Czy zmiana dysku twardego na dysk SSD spowoduje utratę gwarancji MBP 2011?


16

Chcę uaktualnić dysk twardy do dysku SSD. Czy Apple oferuje tę usługę? Zamierzałem to zrobić sam, ponieważ jest to łatwe. Czy to unieważnia moją gwarancję?


1
Mem „unieważnij gwarancję” jest bardzo uproszczony dla czegoś, co ma różne interpretacje na całym świecie. Zamiast mieć nadzieję, że osoba udzielająca odpowiedzi znajduje się w tym samym miejscu co Ty, zadzwoń do Apple, jeśli kiedykolwiek będziesz mieć pytania dotyczące zakresu gwarancji w konkretnej sytuacji. Nie opieraj się na poradach dotyczących fotela / ogólnych lub przeszłych doświadczeniach, jeśli możesz uzyskać odpowiedź od firmy, która będzie świadczyć usługi, których szukasz.
bmike

Odpowiedzi:


13

Nie, nie spowoduje to unieważnienia gwarancji. Jeśli zapoznasz się z treścią instrukcji na górze , wyraźnie stwierdzą, że tylko odchylenie od podanych kroków może unieważnić gwarancję:

Postępuj zgodnie z instrukcjami w tym dokumencie. Nieprzestrzeganie tych instrukcji może spowodować uszkodzenie sprzętu i unieważnienie gwarancji. Instrukcje online są dostępne na stronie http://www.apple.com/support/diy/

Zazwyczaj wszystko, co wydrukowano w instrukcji obsługi, jest objęte gwarancją. Pamięć RAM i wymiana dysku twardego to tematy, które są dokładnie omówione, więc zgodnie z prawem, co oznacza, że ​​można je serwisować. Wszelkie usługi serwisowane przez użytkownika są objęte gwarancją (oczywiście zgodnie z powyższym zastrzeżeniem).

O ile w instrukcji nie zostanie wyraźnie stwierdzone, że takie modyfikacje muszą być wykonywane przez wykwalifikowanego technika, nie naruszysz gwarancji.


1
Zachowaj ostrożność - liczy się nie kto naprawia, ale czy powodują szkody fizyczne czy inne. Wykwalifikowani technicy wiedzą, kiedy coś psują i naprawiają dla Ciebie w ramach usługi. Dopóki nie rozbijesz rzeczy, wszystko będzie jasne. Pamiętaj, że ograniczasz opcje usługi, jeśli sprowadzasz komputer Mac z częściami niezgodnymi ze specyfikacją firmy Apple. Zachowaj stary dysk twardy, abyś mógł go włożyć w razie potrzeby przyszłej naprawy.
bmike

@bike „to nie kto wykonuje naprawę, ma znaczenie - chodzi o to, czy powodują fizyczne lub inne szkody”. Przepraszam, ale tak nie jest. Nie można wymienić, powiedzmy, wadliwego radiatora w komputerze Mac mini bez unieważnienia gwarancji. Nie ma znaczenia, czy coś „zepsujesz”, czy poprawnie zainstalujesz nową część. W momencie otwarcia urządzenia gwarancja traci ważność. Nie sprowadza się do „obrażeń” ani nawet umiejętności technicznych, sprowadza się do legalności. Autoryzowani technicy mają „sankcjonowane” naprawy przez prawo, więc wszystko, co robią, jest objęte gwarancją. Obawiam się, że nie zdobywasz tych przywilejów.

Stoję przy moim „nie rozbijaj rzeczy / wkładaj z powrotem wszystkie części jabłka przed poproszeniem o serwis”. Twój przykład radiatora to argument słaby człowiek, który uchyla się od problemu. Apple według własnego uznania decyduje, czy wykonać serwis gwarancyjny - pochodzą one z widocznych uszkodzeń i nieautoryzowanych części - nie z legalnych dokumentów czy teorii. Myślę, że być może przesadasz uogólniając - mówimy o części wymiennej dla użytkownika - tutaj nie jest to poważna operacja. Jeśli złamiesz Maca - płacisz, aby to naprawić. Jeśli nie powiedzie się przy „normalnym” użyciu - Apple płaci. Rutynowe swapy HD są normalnym użyciem zgodnie z instrukcją Apple dla MBP 2011.
bmike

1
Apple powiedział mi coś innego. Kupiłem relację AppleCare dziesięć dni temu na mojego MacBooka Pro (początek 2011 r.). Zainstalowałem już dysk SSD OWC Mercury 240G, kiedy zadzwoniłem po wsparcie, aby uzyskać pomoc w instalacji bootcampa, wyjaśniłem moją konfigurację i powiedzieli: „Przykro nam, unieważniłeś gwarancję, wsparcie AppleCare zostało zakończone”. Apple wysyła mi zwrot kosztów zakupu AppleCare - więc zasadniczo otrzymałem dziesięć dni wsparcia za darmo. Ale gdybym to wiedział, kupiłbym zamiast tego dysk SSD firmy Apple.

1
@Dan Oni źle napisali. Jeśli wymiana sprzętu jest udokumentowana w instrukcji obsługi, wówczas objęta jest gwarancją produktu. Nie obejmuje się jedynie odchyleń od kroków, które niezmiennie prowadzą do uszkodzeń. Ale to jest poza zasięgiem AppleCare, który obejmuje tylko produkty Apple i bezpośredni sprzęt Apple. Zachowałbyś ochronę AC, gdybyś kupił dysk SSD firmy Apple. Odcięli cię, ponieważ kupiłeś komponent innej firmy, coś, czego (co zrozumiałe) Apple nie obejmuje. Nie unieważniłeś gwarancji urządzenia, po prostu naruszyłeś umowę AC.

1

http://blog.macsales.com/18244-owc-diys-wont-void-your-macs-warranty

Powyższy link zawiera następujące informacje:

„Zajmujemy się tym tematem bezpośrednio z klientami za pośrednictwem naszych portali wsparcia i z przyjemnością informujemy cię tutaj o tym samym fakcie: uaktualnienie komputera Mac nie unieważnia gwarancji. Ta ochrona konsumenta jest zawdzięczana mało znanej ustawie gwarancyjnej Magnuson-Moss z 1975 r. Mówiąc prościej, ustawa stwierdza, że ​​firma nie może wymagać uaktualnienia tylko częściami własnej marki, aby zachować gwarancję. Ten ważny akt chroni twoje prawa jako konsumenta i pozwala ci instalować aktualizacje OWC bez obaw. ”

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.