Jak mogę przenieść moje dane na nowy dysk twardy?


9

Planuję więc zaktualizować dysk twardy mojego Macbooka Pro na dysk SSD. Nie znam zbyt wielu narzędzi Mac OS X, więc zastanawiałem się, czy ktokolwiek mógłby mi powiedzieć, jak mogę skopiować cały dysk twardy (w tym system operacyjny) na mój dysk SSD.

Mam MacBooka 2011 i używam OS X Lion.

Odpowiedzi:


6

CarbonCopyCloner lub SuperDuper . Oba są niesamowitymi programami i będą kopiować bit-to-bit do nowego HD. CCC jest bezpłatny, a SuperDuper kosztuje około 30 USD. Jest bardzo niewiele różnic między nimi, więc wybrałbym CarbonCopyCloner za bycie wolnym.


Czy którekolwiek z tych niesamowitych narzędzi zostały zaktualizowane, aby skopiować HD odzyskiwania?
bmike

1
CCC nie kopiuje partycji odzyskiwania. Apple dostarczyło jednak narzędzie, które pozwala odtworzyć tę partycję. Lion Recovery Disk Assistant . Upewnij się, że utworzysz osobną partycję dla Recovery Assistant, w przeciwnym razie wyczyści cały dysk.
chrismanderson

Carbon Copy Cloner domyślnie zawiera teraz partycję odzyskiwania. Zobacz help.bombich.com/kb/trou Rozwiązywanie problemów/ ...
Lri

4

Po prostu podłączam nowy dysk SSD za pomocą taniego adaptera USB na SATA, instaluję Lion na nowym dysku, a następnie uruchamiam z nowego dysku (przytrzymaj optionklawisz podczas uruchamiania, aby wybrać alternatywne źródło rozruchu).

Pyta, czy chcę migrować dane z innego dysku, a ja odpowiadam i wskazuję na dysk wewnętrzny. Wszystko migruje, musisz przetestować rzeczy na dysku zewnętrznym, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku, a następnie wyłączyć zasilanie i dokonać wymiany.

Korzyścią jest to, że zyskujesz Lion Recovery HD, ponieważ niektóre narzędzia do obrazowania jeszcze nie wykonują tej operacji i przenoszą tylko dane partycji głównej na dysk SSD.


Możesz ponownie uruchomić instalatora Lion, gdy dysk SSD znajdzie się w wewnętrznej szynie, aby uzyskać HD odzyskiwania utworzony, jeśli zdecydujesz się przejść na ścieżkę obrazowania - Nie potrzebuję innego narzędzia i zmniejszenie instals wydaje mi się przyjemniejsze.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.