Klient PPTP VPN dla systemu macOS Sierra lub iOS 10?


53

Firma Apple usunęła obsługę protokołu PPTP VPN w Sierra ze względów bezpieczeństwa. Zobacz: https://support.apple.com/en-us/HT206844

Niestety muszę się połączyć z organizacją, która obsługuje tylko PPTP (nie moja decyzja).

Wiem o Shimo , ale kosztuje 50 USD i ma wiele funkcji, których nie potrzebuję.

Miałem nadzieję znaleźć rozwiązanie bezpłatne lub open source? Opcja tylko w wierszu poleceń byłaby odpowiednia dla systemu macOS.

Jestem nawet otwarty na bardziej ezoteryczne rozwiązania (np. Lekką maszynę wirtualną z linuksem, która łączy się z VPN, a następnie współdzieli połączenie z systemem operacyjnym hosta, ale nie jestem pewien, czy to wykonalne lub jak to zrobić).

Edycja: Widzę, że narzędzie wiersza polecenia pppdjest nadal obecne w macOS Sierra, więc może można to wywołać bezpośrednio?

Edycja 2: Próbowałem wykonać ten samouczek z plikiem opcji z ArchWiki i niestandardową trasą w /etc/ppp/ip-up, ale daje błąd ( publish_entry SCDSet() failed: Success!), gdy próbuję uruchomić pppdpolecenie, pppddemon wydaje się nie działać, a ppp0interfejs nie pojawia się w ifconfig. Niewiele wiem o sieciach i interfejsach sieciowych, więc uważam to za bardzo mylące! Każda pomoc byłaby mile widziana.


1
Okazuje się, że upuszczenie PPTP na iOS 10 wystarczyło, aby w końcu wesprzeć OpenVPN, więc dzięki Apple! (Chyba?) Mam nadzieję, że wciąż istnieje rozwiązanie tego pytania dla tych, którzy go potrzebują.
Matthew

Mam router ASUS RT-N56U, który obsługuje tylko PPTP. To pytanie jest więc nadal aktualne.
adib

Niezły, gówno. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, użytkownicy są zwykle najsłabszym ogniwem. Może oni też powinni się ich pozbyć.
Daniel

Napisałem samouczek, jak połączyć się za pomocą terminalu filipmolcik.com/pptp-vpn-on-macos-sierra-and-high-sierra
Filip Molcik

Odpowiedzi:


26

Klient FlowVPN jest bezpłatny (i współpracuje z dowolnym dostawcą).

Obsługuje PPTP i OpenVPN w systemach macOS Sierra i High Sierra:

https://www.flowvpn.com/download-mac/

Wystarczy nadpisać adres serwera FlowVPN dowolnym serwerem i łączy się on.


2
Jak zastąpić adres serwera FlowVPN? To jest menu rozwijane.
SparkAndShine,

2
@sparkandshine Możesz pisać wewnątrz menu rozwijanego, jeśli umieścisz w nim kursor :)
ThomasCle,

1
Dzieki za sugestie. Niestety, dla mnie FlowVPN nie działa ( PPTP error when reading header : read -1, expected 12 bytes), podczas gdy Shimo działa.
Blaise,

3
dla mnie utknęło w łączeniu:Mon Apr 10 17:31:37 2017 : pptp_wait_input: Address added. previous interface setting (name: en0, address: 192.168.2.25), current interface setting (name: ppp0, family: PPP, address: 192.168.5.25, subnet: 255.255.255.0, destination: 192.168.5.1). Mon Apr 10 17:31:41 2017 : PPTP port-mapping update for en0 ignored: VPN is the Primary interface. Public Address: 0, Protocol: None, Private Port: 0, Public Port: 0 Mon Apr 10 17:31:41 2017 : PPTP clearing port-mapping for en0
Amir

1
@RichAble FlowVPN nie jest już bezpłatny. Czy istnieje terminalowa alternatywa dla
VPN

0

Właśnie zapłaciłem 55 USD za Shimo 4. To działa. Wyszukiwarka Google dla Shimo 4 VPN poprowadzi cię do właściwego linku. Obsługuje PPTP, L2TP, OpenVPN, SSH i kilka innych. Odkryłem nawet, że mogę połączyć się z jakimś serwerem L2TP za pomocą Shimo, podczas gdy nie mogę się połączyć z wbudowanym klientem OS X VPN. Cena jest nieco droga, ale dla mnie działa całkiem dobrze, więc zapłaciłem za to. Wydaje mi się, że mogą one przynieść pewien wzrost sprzedaży wraz z wprowadzeniem nowego OS X.


Witamy w Zapytaj inaczej! Staramy się znaleźć najlepsze odpowiedzi, które dostarczą informacji, dlaczego są najlepsze. Wyjaśnij, dlaczego Twoim zdaniem zalecane oprogramowanie jest lepsze od innych. Podanie linków może również pomóc OP i innym osobom znaleźć oprogramowanie i dokonać jego oceny. Zobacz Jak odpowiedzieć na pytanie, jak udzielić wysokiej jakości odpowiedzi. - Z recenzji
fsb

OP napisał: „Miałem nadzieję znaleźć rozwiązanie bezpłatne lub open source?” I wyraźnie wspomniał, dlaczego nie używają Shimo.
Andrea Lazzarotto

@AndreaLazzarotto to ciekawe. Zastanawiam się, czy OP dodał to po moim poście. Ale nie jestem pewien. Chyba nie przeczytałem o tym, kiedy opublikowałem swoją odpowiedź. Gdybym to przeczytał, zdecydowanie nie opublikowałbym tego.
Qian Chen

1
Shimo zapewnia studentom bezpłatne licencje, jeśli zarejestrujesz się za pomocą adresu e-mail instytucji edukacyjnej: shimovpn.com/students
Benjamin B.

0

Znalazłem to, szukając sposobu naprawienia błędu, który pojawiał się w Shimo podczas próby połączenia z PPTP VPN. Nie otrzymałem wielu pomocnych wyników wyszukiwania, więc chociaż nie odpowiada to oryginalne pytanie, inni mogą tu znaleźć pomoc w poszukiwaniu tego błędu:

LCP: limit czasu wysyłania żądań konfiguracji

Prowadzę wersję próbną Shimo w systemie OS X 10.12 (Sierra), a serwer VPN działa w systemie Windows 2012 R2.

Odpowiedziałem również na inne pytanie, ponieważ pomogło mi to znaleźć rozwiązanie. Zaleceniem opublikowanym przez @wgui było użycie opcji „cichy”, która nie działała, ale opis podany dla „cichej” skłonił mnie do rozszyfrowania.

Rozwiązaniem było dla mnie użycie opcji „pasywnej”. W Shimo można go włączyć w sekcji „Ekspert”. Powinieneś zobaczyć to jako jedną z opcji podanych podczas dodawania klucza parametru (po prostu pozostaw wartość pustą). Po ustawieniu moje połączenie działało dobrze.


-1

VPN Tracker obsługuje również PPTP, nie jest darmowy, ale uważa się go za najbardziej profesjonalne oprogramowanie VPN dla komputerów Mac. Połączenia PPTP są automatycznie importowane do VPN Tracker, jeśli zostaną uruchomione na El Capitan przed aktualizacją, a jeśli połączenie nie powiedzie się, istnieje profesjonalny zespół wsparcia. Tak, to płatny produkt.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.