Magic Magic Trackpad nie został rozpoznany po uśpieniu


3

Gdy usypiam MacBooka Pro (2011, 13 ") i budzę go ponownie, Magic Trackpad nie zostaje rozpoznany. Muszę wyłączyć Bluetooth i włączyć go ponownie, aby uruchomić gładzik. Pojawia się za menu Bluetooth u góry ekranu, ale nakazanie ponownego połączenia nie rozwiązuje problemu.

Mam klawiaturę USB, więc nie wiem, czy ten sam problem dotyczyłby klawiatury.

Dlaczego to może być? Czy istnieje sposób na automatyczne ponowne uruchomienie Bluetooth po obudzeniu komputera?

EDYCJA: Powinienem wspomnieć, że stało się to dopiero od czasu przejścia ze Snow Leopard na Lion w zeszłym tygodniu.


Czy próbowałeś nacisnąć przycisk zasilania na Magic Trackpad (wtedy zielone światło będzie przez chwilę włączone)? Wtedy to znajdziesz MBP.
kukoo

Tak, próbowałem tego, a także całkowicie wyłączyłem gładzik i włączyłem go ponownie. Nie ma kości.
Steve Nay,

Mam ten sam problem ze snem, o którym mowa powyżej, na dwóch różnych komputerach Mac Pro. Jeden prowadzi Lion, drugi Snow Leopard. Wychodząc ze stanu uśpienia, okienko wstępne systemu Bluetooth pokazuje podłączony gładzik, ale sam gładzik nic nie robi, tzn. Nie porusza kursorem ani nie reaguje na ekranie. Takie samo zachowanie na obu komputerach Mac.

Odpowiedzi:


1

Spróbuj ponownie sparować gładzik. Przejdź do System Preferenceswtedy, a Trackpadnastępnie Setup Bluetooth trackpad...Wybierz gładzik, a następnie Unpair. Następnie wybierz go ponownie (za pomocą wbudowanego gładzika) i wybierz Pair.


0

Możesz ponownie sprawdzić baterie. Miałem dokładnie ten sam problem z dość nowymi bateriami, które wyglądały jak Duracell, ale nie Duracell. Po wypróbowaniu kilku przepisów z wyszukiwarki Google i skontaktowaniu się z pomocą techniczną Apple bezskutecznie, pomyślałem, że skorzystam z ostatniej techniki wstrząsania i pukania gładzika. Wtedy usłyszałem grzechotający dźwięk wewnątrz komory baterii. Rzeczywiście, baterie (Power Source AA firmy Costco) były o około 1/2 mm krótsze niż standardowe baterie AA, co spowodowało luźne połączenie. Możesz w to uwierzyć!?

Gładzik działa dobrze po wymianie baterii na Duracell (lub inne standardowe baterie AA). Mam nadzieję, że jest to problem w twoim przypadku.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.