Jak wybrać kalendarz z „Szybkim wydarzeniem” w 10.7 iCal?


9

Naprawdę podoba mi się maska ​​„Quick Event” w programie iCal w systemie OS X lion: wstaw nazwę wydarzenia, godzinę rozpoczęcia, datę i gotowe! poza tym, że czasami chciałbym dodać wydarzenie do określonego kalendarza zamiast domyślnego!

Próbowałem dodać „na * nazwa_kalendarza *” lub „kalendarz: * nazwa_kalendarza *” na końcu zdania, ale żadne z nich nie działa!

Czy istnieje sposób na osiągnięcie tego?

Odpowiedzi:


6

Możesz wprowadzać zdarzenia do określonych kalendarzy, przytrzymując przycisk +

Zobacz tutaj wpis z pomocy iCal:

Dodaj wydarzenia do kalendarza

Możesz dodać dowolne wydarzenie do swoich kalendarzy iCal. Na przykład możesz dodawać spotkania, wizyty u lekarza i zajęcia rodzinne. Nie możesz dodawać wydarzeń do subskrybowanego kalendarza.

 1. Otwórz iCal
 2. Kliknij Dodaj (+) w górnej części okna iCal lub naciśnij Command (⌘) -N.
  Wydarzenia są dodawane automatycznie do domyślnego kalendarza.
  Jeśli chcesz wybrać inny kalendarz wydarzenia, przytrzymaj przycisk Dodaj (+), a następnie wybierz kalendarz.
 3. Aby zmienić domyślny kalendarz, wybierz iCal> Preferencje, kliknij Ogólne, a następnie wybierz kalendarz z wyskakującego menu Domyślny kalendarz.

3

Jest to najlepsze obejście, jakie udało mi się wymyślić: ustaw domyślny kalendarz dla nowych wydarzeń na „wybrany kalendarz” i wybierz wymagany kalendarz na liście kalendarzy, poruszając się po nim za pomocą klawiszy strzałek lub przeskakując do kalendarza, wpisując kilka pierwszych liter jego nazwy.


2

Niestety nie, nie można dodawać szybkich wydarzeń do określonego kalendarza.

Wygląda na to, że pomysł na to, że myślenie o tym, do którego kalendarza chcesz dodać wydarzenie, sprawi, że nie będzie to szybkie.

To powiedziawszy, oto kilka obejść:

 1. Możesz zmienić kalendarz, do którego dodano wydarzenie po kliknięciu Enter w wyskakującym okienku. Niestety nie możesz tego zrobić z klawiatury. Z jakiegoś powodu Apple nie zezwala na przechodzenie między kartami w menu rozwijanym kalendarza.
 2. Zawsze możesz zmienić domyślny kalendarz w preferencjach iCal. Jeśli dodajesz kilka wydarzeń do kalendarza i chcesz użyć pola Szybkie wydarzenia, może to być dla Ciebie opcja. Niestety patrzyłem na iCal nie ma haka AppleScript do zmiany tej preferencji. Możesz użyć skryptów interfejsu użytkownika, ale wydaje mi się to delikatne i irytujące, ponieważ często psuje się przy aktualizacjach systemu operacyjnego.

 3. Jeśli jesteś fanem pozycji kalendarza w języku naturalnym, możesz rzucić okiem na Fantastyczne . Jest bardzo dobrze zaprojektowany, oparty na nim silnik języka naturalnego jest nieco potężniejszy niż iCal i pozwala tabulować listę rozwijaną kalendarza. Możesz także wybrać inny kalendarz, dodając / pierwszą literę nazwy kalendarza. Mam wrażenie, że mała firma Fantastical będzie bardziej reagować na prośby o funkcje niż Apple.


Dziękuję Ci. Zdecydowanie spróbuję fantastycznie ... wydaje się to najbardziej elastyczne rozwiązanie.
lucasoldaini,

0

Funkcja „szybkiego wydarzenia” po prostu domyślnie dodaje nowy wpis, więc nie.


Możesz zrobić coś takiego jak użycie skrótu klawiaturowego, aby uruchomić automatyzację wykonaną w Automatorze (lub może AppleScript), który używa Universal Scripting i Watch Me Do, aby zautomatyzować kliknięcia, aby zmienić preferencje dla kalendarza na preferowany kalendarz „alternatywny”.

 • Użyj klawisza skrótu i skryptów FastScript, aby aktywować nowy domyślny kalendarz.
 • Użyj szybkiego wydarzenia z iCal, aby usunąć zdarzenia.
 • Opcjonalnie możesz mieć inne klawisze skrótu, aby ustawić inne domyślne kalendarze.

Będzie to o wiele bardziej kłopotliwe niż zwykłe organizowanie wydarzenia i wybieranie kalendarza z listy lub archiwizowanie rzeczy, które początkowo znajdowały się w „niepewnym” lub jakimkolwiek domyślnym kalendarzu, który skonfigurowałeś, aby rejestrować wszystkie zdarzenia które pochodzą z poczty i „szybkiego wydarzenia”.


0

Otwórz okno inspektora, a następnie kliknij dwukrotnie w dowolnym miejscu wydarzenia. Teraz edytuj wydarzenie w oknie inspektora i wybierz kalendarz według potrzeb.

Korzystam z tego rozwiązania, ponieważ w moim domyślnym kalendarzu automatycznie dodam cztery alarmy, ale w drugim kalendarzu, którego używam bardziej jako pamiętnika, nie chcę żadnych alarmów. Podczas tworzenia wydarzenia z ⌘-n wydarzeniami, które zostały dodane do mojego głównego kalendarza i miały do ​​nich również cztery alarmy. Podczas zmiany kalendarza alarmy pozostały i musiałem je ręcznie usunąć. Metodą opisaną powyżej druga część nie jest już potrzebna.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.