Czy można zainstalować Chrome OS na PowerBook bez VM?


2

Jestem zainteresowany rzuceniem Chrome OS na starego Powerbooka po prostu do diabła z tym.

Czy ktoś wie, czy można go zainstalować jako jedyny system operacyjny? Wolę w tym celu nie uruchamiać maszyny wirtualnej.


Ile lat ma twój powerbook? Czy ma architekturę x86?
lemonginger

3
@lemonginger PowerBooks są zawsze PowerPC; MacBooki mają zawsze x86. Jedynymi modelami komputerów Mac, które zachowały swoją nazwę dzięki przejściu Intela, są komputery iMac i Mac mini.
CajunLuke,

jajko na mojej twarzy. nigdy nie nadąża za tym, jakie nazwy odnoszą się do których wersji. W takim przypadku myślę, że system operacyjny Chrome nie będzie działał na PPC, ale ktoś z bardziej specjalistyczną opinią mógłby prawdopodobnie ostatecznie odpowiedzieć
lemonginger 13.09.11

Odpowiedzi:


2

Po przeczytaniu tej strony wydaje się technicznie możliwe zbudowanie Chrome OS dla PowerPC. (Wspominają, że wersja V8 nie będzie działać, ale to oznacza, że ​​robi większość innych rzeczy.) Jednak uzyskanie podstawowej wersji systemu operacyjnego i rozruchu to trudna część. Sugeruję podzielenie dysku twardego na podwójny rozruch pomiędzy OS X i Chrome OS (przynajmniej początkowo), aby mieć dobrze znany system. Możesz także mieć problemy ze sterownikami.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.