MacBook Pro wykrywa zewnętrzny monitor, ale wyświetla czarny ekran


25

MacBook Pro 8,1 (13 ", i5 2,3 Ghz) - kiedy podłączam ekran zewnętrzny przez przejściówkę MiniDP -> DVI, Mac wykrywa go (wie, że to Samsung SyncMaster i pozwala mi zmienić jego rozdzielczość), ale nic nie pokazuje Mimo że komputer Mac uważa, że ​​ekran działa poprawnie (mogę przesunąć kursor poza ekran komputera Mac), dioda LED monitora zewnętrznego miga, ponieważ nie było sygnału. Zmiana rozdzielczości ekranu nie pomaga.

Przeglądałem wiele podobnych pytań w Internecie, niestety większość z nich sugeruje aktualizację systemu operacyjnego. Używam Mac OSX 10.6.8 Snow Leopard. Co powinienem zrobić?


Czy ten monitor działał z innym systemem? Czy komputer Mac i karta graficzna pracują z innym wyświetlaczem? Czy po ponownym uruchomieniu komputera Mac ekran zewnętrzny pokazuje coś?
macaco

Działa z moim innym komputerem, nie pokazuje niczego podczas rozruchu.
Paul,

Czy wypróbowałeś MiniDP-> VGA? Kolejny wątek to, mam później 2008 MBP 15 ", z dwoma układami wyświetlającymi (jeden jest wbudowany w pamięć współdzieloną). Jeśli podłączę go do zewnętrznego monitora, ale używając wbudowanego układu wyświetlacza, zewnętrzny monitor nie mieć dowolny sygnał. Jeśli
przejdę na

Dzięki za ten wątek, ludzie. Bardzo blisko tego, czego doświadczam z moim 17-calowym MBP. Właśnie zacząłem dzisiaj. Podłączam monitor zewnętrzny (problem firmowy NEC) i monitor MPB znika. Nie mogę przesunąć kursora na monitor MBP. Odłączam monitor zewnętrzny i przełącza się z powrotem na wewnętrzny. Próbowałem wykryć wyświetlacze z obydwoma podłączonymi, ale nie podniosą ekranu wewnętrznego, tylko zewnętrzny NEC (accusync LCD223WXM). Z góry dziękuję
Greg

dziś miał ten sam problem, stary MacBook Pro 13 "- 10.6.8 MiniDisplay - DVI do 23" Kino Apple nie działało, dopóki MacBook nie działał 10.9.5 ten sam monitor działał idealnie na starym MacPro (1. generacji) z tym samym Mac OS X 10.6.8 ...
MrBelloNLD

Odpowiedzi:


16

Miałem ten sam problem i myślę, że znalazłem jego przyczynę. Mój MacBook Air wykrywał wyświetlacz, ale widziałem tylko czarny ekran.

Albo monitor używa sygnału VGA, nawet jeśli używasz kabla DVI lub przejściówki DVI na VGA. MiniDP do DVI wytwarza tylko sygnał cyfrowy.

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź mój blog .


Powinienem udzielić kredytu tam, gdzie jest on należny. Twoja odpowiedź jest słuszna - korzystałem z przejściówki MiniDP na DVI, a następnie innej, DVI na VGA. To spowodowało problem. Podłączenie monitora DVI do mojego MBP rozwiązało problem.
Paul,

opinia też jest w porządku :) Cieszę się, że pomogła
nimcap

Głosowałbym za odpowiedzią, niestety nie wolno mi, ponieważ nie jestem zarejestrowanym użytkownikiem.
Paul,

1
Upewnij się, że kabel jest również wciśnięty do końca. Czasami częściowo podłączony kabel zostanie rozpoznany przez system bez wyświetlania zawartości.
wesk

6

Miałem również problem i dopiero po zresetowaniu monitora mogę go uruchomić.

Inne posty sugerujące, że ma to coś wspólnego z PRAM, ale nie widziałem, żeby problem pojawiał się na Macu. Ponieważ problem ten występuje nadal, wydaje się, że będę musiał za każdym razem resetować monitor, aby mógł on zregenerować się po awarii, ale nie wydaje się, aby zaradził pierwotnej przyczynie, więc muszę znaleźć bardziej trwałą poprawkę.


Nigdy nie przyszło mi do głowy, że muszę zresetować monitor Samsung SyncMaster 2494LW. Próbowałem czytać różne posty i rozwiązania z ostatniej godziny. Byłem gotowy zrezygnować, gdy przeczytałem, że wyzdrowiałeś po tym niepowodzeniu (przynajmniej tymczasowo) przez zresetowanie. Próbowałem i teraz jestem w stanie cieszyć się starym monitorem zewnętrznym z moim MBP 13 ". Dzięki!

