Naprawiono przechwytywanie ekranu regionu w systemie Mac OS X?


9

Używam zarówno systemu Windows, jak i Mac OS X na moich komputerach domowych / domowych, a na Windows kocham SnagIt, ponieważ pozwala mi na przechwytywanie stałych obszarów ekranu: wybieram rozdzielczość (na przykład 500x400), a następnie klikam na przycisku przechwytywania na ekranie pojawia się prostokąt o takich stałych wymiarach. Muszę tylko przenieść go do dokładnej lokalizacji ekranu, w której chcę zrobić przechwycenie i gotowe.

Narzędzia do przechwytywania, których używałem na Mac OS X (na przykład macierzysty lub Jing), nie mają tej funkcji afaik.

Czy jest jakiś sposób na posiadanie tego rodzaju funkcji w Mac OS X? Jakiekolwiek narzędzie, które może dodać to do mojego codziennego?

Odpowiedzi:


7

Darmowe narzędzia do przechwytywania ekranu wbudowane w QuickTime i system operacyjny umożliwią przechwytywanie wideo na pełnym ekranie oraz częściowe przechwytywanie. Następnie możesz je edytować za pomocą podglądu i iMovie, aby je przyciąć i dostosować. Zajmuje to trochę czasu, więc jest miejsce na niektóre niedrogie aplikacje, które pomagają ci, wstępnie definiując obszar przechwytywania, dzięki czemu nie musisz edytować większego pliku lub martwić się o to, że będziesz miał doskonały piksel za każdym razem, gdy zrobisz kolejne zdjęcie za pomocą myszy gładzik.

używam Skitch dla obrazów statycznych i używanych Screeny do obrazów wideo, aż pojawi się Mavericks. Teraz to nie działa ScreenFlow jest moim ulubionym narzędziem, jeśli QuickTime go nie wycina.

Mam nadzieję, że Screeny zostanie zaktualizowany, ponieważ jest lżejszy i prostszy. Nic nie zastąpi ScreenFlow dla dużych projektów ze względu na narzędzia do postprodukcji, ale możesz być dobrze obsługiwany przez tańszą opcję, a nawet preferować prostotę nad złożonością, jeśli jest to ważniejsze niż koszt jednorazowy.

Skitch jest obecnie darmowy, Screeny to 15 $, a ScreenFlow 99 $ - wszystkie są dostępne w Mac App Store.


Skitch wydaje się być w porządku. Jego „migawka ramki” pozwala wykonać „przechwytywanie regionu” SnagIt, chociaż wydaje się, że nie ma sposobu na określenie wymiarów w preferencjach. Musisz zmienić rozmiar okna „ramki” (wymiary pojawiają się w lewym dolnym rogu) przed faktycznym przechwyceniem ekranu. I tak, odnosiłem się tylko do statycznych obrazów, nie wideo, ale opcje wideo również powinny być przydatne. Wielkie dzięki!
javipas

Znalezienie większego przyciągania jest przyjemne - ponieważ możesz przeciągać krawędzie później. Z pewnością masz rację - to, że możliwość zdefiniowania jednego piksela lub więcej, a nie bałaganu za pomocą myszy, jest przyjemne - szczególnie, jeśli okresowo przełączasz się na więcej niż jeden rozmiar. Cieszyć się!
bmike

2

Możesz osiągnąć ten sam rezultat, używając zaawansowanych możliwości edycji ScreenFlow .

Zaawansowane algorytmy ScreenFlow kodują tylko obszary zmian na Twoim komputerze   ekran, dzięki czemu możesz uchwycić cały ekran w najwyższej jakości   i utrzymuj rozmiar plików na niskim poziomie. Możliwość przechwytywania całego ekranu   daje Ci elastyczność nagrywania wszystkiego i decydowania później   edytować.

Nagrywasz w trybie pełnoekranowym, a następnie przycinasz podczas kroku przetwarzania końcowego, obsługuje współczynnik powiększenia, dodaje nakładki myszy itp.
To bardzo potężny imo przepływu pracy.


ScreenFlow to z pewnością mocarstwo do robienia filmów. Dodam dwie inne świetne opcje w innej odpowiedzi ...
bmike

1

używam Snapz Pro X dla screencastów, ale wierzę, że ma on funkcjonalność, którą chcesz robić przy screengrabach regionów ekranu. Możesz określić stałą rozdzielczość i przesunąć prostokąt do miejsca, w którym chcesz przechwycić obraz. To 69 dolarów.


Dziękuję za sugestię, ale Skitch robi to, czego potrzebuję za darmo. Dodatkowe funkcje Snapz Pro X na pewno powinny odpowiadać potrzebom innych osób.
javipas
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.