Spotlight nie może znaleźć aplikacji ani folderu, tylko przeszukuje sieć


0

Moje Spotlight nie może znaleźć żadnych aplikacji, nawet tych rodzimych. Zwraca tylko wyniki wyszukiwania w sieci. Przy odrobinie gogli dowiedziałem się, że dość powszechnym rozwiązaniem jest odbudowanie indeksów. Problem polega na tym, że nie mogę tego zrobić: próbowałem rozwiązania za pomocą interfejsu os (rozwiązanie 1), ale otrzymałem następujący komunikat o błędzie:

enter image description here

Następnie wypróbowałem rozwiązanie ręczne, korzystając z terminala (rozwiązanie 2), ale potem to się stało:

enter image description here

Nie wiem co jeszcze spróbować. Czy ktoś przez to przechodził? Używam najnowszej wersji El Capitan (10.11.6). Dzięki!

PS .: Próbowałem zamieścić link do każdego rozwiązania, ale nie mogę opublikować więcej niż 2 linków ze względu na moją reputację. Jeśli ktoś ich potrzebuje, mogę udostępnić w sekcji komentarzy.

Odpowiedzi:


3

Oczywiście indeks Spotlight zachowuje się niewłaściwie i dobrze zrobiłeś używając komendy mdutil. Jeśli powtórzenie tego polecenia spowoduje tylko ten sam wynik „Indeks już zmienia stan ...”, sytuacja wymaga ręcznego usunięcia katalogu danych Spotlight. Jest wystarczająco prosty do wykonania i jest całkowicie bezpieczny, ale nadal rozsądnie byłoby uruchomić kopię zapasową przed kontynuowaniem. Następnie:

1.) W Terminalu wydaj polecenie

sudo rm -r /.Spotlight-V100

2.) Uruchom ponownie w trybie awaryjnym

  • Uruchom ponownie komputer Mac i natychmiast po usłyszeniu dźwięku uruchamiania naciśnij i przytrzymaj klawisz Shift.
  • Zwolnij klawisz Shift, gdy na ekranie pojawi się logo Apple.

3.) Uruchom ponownie (w trybie standardowym) po zakończeniu uruchamiania trybu awaryjnego. Spotlight rozpocznie indeksowanie, korzystając z preferencji ustawionych dla niego.


Dzięki! Zadziałało! Również: bardzo dobre wyjaśnienie! Opuściłbym głos, ale nie mam reputacji, aby to zrobić!
Miguel Péres

Aktualizacja: Muszę powtarzać ten proces za każdym razem, gdy włączam mój Mac, ale zamiast restartować: sudo rm -r /.Spotlight-V100 sudo mdutil -i off sudo mdutil -i on Czy masz pojęcie, jak to naprawić na stałe ...
Miguel Péres

To jest pierwszy, który słyszałem o konieczności ciągłego resetowania Spotlight przy każdym restarcie. Rozejrzę się za możliwymi odpowiedziami, ale teraz nie mam dla ciebie rady. Przepraszam, Miguel.
Doc G.

Nie martw się Doc! Dzięki za pomoc! :)
Miguel Péres

0

W Finderze przejdź do miejsca, w którym jest napisane pogrubioną czcionką „Finder” w pasku menu (u góry po lewej) i wybierz „Preferencje”. Na karcie „Zaawansowane” upewnij się, że zaznaczona jest opcja „Podczas wykonywania wyszukiwania: Wyszukaj na tym Macu”.

Finder Preferences

Następnie przejdź do Preferencji systemowych i wybierz „Spotlight”. W sekcji „Wyniki wyszukiwania” upewnij się, że wszystko jest zaznaczone.

Spotlight Preferences

EDYCJA # 1:

Przejdź do Preferencji systemowych & gt; Spotlight & gt; Bezpieczeństwo. Upewnij się, że lista jest pusta. To jest lista plików, których NIE można wyszukiwać, a jeśli dysk jest wymieniony na liście, nie będzie go przeszukiwać.

enter image description here


Dziękuję za odpowiedź! Jednak moje preferencje Findera były już ustawione, chociaż masz więcej opcji w swojej. ( obraz ). Ponadto w preferencjach Spotlight sprawdzane są wszystkie opcje, takie jak zrzut ekranu. Więcej pomysłów?
Miguel Péres

Jest to jak odbudowałeś indeksy? Czy to właśnie dało ci „Błąd listy prywatności”? Czy jesteś administratorem na swoim komputerze?
Tiffany Hahn

Zobacz moje EDYCJA # 1 w powyższej odpowiedzi.
Tiffany Hahn

Próbowałem tego, ale zawsze dostałem błąd, który pokazałem na tym pierwszym zdjęciu. Rozwiązanie Doc G. rozwiązuje problem, ale dzięki za pomoc! :)
Miguel Péres
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.