Podejrzewane zainfekowanie adware komputera Mac


10

Mam MacBooka Pro z początku 2015 r. Z systemem OS X 10.11.6 (najnowsza wersja El Capitan), który od niedawna zaczął losowo otwierać stronę internetową z linkiem fastlauncher.xyz[Dzięki John Ramos: nie byłoby dobrym pomysłem link.] To nie zdarza się często.

Próbowałem:

  1. używać najnowszej wersji Malwarebytes Anti-Malware dla komputerów Mac; nie wykrył adware.
  2. sprawdzanie rozszerzeń przeglądarki Safari i Chrome, dwóch przeglądarek, których używam; ale nie widzę niczego podejrzanego.
  3. sprawdzanie elementów logowania i uruchamiania, nic podejrzanego
  4. restartowanie (jestem trochę zdesperowany i może to zadziała - nie zadziałało)
  5. za pomocą BitDefender (30-dniowa wersja próbna); rozwiązany problem

Nie próbowałem:

  1. używając tylko jednej przeglądarki i sprawdzając, czy adware zniknie (stąd nie jestem pewien, czy jest to wirus systemowy czy izolowany od przeglądarki)

Jak dotąd link został otwarty tylko w Chrome. Wolę ręczne usuwanie niż program. Będę aktualizować tę listę, gdy idę.


Sprawdź, czy masz elementy uruchamiania lub logowania, jeśli ma to wpływ na obie przeglądarki, prawdopodobnie nie będzie rozszerzeniem ani podobnym: macworld.com/article/2047747/…
ConstantineK

Nie. Elementy logowania (w obszarze Pref. Systemu) to programy, na które autoryzowałem, i żadne elementy systemowe oprócz FanControlDeamoniFantom
Brick

1
Spróbuj pobrać BitDefender lub Avast?
owlswipe

Polecam Malwarebytes dla komputerów Mac moim klientom i znajomym. Oświadczenie: brak powiązań finansowych lub innych z Malwarebytes
IconDaemon

Byłem tam, zrobiłem to. Spójrz powyżej
Brick

Odpowiedzi:


6

Jeśli podejrzewasz, że na Twoim Macu może być zainstalowane złośliwe oprogramowanie lub adware, polecam wypróbowanie BitDefender, lekkiej aplikacji antywirusowej na Maca (dostępnej za darmo w Mac App Store ), która okazała się szczególnie dobra w wykrywaniu zarówno adware, jak i adware złośliwe oprogramowanie, a następnie je usuń. BitDefender skanuje twój komputer, gdy zostaniesz o to poproszony (dobry na bieżący problem), ale nie robi nic w tle.

Jeśli chcesz stałej ochrony w przyszłości (która obiecuje przede wszystkim zablokować złośliwe oprogramowanie przed pobraniem na komputer Mac, a dla mnie dwukrotnie spełniła tę obietnicę), możesz wypróbować Avast , który jest również bezpłatny (ale niedostępny na Macu) App Store, tylko ich strona internetowa).

Mam nadzieję, że to pomoże, daj mi znać, jeśli Twój problem pojawi się ponownie w przyszłości.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.