Jak bezpiecznie ładować urządzenie Apple na stacji ładującej?


12

Ostatnio pojawiło się wiele wiadomości o tym, jak bezpłatne stacje ładowania mogą odczytywać dane z podłączonych do nich urządzeń. Oczywistym rozwiązaniem tego problemu jest umieszczenie adaptera między stacją ładującą a urządzeniem, które jest podłączone tylko do przesyłania energii.

Sugerowałbym, że idealnym rozwiązaniem byłoby złącze micro USB żeńskie do męskiego złącza dokującego Apple. Może być wystarczająco mały, aby nosić go w portfelu, a ponieważ USB micro jest obecnie standardem ładowania urządzeń, zgodność byłaby dobra.

Miałoby to również wpływ na urządzenia inne niż Apple, w których można zastosować adapter przejściowy micro USB.

Czy ktoś zna jakieś takie urządzenie na rynku?

Ten artykuł jest inspiracją do mojego pytania.


7
W rzeczywistości najbezpieczniejszym (i najszybszym) sposobem ładowania urządzenia Apple jest użycie zasilacza sieciowego. Gniazdka ścienne są znacznie łatwiej dostępne, a adaptery są dostarczane bezpłatnie z urządzeniem.

1
@cksum - Nie trafiłeś w sedno, oczywiście korzystanie z zasilacza sieciowego jest bezpieczniejsze. Ale czy zawsze nosisz ze sobą zasilacz sieciowy?
stevehipwell

Nie. Ale co sprawia, że ​​noszenie ze sobą przejściówki Apple na USB jest jeszcze lepsze? W obu przypadkach nadal musisz coś nosić.

Ten strumień komentarzy może być martwym koniem, ale noszę kompaktowy kabel ze złączem USB-Dock w moim (poza tym dość minimalnym) portfelu, specjalnie do użytku z ładowarkami USB - czy to stacjami ładowania, automatycznymi portami USB, czy zwykłą ładowarką urządzenia znajomego. Mam ładowarkę sieciową, tylko jeśli mam przy sobie torbę koncertową .
jaberg

Odpowiedzi:


8

Nie znam żadnego sprzedawanego urządzenia, które działałoby jako blok zapisu, który pozwalałby również na pełne ładowanie 1A, ale patent Apple obejmujący potencjalne nadchodzące zmiany w złączu dokującym może ci pomóc, jeśli chcesz sprzętowe rozwiązanie dla starszych 30-pinowych złączy USB.

W międzyczasie istnieje kilka sposobów zabezpieczania danych bez potrzeby posiadania niestandardowego sprzętu.

  1. Zablokuj urządzenie iOS za pomocą hasła przed podłączeniem. Zapewnia to szyfrowanie danych .
  2. Możesz pójść o krok dalej i być gotowym do wyłączenia urządzenia, gdy tylko zostanie podłączone - skracając okno dostępności systemu operacyjnego dla stacji ładującej. Urządzenia nadal będą się ładować i nie powinny się budzić, chyba że wykryją odłączenie / ponowne podłączenie kabla USB.
  3. Uważaj, aby nie ustanowić zaufania do nieznanych ładowarek i komputerów, dotykając, gdy pojawi się monit w iOS 7.

Ponadto, jeśli uaktualnisz system do iOS 7, za każdym razem, gdy podłączysz się do komputera, który może potencjalnie odczytać twoje dane, zostaniesz ostrzeżony o tym fakcie, a nie urządzenie będzie współużytkować wszystkie dane, ponieważ nie jest ono zablokowane hasłem.

Ta nowa funkcja „ufaj temu komputerowi” uniemożliwia dostęp do pamięci urządzenia bez pozytywnego kroku ze strony użytkownika.


Urządzenie nie będzie rozmawiać danych z „stacją ładującą”, dopóki hasło nie zostanie wprowadzone na ekranie dotykowym. (Lub astronomicznie nieprawdopodobna, ale teoretycznie możliwa szansa, że ​​stacja ładująca zapewnia jedyny w swoim rodzaju bezpieczny certyfikat wygenerowany i przechowywany na głównym komputerze iTunes).

Stacja ładująca nie może próbować wprowadzać haseł jeden po drugim - więc nie jest tak, że jesteś bardziej narażony na ryzyko, ładując godzinę zamiast 2 minut.


