Błąd konfiguracji Git w Xcode


26

Kiedy otworzyłem xcode i próbowałem stworzyć aplikację Macosx, pojawiła się ta dziwna wiadomość.

Czy to usterka czy wirus, ponieważ Apple nie powiedziałby czegoś takiego. To nie wygląda jak komunikat systemowy.

to dziwne


13
To nie jest wirus. To standardowy komunikat o błędzie z oprogramowania git.
jksoegaard,


8
„prosze powiedz mi kim jesteś” wydaje się nieco osobisty w przypadku xcode, abym mógł zrozumieć jego sceptycyzm
Jan Cs

1
@ jksoegaard Zgadzam się z Johnem cs - jest to przeciwieństwo typowego komunikatu o błędzie, którego mógłbym się spodziewać. Systemy oprogramowania, które starają się być zbyt dobrze zaznajomione z użytkownikami, nieuchronnie muszą podnieść brwi.
Chris Cirefice,

@ChrisCirefice Nie sprzeciwiam się, że zgadzasz się z Johnem CS. Faktem jest, że jest to standardowy komunikat o błędzie z oprogramowania git. To nie jest wirus.
jksoegaard,

Odpowiedzi:


38

Nie, to nie jest wirus 1 .

Wygląda na to, że twoje imię i adres e-mail nie są poprawnie skonfigurowane w Git. Przejdź do Preferencji Xcode, a następnie Konta, wybierz repozytorium i sprawdź nazwę użytkownika.

Możesz to również zrobić za pomocą wiersza poleceń:

git config --global user.email "you@example.com"
git config --global user.name "Your Name"

1 : Treść wiadomości można znaleźć w / Library / Developer / CommandLineTools / usr / libexec / git-core / git (git wersja 2.7.4 (Apple Git-66) linie 11416-11424).


12
OP może chcieć użyć --global. Warto krótko opisać różnicę.
Boris the Spider

1
Zwykle powinieneś używać, --globaljak --localdotyczy tylko repozytorium git, w którym obecnie się znajdujesz.
Michael Hampton

1
Twoja odpowiedź po prostu powtarza te same informacje, które były w tym wyskakującym okienku, bez odpowiedzi na jego pytanie.
Johnny,

1
Pytanie OP brzmiało: „czy <wiadomość> jest wirusem?” Pierwszy wiersz odpowiedzi brzmi „nie, to nie jest wirus”. Jak to nie odpowiada na pytanie? (Chociaż może warto rozszerzyć odpowiedź i wspomnieć o różnicy między --global i --local, jak powiedziano powyżej.)
Léo Lam

1
@ LéoLam - Sprawdź edycję, nie było tego napisane przed edycją Rany. Chociaż może być miło odpowiedzieć na więcej niż jedną linię, zamiast „nie, to nie jest wirus”, krótkie wyjaśnienie, dlaczego Xcode musi zostać skonfigurowany przed utworzeniem projektu, byłoby lepszą odpowiedzią.
Johnny,

0

Chociaż powyżej podano prawidłową odpowiedź, że wiadomość nie jest wcale wirusem, należy podać bardziej ogólne wyjaśnienie:

Xcode to klient git. Utrzymuje repozytoria git dla swoich projektów, jest w stanie je tworzyć i zarządzać, a także zapewnia przyjemny interfejs dla wielu codziennych zadań git.

Zwykle podczas konfigurowania Xcode tworzysz jedno lub więcej „kont” w Xcode, które służą do identyfikacji Cię w App Store i innych podmiotach, dzięki czemu Xcode może zaoszczędzić Ci wiele żmudnych działań związanych z konfigurowaniem trustów, certyfikatów itp. podczas programowania na iOS i Mac.

Gdy to zrobisz --- Xcode automatycznie wykona automatyczną konfigurację git, automatycznie tworząc plik .gitconfig z nazwą, e-mailem i resztą.

Jeśli jednak powstrzymasz się od utworzenia początkowego konta i od razu utworzysz projekt Mac - konfiguracja git jest niekompletna, a sam git wyświetli okno dialogowe przedstawione w pytaniu.

Możesz albo po prostu skonfigurować .git jak zwykle, podając podstawowe informacje, których potrzebuje, LUB wrócić i dodać konto Xcode (w preferencjach Xcode) i pozwolić Xcode dokończyć ustawienia git za ciebie.


0

Jeśli git config --global user.email/name nie pomaga, sprawdź preferencje Xcode:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


-1

Po zakończeniu konfiguracji git za pomocą

git config --global user.email "you@example.com"
git config --global user.name "Your Name"

możesz wpisać, git config --listaby sprawdzić zawartość:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


To nie odpowiada na pytanie. Zobacz, jak odpowiedzieć
Mateusz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.