Uruchom prezentację Keynote w oknie


12

Czy istnieje sposób na uruchomienie prezentacji Keynote w oknie zamiast na pełnym ekranie? Zmieniłem rozdzielczość na jedną mniejszą niż mój wyświetlacz i wyświetla go wyśrodkowany. Potrzebuję go w lewym górnym rogu ekranu, aby nagrać z Camtasią.


1
Camstasia może nagrywać dowolną część ekranu, o ile pamiętam.
Martin Marconcini,

Może, ale niestety nie można określić obszaru ekranu, gdy keynote jest uruchomiony. Prawdopodobnie zrobię tapetę o wymiarach 1024 x 768 na środku ekranu, dzięki czemu mogę określić obszar. Chociaż po prostu złap go w okolicy, byłby to pomysł.
Jim McKeeth,

Odpowiedzi:


10

Możesz go wyeksportować jako film QuickTime i wybrać tryb odtwarzania z wyprzedzeniem ręcznym. Będzie się zachowywał dokładnie jak Prezentacja (kliknij, aby przejść dalej itd.) I nie utracisz żadnych efektów (animacji, przejść itp.).

Gdy masz go w Quicktime, możesz po prostu zaprezentować go w oknie. Upewnij się, że wybierzesz opcję Pełna jakość, aby uzyskać najlepszy możliwy film.


Dzięki bardzo @Malife, korzystałem z tej funkcji kilka razy i to na wiele sposobów, odkąd ją zasugerowałeś. To rządzi. Właśnie przegłosowałem twoją odpowiedź i nie zaakceptowałem jej, ponieważ technicznie nie odpowiedziałem na pytanie. Zdecydowałem, że skoro jest tam 99% drogi i jest użyteczny, to w inny sposób zaakceptuję twoją odpowiedź. Dzięki jeszcze raz!
Jim McKeeth,

A potem zabili tryb ręcznego przewijania w Keynote 6. Nie jestem pewien, czy naprawili to w 7, czy nie.
ferventcoder

Znalazłem tę odpowiedź - dyskusje.apple.com/message/26418684#message26418684, które mogą działać, ale jeszcze tego nie próbowałem.
ferventcoder

Najbliższe, jakie znalazłem w nowszych wersjach, to eksport do HTML, jednak niektóre animacje przejścia nie działają tak samo.
ferventcoder

2
Według stanu na kwiecień 2017 r. Uważam, że @ferventcoder ma rację, że eksport do HTML jest najbliżej starego eksportu QuickTime z ręcznym wyprzedzeniem. Kolejną słabością, na którą należy zwrócić uwagę przy eksporcie HTML, jest to, że tekst będzie trochę rozmazany. Na pewno nie idealny.
Jason
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.