Jak zmienić przezroczystość paska menu w programie Lion?


11

Uwielbiam ekran logowania w OS X lion i chcę, aby mój pulpit wyglądał tak. Znalazłem używany przez nich obraz tła, ale teraz chcę, aby mój pasek menu był całkowicie przezroczysty, tak jak na ekranie logowania.

Próbowałem opcji „półprzezroczysty pasek menu” w preferencjach systemowych, ale to wcale nie to samo. Dość sporo o tym napisałem, ale nic nie mogę znaleźć. Jakieś pomysły?


Obserwuj aktualizacje w celu rozwiązania problemów z Lion - deweloper ukończył częściową obsługę Lion - crystalclear.musingsfrommars.org
bmike

1
Nie znam odpowiedzi, ale MenuBarFilter może sprawić, że pasek menu będzie czarny, więc zakładam, że można go zmodyfikować, aby był całkowicie półprzezroczysty.
TJ Luoma,

1
[AKTUALIZACJA: Najwyraźniej nie ma sposobu, aby był półprzezroczysty, tylko go pokolorować.]
TJ Luoma,

Odpowiedzi:


8

Najprawdopodobniej będziesz musiał użyć półprzezroczystego / przezroczystego obrazu tła, aby osiągnąć to, o co prosisz. Jeśli wiesz, jak zrobić zdjęcie w 90% przezroczystym, powinieneś być w stanie eksperymentować i wymyślić coś podobnego. Ulepszenie interfejsu użytkownika jest sztuką na wiele sposobów, jednak niekoniecznie jest funkcją interfejsu tworzącego efekt; elementy, które ją tworzą (kolor tła, tapeta, stacja dokująca i ikony) odgrywają kluczową rolę.

[opublikowano w celach informacyjnych]

Preferencje systemowe> Wygaszacz pulpitu i ekranu> Przezroczysty pasek menu

wprowadź opis zdjęcia tutaj

  • Jedna aplikacja, której użyłem do osiągnięcia podobnego efektu, nosi nazwę Nokturn. Nie jestem jednak pewien, czy jest kompatybilny z Lionem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.