Dlaczego demon coreaudiod używa 5% lub więcej procesora?


42

Za każdym razem, gdy słucham muzyki w iTunes lub VLC, zauważam, że proces rdzeniowy powoduje niezwykle wysokie zużycie procesora (5% lub więcej).

Czy masz ten sam problem? Jaki jest powód tak dużego zużycia procesora?

 • Ostatnie aktualizacje OS X nie zmieniły tej obserwacji. Ponowne uruchomienie (lub zabicie procesu, aby się odrodził) nie rozwiązuje problemu. Po kilku sekundach użycie procesora Coreaudiod ponownie przekracza 5%.

 • Ważne jest, aby pamiętać, że użycie wyjścia liniowego sprawia, że ​​problem znika, a zużycie procesora przez rdzeń spada do 1% -2%.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
tak, przeczytałem je, żadna z poprawek nie rozwiązała problemu ...
Haytham Elkhoja,

1
Tak, jakie to dziwne?
Haytham Elkhoja

1
Mam ten sam problem. Mac OS X 10.7.2; coreaudiod stale używa 8% procesora. Problem zniknął po podłączeniu słuchawek. MBP 2,4 GHz Core 2 Duo. Czytałem gdzieś, że Parallels może być podejrzany - ktoś tu używa Parallels?
Scott

1
To samo odczuwam, kiedy gram przez głośniki, wypróbuję słuchawki. Dzięki za podzielenie się wskazówkami, Haytham.
Globalny koczownik

1
Ten problem nadal występuje w 10.7.3. Podczas słuchania radia okres podstawowy wzrasta o 10%!
gentmatt

Odpowiedzi:


21

Wysokie zużycie procesora przez rdzeń wynika z działania oprogramowania do redukcji szumów otoczenia (co zaskakujące, nawet gdy wbudowany mikrofon nie jest używany).

Przejdź do Preferencji systemowych> Dźwięk> Wejście i odznacz pole Użyj redukcji szumów otoczenia .

Następnie uruchom ponownie komputer lub uruchom ten jednowierszowy program, aby ponownie załadować moduł coreaudiod, a użycie procesora coreaudiod powinno spaść do 1% lub mniej.


Zmniejszono z 11% do 8%, gdy dźwięk jest wyciszony i nic nie jest odtwarzane. (2015 MBP 13" )
Zenexer

1
Po zmianie ustawienia musiałem również uruchomić „sudo killall coreaudiod”, aby faktycznie obniżyć wykorzystanie procesora. Wyobrażam sobie, że ponowne uruchomienie również osiągnęłoby to samo.
DrFriedParts

1
Zauważ, że działa sudo killall coreaudiodzrobi to tak, że nie masz dźwięk w ogóle, aż trzeba albo restart lub poprawnie przeładować coreaudiod. Ten liniowy powinien załatwić sprawę, jeśli nie chcesz ponownie się uruchamiać.
Dave Yarwood

4

Wydaje się, że jest to znany problem i mam nadzieję, że zostanie naprawiony w aktualizacji w przyszłości. Na razie jednak możesz wypróbować jedną lub dwie rzeczy (to oczywiste, że upewnij się, że całe oprogramowanie jest zaktualizowane do najwyższej stabilnej wersji)

 • Przede wszystkim uruchom ponownie komputer.
 • Po drugie, zainstaluj Onyx . Zainstaluj i otwórz, a następnie kliknij kartę „Czyszczenie”. Upewnij się, że w sekcji „System” zaznaczona jest opcja „Komponenty audio”. Kliknij przycisk wykonania i pozwól mu to zrobić.
 • Następnie otwórz Narzędzie dyskowe, wybierz wolumin startowy i napraw wszystkie uprawnienia do dysku. