Gdzie znajduje się mikrofon iPhone'a 7?


12

Według oficjalnych specyfikacji Apple dolna strona zawiera dwa grille oprócz portu Lightning. Apple pokazuje, że prawy grill ma wbudowane głośniki stereo i wbudowany mikrofon. W lewym grillu znajduje się tylko wbudowany mikrofon. Sugeruje to, że tylko odpowiedni grill ma głośniki i że są dwa mikrofony (po jednym w każdym grillu).

iPhone 7 od dołu

Jest to nieco mylące, ponieważ oznacza, że ​​lewy grill istnieje tylko w celach kosmetycznych. Dlaczego mieliby tak blisko mikrofonu i głośnika?

Czy moje założenia są prawdziwe? Czy jest tylko jeden mikrofon lub dwa? Czy są też głośniki w lewym grillu, czy tylko w prawym?


2
Odpowiedź jest już w pytaniu (i na obrazku), o co dokładnie pytasz?
nohillside

Tak blisko mikrofonu i głośnika tworzy pętlę między dźwiękiem wyjściowym i wejściowym (dźwięk wychodzący z głośników ponownie wchodzi przez mikrofon i powoduje oscylację). Zasadniczo szukam potwierdzenia tego obrazu. Czy ktoś może potwierdzić, że lewy grill nie ma głośników, a prawy grill ma głośnik i mikrofon, które zamykają się nawzajem.
paxx

1
Jeśli mają 2 mikrofony, możliwe, że jeden jest używany do anulowania dźwięku dochodzącego z głośnika, a drugi jest używany jako normalny mikrofon do głosu. Zatem nie powoduje żadnej pętli sprzężenia zwrotnego. Ale to tylko moja teoria :)
David Gatti

1
Lewy grill nie ma głośników, prawda.
tubedogg

Odpowiedzi:


23

IPhone 7 ma cztery mikrofony (i tak, ta kratka jest przeznaczona wyłącznie dla symetrii):

  1. Dwa z nich znajdują się na dole, po obu stronach portu Błyskawicy . Ten w pobliżu starego gniazda słuchawkowego istnieje od czasu oryginalnego iPhone'a, ale iPhone 6s dodał także inny przez osłonę głośnika.
  2. Jeden znajduje się z tyłu, między lampą błyskową True Tone a aparatem iSight . Ten mikrofon został dodany do iPhone'a 5. Możesz sprawdzić zdjęcia iPhone'ów sprzed 5, a ich tam nie ma.
  3. Ostatni znajduje się wewnątrz słuchawki . Ten mikrofon został również wprowadzony w telefonie iPhone 5, aby wykonać redukcję szumów na głosie przychodzącym podczas połączeń. Phil Schiller wspominał zarówno o numerach 2, jak i 3 podczas keynote na iPhone 5.

Wszystkie 4 mikrofony służą do aktywnej eliminacji szumów (redukcja dźwięków otoczenia) i formowania wiązki (wykrywanie lokalizacji źródła dźwięku), przy czym jeden jest wybierany jako najbardziej odpowiedni do nagrywania (w zależności od bliskości źródła dźwięku i czystości). Na przykład podczas nagrywania wideo zwykle wybierany był tylny mikrofon. Od iOS 10 możesz nagrywać filmy stereo, więc w takim przypadku wybierane są dwa mikrofony.

Pamiętaj, że wszystkie 4 mikrofony zawsze nasłuchują funkcji „Hej Siri”. Możesz to sprawdzić, po prostu trzymając mikrofon przy ustach i szepcząc „Hej Siri”. Bez względu na to, do którego mikrofonu szepczesz, Siri uruchomi się. Odsuń się od nich, a Siri się nie pojawi. iOS wybiera najlepszy mikrofon w danym momencie.

Wreszcie mikrofon umieszczony przy kratce głośnika może być używany do eliminacji szumów z głośników podczas odtwarzania dźwięku, tak jak mikrofon wewnątrz słuchawki służy do nadawania głosu (a teraz także do odtwarzania dźwięku na iPhonie 7). I oczywiście dźwięk nie jest stale odtwarzany przez głośnik, więc w większości przypadków można go po prostu wykorzystać do regularnej eliminacji szumów i kształtowania wiązki.

W podsumowaniu:

  • iPhone 6s, 6s +, 7 i 7+ mają 4 mikrofony.
  • iPhone 5, 5c, 5s, SE , 6 i 6+ mają 3 mikrofony.
  • iPhone 4 i 4s mają 2 mikrofony.
  • Wszystkie starsze iPhony zawierają pojedynczy mikrofon.

Ponieważ Apple ma tendencję do usuwania specyfikacji technicznych dla iPhone'ów, których już nie sprzedaje, oto zrzut ekranu konfiguracji dolnego podwójnego mikrofonu iPhone'a 6, dla potomności: Dolne mikrofony iPhone'a 6s

I iPhone SE:
Dolny mikrofon iPhone'a SE

PS: W iPhone'ach 4 i 4s drugi mikrofon znajduje się również u góry, a nie przy tylnej kamerze.

Top mikrofon iPhone'a 4s


1

iPhone 6s zawierał także mikrofon w pierwszym otworze kratki prawego głośnika (w przeciwieństwie do iPhone'a 6). Prawdopodobnie jest to funkcja eliminacji szumów i będzie miała tę samą funkcję w iPhonie 7. Twój komentarz dotyczący problemów z oscylacją jest prawidłowy i jest bardzo mało prawdopodobne, aby Apple użył mikrofonu tak blisko głośnika, gdyby zawierał on jakąkolwiek funkcję inną niż próbkowanie błędów / redukcja szumów.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.