To mi pomogło. Odłącz monitor od zasilania na 15s, podłącz go z powrotem, nagle działa.
jcollum

1
@jcollum Jesteś bohaterem!
gokcand

3

Problem

Wyświetlacz działał wcześniej. Potem bez powodu zrobiło się czarne i nie chciał niczego pokazywać. DisplayManager z komputera Mac pokazał wyświetlacze bez problemu i mogłem zmienić wszystkie ustawienia - bez różnicy.

Rozwiązanie:

Usuń wszystko (w moim przypadku sieć Ethernet i 2 urządzenia USB) z adaptera i ponownie podłącz HDMI.
Potem znowu zadziałało. I może również ponownie podłączyć inne kable.

Moja konfiguracja

MacBookPro 15 "i 3x HP_Z32n za pośrednictwem adaptera QacQoc z HDMI na USB-C. Mam podłączone 3 zewnętrzne wyświetlacze i również używam wewnętrznego. wprowadź opis zdjęcia tutaj


Dzięki, to mi działało. Miałem podobną konfigurację z kluczem Panamon i nic nie działało, dopóki nie odłączyłem wszystkiego od klucza, a następnie nie podłączyłem ponownie.
kamień

2

Najprawdopodobniej oznacza to, że komputer Mac wyświetla tryb wideo, którego ekran nie może wyświetlić. Spróbuj zmniejszyć rozdzielczość i częstotliwość odświeżania (w Preferencjach systemowych -> Wyświetlanie ), aż pojawi się coś na ekranie, a następnie ponownie przejdź na górę listy. Dobrym punktem początkowym byłoby 1024 x 768 lub nawet 640 x 480.

Inną możliwością może być to, że sygnał nie dociera nienaruszony, albo z powodu usterki kabla / wtyczki, albo że ekran lub komputer Mac ma awarię sprzętową (co można wykluczyć, podłączając komputer Mac do innego ekranu DVI za pomocą tego samego adaptera i podłączając monitor do innego komputera).


Nawet w rozdzielczości 640 x 480 zewnętrzny monitor nie odbiera sygnału. Właśnie próbowałem ponownie uruchomić komputer Mac bez powodzenia - brak sygnału podczas rozruchu. Ekran działa dobrze z moim starym komputerem Mac Mini. Jutro wypróbuję adapter z innym monitorem.
Paul

Podczas testowania upewnij się, że testujesz to samo wejście, w przypadku, gdy jest to monitor z wieloma wejściami (tylko dlatego, że wejście VGA działa, nie oznacza również wejścia DVI).
Ingmar Hupp

2

Miałem ten sam problem. Zresetowałem monitor do ustawień fabrycznych, co rozwiązało problem.


Rozważ poszerzenie swojej odpowiedzi i podanie linków i / lub referencji w celu wsparcia twojego rozwiązania.
Allan

1

Przez kilka minut miałem czarny ekran i dowiedziałem się, że monitor, mimo że jest zupełnie nowy, nie przełącza się automatycznie na aktywny kanał wejściowy. Więc ręczne wybranie kanału wejściowego na monitorze naprawiło problem.


0

Mam ten sam problem. Korzystanie z monitora Dell 1920x1200 podłączonego do RMBP 2013 w trybie klapki z kartą NVIDIA.

Jeśli otworzę RMBP i sprawdzę preferencje wyświetlania, wyświetli się DWIE ustawienia wyświetlania, jedno dla wbudowanego i jedno dla monitora 1920. Mogę zmienić rozdzielczość. Ale zewnętrzne przez cały czas pozostają czarne. Wyloguj się i zaloguj ponownie nie pomaga.

Ponowne uruchomienie RMBP pomaga od razu. Nie musisz bałaganić monitora ani kabli. Jest to czysto problem programowy w RMBP.


0

Wypróbuj inny kabel HDMI. To działało dla mnie. Najpierw miałem „normalny”, który nie działał. Kiedy przełączyłem się na taki, który ma „szybki modem Wifi E”, działa.


0

Jak dotąd rozwiązałem swój problem, po prostu instalując aplikację (Menu wyświetlania) z Mac AppStore. Ekran błysnął i dostałem obraz.


Ładna aplikacja, ale dla mnie nie działała (Non-R MBP 13 "2012, Dell U2417H przez DP do przewodu MiniDP). System widzi, że jest podłączony, ale ekran jest czarny, a monitor mówi brak sygnału DP.
Nookeen
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.