Dlaczego Microsoft Excel 2016 jest tak powolny, gdy podłączony jest Internet


1

Kiedy próbuję przewijać arkusz w górę iw dół, występuje znaczne opóźnienie. Użycie strzałek klawiatury do nawigacji jest również niezwykle powolne. Nie mam grafiki ani skomplikowanych formuł. Tylko 10 kolumn zwykłego tekstu i około 300 wierszy.

Używam zarejestrowanej wersji pakietu Office 2016 (dla biznesu) i Mac OS 10.11.6 (El Capitan).

To spowolnienie pojawia się po połączeniu z Internetem.


Czy możesz dołączyć kopię swojego skoroszytu? (Najpierw edytuj wszystkie poufne dane!)
D A Vincent

1
Przyczyn może być wiele, ale najpierw powinieneś sprawdzić, czy plik .xls jest uszkodzony. Spróbuj skopiować tylko komórki i ich zawartość do nowego arkusza kalkulacyjnego i sprawdź, czy to rozwiązuje problem
Allan

wystarczy utworzyć dowolny plik Excel z danymi. Problem nie dotyczy danych. Będzie wolniej i wolniej. Uważam, że najpierw trzeba być offline, a następnie otworzyć aplikację. Następnie połącz się z Internetem. Zobacz moją odpowiedź poniżej, która zawiera linki do użytkowników z podobnymi problemami.
DynamicDan

Nie mogę replikować problemu (Excel 2016). Mam arkusz z 50K komórkami i 35 kolumnami. Nie widzę żadnego spowolnienia i ciągle pracuję „online”, ponieważ dane te są przechowywane w OneDrive.
Allan

Odpowiedzi:


4

Gdy miałem podobny problem, wyłączenie integracji z Dropbox (nigdy nie zdawałem sobie sprawy, że ją włączyłem) spowodowało ogromną różnicę w wydajności, szczególnie w przypadku innych rzeczy, które w Office / Excel były trywialne, takich jak kopiowanie i wklejanie (które stały się nie do zniesienia).

Preferencje systemowe- & gt; Bezpieczeństwo i Prywatność- & gt; Prywatność Tab- & gt; „Pozwól aplikacjom poniżej sterować komputerem” (zaznaczono pole wyboru, odznaczyłem go) Nie jestem pewien, jaką dokładnie funkcjonalność ta zabrała z dropboxa, ale nadal synchronizuje foldery w porządku, a to wszystko, czego i tak użyłem.

(Wiem, że to wątek ma ponad rok, ale jest to jeden z pierwszych wyników w Google, więc dodałem go do wszystkich innych, którzy przychodzą z nadzieją, że może im pomóc).


3

Dodałem excel do ułatwień dostępu i działa dla mnie dobrze, również nie mam zainstalowanego Dropboksa na moim Macu


2

Uważam, że istnieje proces wymykający się spod kontroli, który powoduje, że musi zostać wymuszony, aby przywrócić wydajność do normy.

Oto moje ustalenia online na ten temat:

Komentarze wskazują na zbyt wiele „otwartych portów”. Wydaje się, że wymusza to zamknięcie procesu Excela za pomocą monitora aktywności z większością portów. Podejrzewam, że jest to problem z połączeniem rejestracji.

Biuro próbuje stale łączyć się z domem i sprawdzać, czy produkt jest zarejestrowany. Jeśli jesteś w trybie offline, a następnie przejdź do trybu online, problem występuje. Zgaduję, że te otwarte porty odnoszą się do połączenia internetowe do serwera rejestracji.


2

Wybierz „widok normalny” zamiast „widok strony”. Znajduje się w prawym dolnym pasku. Wygląd strony wydaje się mieć problemy i być bardzo powolny.


2

Miałem ten sam problem z Office 2016 i MacOs High Sierra.

prawie 20 sekund na otwarcie Excela i 15 sekund na otwarcie Worda. Potem zrobiłem:

Preferencje systemowe & gt; Bezpieczeństwo i Prywatność & gt; Karta Prywatność & gt; Dostępność

Usunąłem stamtąd Dropbox, a następnie otworzyłem Excel (lub Word). Kiedy poprosi cię o pozwolenie Dropbox, powiedział Nie i Nie pytaj ponownie.

Jest teraz 3 sekundy dla programu Word i 5 sekund dla programu Excel. Nie najlepiej, ale lepiej.


2

To nie odpowiada na OQ z powodu braku technicznych szczegóły wskazujące źródło problemu. Jest to raczej ogólna rada, aby uzyskać bardziej pewne i wydajne środowisko pracy.

Proponuję zainstalować LibreOffice .

Otwórz plik i porównaj swój czas, aby utworzyć dobrze zdefiniowany zwój, na przykład wzdłuż 10 pełnych stron, za pomocą strzałek ograniczających ludzki błąd.

Im większe są twoje pliki testowe, tym dokładniejsze będzie Twoje porównanie.


1

Unfreeze Pans / Rows, wydaje się, że Mac nie może sobie z tym poradzić. Pracuje dla mnie


0

Mam Office 365 Excel 16.10 działający w High Sierra (10.13.3). Kopiowanie trwa kilka sekund, czasami komentarze komórek nie są w ogóle widoczne i często moje działające hiperłącza do innych plików w tym samym folderze nie działają. Ani odmrażanie patelni / rzędów, ani dodawanie Excela do Preferencji systemowych & gt; Bezpieczeństwo i Prywatność & gt; Karta Prywatność & gt; Dostępność ani korzystanie z widoku normalnego (i tak mojego standardu) nie poprawiły jego wydajności. Nie miałem Dropboksa na mojej liście prywatności. Jednak odłączenie od Internetu poprawiło sytuację. Kopiowanie jest trochę szybsze, chociaż przeglądanie komentarzy i korzystanie z hiperłączy jest nadal zawodne. Muszę powiedzieć, że nie uważam tego za praktyczne rozwiązanie, a jedynie obejście problemu podczas oczekiwania na rozwiązanie problemu przez firmę Microsoft.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.