Jakie oprogramowanie ma funkcje potrzebne do wymiany Skype?


12

Przez ostatnie kilka lat Skype stopniowo się rozwijał gorzej z każdą iteracją. Skype 5 odszedł od kompaktowego interfejsu ery 2.X do interfejsu, który jest znacznie bardziej marnotrawny i mniej użyteczny. Funkcje takie jak wideokonferencje były płatne, a teraz najnowsze bety integrują się z Facebookiem i mają reklamy .

Byłem na ogrodzeniu podczas Skype; dla wszystkich swoich błędów nadal jest przydatna, ale doszedłem do punktu, w którym nie podoba mi się kierunek, w jakim obiera oprogramowanie i szukam potencjalnych zamienników.

Poniżej znajduje się lista funkcji Skype, których używam; Szukam zestawu oprogramowania / usług, które obejmą większość z nich:

 • dzwonienie audio
 • rozmowy wideo
 • konferencje audio
 • wideokonferencje
 • Klient Mac
 • klient iOS
 • Klient Windows (dla rodziny bez komputerów Mac / urządzeń iOS)
 • dzwonienie na numery telefonów
 • nagrywanie rozmów (używam Ecamama Automatyczna sekretarka na Skype)

Istnieją inne funkcje, takie jak czatowanie, wysyłanie plików, SkypeIn i poczta głosowa, ale powyższe funkcje są potrzebne. Jakieś sugestie?


Skype zawsze przeprowadzał wideokonferencje dla jednego użytkownika za darmo; tylko nowo wprowadzona wielodrożna wideokonferencja kosztuje. Nadal korzystam ze Skype codziennie do pracy w IM, konferencjach audio, współdzieleniu pulpitu.
Michael H.

Odpowiedzi:


2

W tej chwili trzymam się odinstalowywania „nowego Skype” i powrotu do stary Skype.

Ale, VBuzzer jest również bardzo dobrym wyborem. Są one oparte na otwartych standardach i mogą zrobić większość z powyższych, w tym wideokonferencje bez pobierania (tj. W przeglądarce). (Nie ma jednak numeru typu Skype-in). Mają także aplikacje mobilne na iOS i Androida.

Spotkania Google Voice + Gchat + Google Plus są zawsze również opcją


Zapomniałem o hangoutach - to może być dobre!
bmike

Głos Google to tylko USA.
Martin Marconcini

link „stary Skype” wydaje się mylący?
bisko

oops, cut and paste error :) zmieniony link - teraz trafia do wersji Mac 2.8 Skype, którą Skype w końcu wznowił po wykrzyknięciu przez Skype 5
lemonginger

także w przyszłości, w przypadku czegoś, co jest najprawdopodobniej literówką, etykieta ma na celu wskazanie jej i umożliwienie naprawienia przed pobieraniem głosu
lemonginger

1

Trillian byłby mój wybór i powinien trafić wszystkie twoje wymagania, z wyjątkiem być może rozszerzenia telefonu (Nie używałem go osobiście od jakiegoś czasu)

Głos Google nie jest butem zastępującym ten jeden aspekt, ponieważ nie jest to prawdziwy VOIP - ale być może będziesz musiał wybrać spośród swoich wymagań. Skype ma kieszenie, aby trafić we wszystkie punkty, o których wspomniałeś, i nie widzę nikogo innego z kieszeniami, aby zrobić to wszystkim klientom z tymi wszystkimi funkcjami. Być może, jeśli inni będą mieli dość Skype'a, pojawi się kolejna usługa, która jest w rozsądnej cenie, aby nie musiała być obsługiwana.


Hm, kiedyś używałem Trilliana w wersji 0.7X w systemie Windows, nigdy nie uważałem, że jest wersja Mac
Kyle Cronin

Ich mocną stroną jest wsparcie dla wielu sprzedawców, ale wybrałbym ich jako firmę, która mogłaby dokonać wymiany Skype'a w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, jeśli „bunt” się pogorszy.
bmike

1
Hm, pobrałem go, ale nie widzę żadnych możliwości audio lub wideo. Czy są to funkcje „pro”?
Kyle Cronin

co? Trillian to aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych (dobra, ale aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych) nie zastępująca telefonu.
lemonginger

Dlatego zawołałam, że w pierwszym zdaniu mojej odpowiedzi nie jest to wymiana telefonu. Nie znam niczego, co spełniałoby wszystkie dzisiejsze wymagania, więc zaproponowałem jedną opcję na pokrycie niektórych funkcji. :-) Musisz „iść Pro”, aby uzyskać czat wideo od Trillian.
bmike

1

Używam iChat tam, gdzie jest to możliwe - nie tak wszechobecny jak Skype, ale ścisła integracja systemu operacyjnego, stabilność, wydajność i brak reklam powinny sprawić, że będzie to co najmniej rozważane.

Jeśli możesz korzystać z kont AOL IM na obu końcach, uzyskasz udostępnianie ekranu i wideo. Jeśli kontrolujesz własną sieć, możesz również zbadać konfigurację Jabbera, Sparka lub podobnego i utworzyć własne konta.


1

Nimbuzz

 • połączenia audio: Nimbuzz 2 Nimbuzz za darmo
 • dzwonienie na numery telefonów: NimbuzzOut lub każdy niestandardowy SIP
 • połączenia wideo: iOS + PC, a nie Mac
 • konferencje audio: tak (ale nie próbowałem tego.)
 • wideokonferencje: nie
 • Klient Mac: tak
 • Klient iOS: tak
 • Klient Windows: tak
 • Wiadomości: tak (połącz się z Facebookiem, Twitterem, Google Talk ....)
 • Czat grupowy: tak

sprawdzam to teraz, wygląda obiecująco!
Kyle Cronin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.