Jak mogę zmienić nazwę użytkownika? (krótka nazwa i folder domowy)


11

Pod Linuksem nie byłoby to żadnym problemem. Po prostu przejdź do / etc / password i edytuj to, i zmień nazwę katalogu w / home. Chcę, aby nowa zmiana i nowy folder domowy były zgodne po zmianie.


2
Na marginesie: w Linuksie nie jest to takie proste. Musisz także zaktualizować /etc/groupewentualny alias poczty (np. Nazwa użytkownika @ maszyna) i wszystkie miejsca, w których znajduje się Twoja stara nazwa użytkownika (zwykle wiele).
Matteo

Odpowiedzi:


7

Instrukcje Apple działają całkiem dobrze. Mogą istnieć bardziej złożone i szybsze rozwiązania, ale nigdy nie spotkałem się z problemem (takim jak nieprawidłowe uprawnienia) w tych krokach.

Mac OS X 10.6 i wcześniejsze: jak zmienić nazwę konta użytkownika lub nazwę katalogu domowego


1
Jest to z pewnością „oficjalna” droga, ale ma ona dwie wady: duża jest to, że otrzymujesz inny UID. Nie jest to wielka sprawa, ale dla większości ludzi utrzymanie numeru 501 jest najmniej kłopotliwe przy podłączaniu zewnętrznego dysku do innego komputera Mac. Drugi to dłuższy niż potrzeba. Zakładam, że Apple zdecydowało się na znacznie dłuższy proces, aby uniknąć mówienia komuś o usunięciu konta użytkownika, ponieważ niektórzy ludzie nie czytają rzeczy i ostatecznie usuwają wszystko - potencjalnie bez kopii zapasowej.
bmike

Nie zdawałem sobie sprawy z UID - nie miałem problemu z UID, ale z pewnością jest to coś do rozważenia.
chrismanderson

Dzięki temu działało dobrze. Myślałem, że będzie trudniej.
Dan.

3

W Preferencjach systemowych , Użytkownicy i grupy kliknij prawym przyciskiem myszy nazwę użytkownika na liście po lewej stronie i wybierz Opcje zaawansowane . Edytuj pole Nazwa konta i kliknij OK .

Najlepiej będzie też edytować katalog domowy, aby pasował do nowej nazwy użytkownika, chociaż nie jest to absolutnie konieczne.

zrzut ekranu


Jak zmienić katalog domowy, aby pasował do nazwy użytkownika? Zmiana nazwy w wyszukiwarce nie działa
Enrico Susatyo,

1
Ingmar Hupp odnosi się do okna dialogowego, które pojawia się, gdy wybierzesz „Opcje zaawansowane”.
kiamlaluno

1

Naprawdę nie lubię edytować użytkownika na miejscu, ponieważ usunięcie użytkownika (zachowanie folderu domowego) jest tak proste - zmień nazwę folderu na root - ustaw nowego użytkownika z poprawną krótką nazwą pasującą do folderu o zmienionej nazwie.

W okienku preferencji zobaczysz, że masz już / Users / newshort i zaoferujesz dziedziczenie folderu. Wykonuje najlepszą pracę, jaką znam, ustawiając własność i poprawiając listę ACL potrzebną do tego, aby folder domowy działał zgodnie z zamierzeniami Apple.


  1. Sprawdź, czy kopia zapasowa jest aktualna - na wszelki wypadek
  2. Wykonaj usunięcie wprowadź opis zdjęcia tutaj
  3. Wykonaj ruch w terminalu, sudo -sa następniemv /Users/tester\ \(Deleted\)/ /Users/test
  4. Stwórz wprowadź opis zdjęcia tutaj

Po wykonaniu tej czynności prawdopodobnie powinieneś uruchomić zadanie „Napraw uprawnienia” w Narzędziu dyskowym. Ponieważ uniksowy identyfikator użytkownika będzie inny po usunięciu i utworzeniu nowego użytkownika.
sholsinger

1
Uprawnienia do naprawy nigdy nie dotykają folderu domowego użytkownika. Naprawia tylko oprogramowanie, które Apple zainstalowało, patrząc na / Library / Receipts (lub nowszą bazę danych potwierdzeń) - uprawnienia użytkownika są ustawiane tylko przez panel preferencji / dscl / open katalog, który jest nowy w Lionie.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.