6

Jeśli używasz czegoś podobnego do paska energii Zoom, powinieneś być w stanie podłączyć mini USB do stacji ładującej, aby naładować pasek energii, a następnie podłączyć urządzenie do portu USB. To powinno utrzymać poziom naładowania baterii na pasku energii i naładować urządzenie (-a) na drugim końcu.

Dodatkową zaletą posiadania przenośnej baterii do ładowania różnych urządzeń.

Mam jeden z tych batonów energetycznych, ale muszę przyznać, że nigdy nie próbowałem tego, co tu proponuję.


Dobry pomysł - wygląda na to, że ładowarka eaton jest również wyposażona w mniejszy akumulator i ręczną korbę! grainger.com/Grainger/...
bmike

Myślę, że mógłbym spróbować tego wieczoru i sprawdzić, czy to zadziała. Odeślę i dam ci znać.
Kirk,

Musi działać, ponieważ złośliwa stacja ładująca byłaby w stanie odczytać / zaprogramować ładowarkę, a nie urządzenie.
bmike

Byłem głównie ciekawy, czy ładowanie przy jednoczesnym pobieraniu i pobieraniu danych jest jednocześnie. Wygląda na to, że zadziałało - pewnej nocy udało mi się naładować iPada za pomocą klocka, który również był podłączony do ściany. Myślę więc, że to rozwiązanie pasowałoby do rachunku, nawet jeśli jest nieco zawiłe.
Kirk

5

Zalecam wyłączenie urządzenia przed podłączeniem go do nieznanych stacji dokujących lub ładowarek. Dane nie są dostępne, gdy zasilanie jest wyłączone, a także ładuje się szybciej.


1
Wyłączałbym go po podłączeniu lub gdy urządzenie jest już w trakcie zamykania, ponieważ po podłączeniu urządzenia, które je wyłącza, uruchamia się ponownie.
bmike

Racja - odpowiedź, która nie wymaga modów kablowych ani niczego niezwykłego.
JTP - Przeproś Monikę

4

Możesz wziąć zapasowy kabel i wyjąć pin danych z wtyczki, która łączy się z iDevice, dzięki czemu przesyłane jest tylko zasilanie.


To by działało (w rzeczywistości mam tylko kabel zasilający USB do stacji dokującej dostarczony z ładowarką samochodową), ale nie jest tak naprawdę praktyczne. Chodzi o to, że stacje ładowania są wygodne i po prostu tam są. Szukałbym adaptera, który można by nosić wszędzie na mojej osobie.
stevehipwell

1
Wiele rzeczy jest mniejszych, zwłaszcza opisany adapter micro USB do stacji dokującej, który byłby mniej więcej wielkości męskiej części kabla (25 mm x 15 mm). Nie wiem o tobie, ale nie byłbym w stanie zmieścić pełnowymiarowego kabla dokującego w moim portfelu.
stevehipwell

2
Widzę ewentualną kampanię kickstarter, aby stworzyć coś w rodzaju blokowego czytnika
Scoche

3
Zajęło mi więcej czasu, niż się spodziewałem, aby ktoś zaproponował wykonanie klucza USB, którego się spodziewałem. Wejdź do prezerwatywy USB
bmike

1
Domyślam się, że jeśli nie dojdzie do sygnalizacji między D- i D +, większość implementacji USB zapewni jedynie 100 mA prądu - patrz niestandardowa sekcja USB na wikipedii
bmike

4

Myślę, że to urządzenie spełnia wymagania. Ma przełącznik, aby przejść między „Tylko ładowanie” i „Synchronizuj i ładuj”.


Czy ktoś może powiedzieć, jaka prędkość ładowania jest wybrana, gdy ten kabel jest używany? Moje badania pokazują, że jeśli tylko zewrzesz piny danych (lub pozostawisz je otwarte) - komputery USB wyślą 100 mA prądu i kto wie, jakie przejściówki ścienne wyślą, aby ładować za pomocą kabli.
bmike

Nie wiem, ale mówi USB2 tak prawdopodobnie do 500 mA ? Ufam tej firmie, że zrobi to poprawnie, ponieważ sprzedają stacje ładujące do wielu iPadów itp.
beroe 24.09.2013

1

Chciałem po prostu wejść z całkowicie alternatywną odpowiedzią. Kabel do blokowania danych jest naprawdę schludny, ale jeśli naprawdę się martwisz, nie używaj stacji ładującej .

Uzyskaj skrzynkę na baterie lub pakiet baterii . Lub oba.

Oczywiście pamiętaj, aby ładować je, gdy jesteś w bezpiecznym miejscu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.