods połączone za pomocą wtyczki mini-Jack.

Przycisk pozwala mi wstrzymać odtwarzanie muzyki, ale teraz w Sierra za każdym razem, gdy go naciskam, pyta mnie, czy chcę pozwolić Siri. Odmowa spowoduje po prostu ponowne wyświetlenie okna po naciśnięciu przycisku.

Nie chcę używać Siri na Sierra. W ogóle. Jak mogę zapobiec próbie aktywacji po naciśnięciu przycisku odtwarzania / pauzy na słuchawkach EarPods?

Dodano po przeczytaniu komentarzy : Kiedy włączyć Siri, Siri nie włączyć po naciśnięciu przycisku, chyba naciśnięciu go naprawdę długo. Ale kiedy wyłączyć Siri całkowicie, to pyta, czy jest to dozwolone, aby aktywować każdym naciśnięciu przycisku, nawet jeśli to tylko krótkie kliknięcie.


1
Dzieje się tak również z przyciskiem odtwarzania / pauzy na pilocie Apple IR .
kccricket

Odpowiedzi:


7

Może to być związane z faktem, że chociaż „wyłączasz” Siri, proces jest nadal uruchomiony. Możesz to łatwo zobaczyć w Monitorze aktywności , wyszukując Siri .

Jeśli spróbujesz go zabić, zostanie ponownie uruchomiony przez launchd. Aby zatrzymać automatyczny restart, wyłącz go, edytując /System/Library/LaunchAgents/com.apple.Siri.plisti ustawiając Disabledna false.

W tym celu należy najpierw wyłączyć SIP (ochrona integralności systemu), edytować /System/Library/LaunchAgents/com.apple.Siri.plist, a następnie włączyć SIP.


Jeśli proces Siri zostanie zabity, a ponowne uruchomienie wyłączone, czy ma to jakieś inne skutki uboczne dla systemu operacyjnego? Czy to faktycznie pozbywa się wyskakującego okna?
GlennG,

2
Pozbywa się wyskakującego okna. Wyłączyłem Siri kilka dni temu i nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych.
Marius

4

Brzmi jak błąd w Sierra. Prześlij raport. Na razie włącz Siri i po prostu nie używaj go, dopóki nie zostanie załatany.


@ jornane Mam ten sam problem i jednym ze sposobów obejścia tego było włączenie Siri i ustawienie skrótu na coś dziwnego, czego nigdy nie użyję. np .: Shift + Ctrl + Alt + Cmd + S. W ten sposób Siri jest aktywowana tylko wtedy, gdy używana jest ta kombinacja - czego nigdy nie robię;) Aby uzyskać dodatkowe punkty, ukryj ją na pasku menu.
Paul Ardeleanu

@PaulArdeleanu - nie działa. Włączyłem Siri, ustawiłem na coś losowego, wyłączyłem; naciśnięcie przycisku słuchawek wywołuje irytujące pudełko.
GlennG,

@GlennG Nie, nie - musisz pozostawić włączone.
Paul Ardeleanu

Nie mogę zostawić Siri włączonej! O to właśnie chodzi - pozbyć się Siri
GlennG

2
Nie został zaktualizowany w Sierra 10.12.1 - nadal wyświetla wyskakujące okienko
GlennG

1

W Sierra można to naprawić, konfigurując AirPods po sparowaniu z urządzeniem iOS.

Jednak w High Sierra w okienku preferencji Bluetooth po ich połączeniu pojawi się przycisk „opcji”:

przycisk opcji

Po kliknięciu daje to listę opcji, która może niezależnie skonfigurować akcję dwukrotnego stuknięcia dla każdego ucha:

menu opcji


0

Możesz to całkowicie wyłączyć w Prefektach systemu> Siri

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zdjęcie z MacWorld: Jak sprawić, by Siri aktywowała się, gdy powiesz „Hej Siri” na komputerze Mac z systemem macOS Sierra, który, jak sądzę, byłby interesujący tylko na peryferiach, gdybyś chciał całkowicie go wyłączyć.


1
Wygląda to interesująco, ale nie rozwiązuje mojego problemu. Włączyłem Siri, ustawiłem „Skrót klawiaturowy” na „Wył.” I ponownie wyłączyłem Siri. Po podłączeniu słuchawek EarPods i naciśnięciu przycisku na kablu nadal pojawia się okienko Siri.
jornane

Mi to pasuje. Teraz przycisk słuchawek po prostu odtwarza / wstrzymuje iTunes i nie wyświetla się żadne okno dialogowe.
Nicolas Miari,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.