Czy istnieje sposób wyświetlenia ilości używanej pojemności odczytu / zapisu na dysku twardym?


0

Interesuje mnie zrozumienie, jaka część pojemności mojego twardego dysku 7200 obr./min jest wykorzystywana, ponieważ czasami wydajność jest bardzo wolna i niepewna.

Karta Dysk w Monitorze aktywności zawiera informacje na temat Data read/seci Data written/sec- ale istnieje sposób wyświetlania takich informacji w stosunku do tego, co jest w stanie, np. Miara procentowa.

Może istnieje oddzielne narzędzie, które może w tym pomóc? A może z przyczyn technicznych nie jest to sposób pomiaru wydajności dysku?


1
Jaki rozmiar i jak pełny jest dysk twardy? Może być również bardzo rozdrobniony w zależności od tego, ile jest przechowywanych i jak był używany w przeszłości. Tak, obrotowe dyski twarde ulegają fragmentacji w systemie OS X i mogą mieć wpływ na wydajność. Aby uzyskać więcej informacji, patrz iDefrag . Możesz go pobrać i uruchomić najpierw, aby zobaczyć, jak podzielony jest dysk i czy chcesz go kupić po zobaczeniu wyników. Pamiętaj, że nie jestem powiązany z Coriolis Systems Limited.
user3439894

@ user3439894 Dziękujemy za komentarz - partycja OS X ma 1,83 TB i jest 17% darmowa (~ 312 GB). Myślałem, że OS X sam przeprowadził defragmentację, ale może i tak potrzebne są narzędzia? (Uwaga: jest to dysk 2 TB z partycją Boot Camp 0,17 TB).
Winterflags

Odpowiedzi:


1

Czytasz dokładnie to, co chcesz. Procentowa przepustowość nie dałaby więcej informacji, a jedynie mniej dokładnych informacji na temat stanu twoich I / O. Twój dysk powinien przesyłać najwyżej około 150 MB / s (dyski Spinny nie są ogólnie zbyt szybkie, a co gorsze, gdy są najczęściej używane).

Jestem zainteresowany pomocą w głównym problemie powolnego i niestabilnego działania dysku twardego. Jeśli jest to komputer MacBook lub MacBook Pro, który nie jest siatkówką, możesz mieć uszkodzony kabel SATA. Mój pierwszy wyszedł po 2,5 roku w MBP 2012. Przyjaciółka popsuła się po pięciu latach w swoim MBP 2010. Jest to bardzo powszechne na forach pomocy technicznej. Jeśli uważasz, że dostęp do danych jest wolniejszy lub masz problemy z zamrażaniem, obracaniem piłek plażowych i / lub awariami i restartami, zamień kabel przed dyskiem lub oba razem. Brak zmiany kabla doprowadził mnie do frustracji z powodu powolności dwudniowej wysyłki dwa razy za często.


Gelliot, dzięki za odpowiedź. Widzę te objawy na moim komputerze innym niż Retina iMac w połowie 2011 roku - być może może to być również problem z kablami? Zaczęło działać powolnie około rok temu.
Winterflags

1
Zabierz go do sklepu z jabłkami i poproś o sprawdzenie stanu dysku, jeśli to możliwe. Powinni to zrobić za darmo i zgłosić, czy dysk spełnia specyfikację Apple, czy nie. Jeśli nie, kabel jest bardziej podatny na problemy niż sam napęd nawet po 5 latach. Jeśli nie możesz dostać się do Apple Store, naprawdę nie masz wiele innych opcji niż próba wymiany. Diagnostyka wymaga odniesienia dla minimalnych dopuszczalnych prędkości lub jednego znanego dobrego kabla, aby ustalić, czy pierwszy jest zły.
gelliott181
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.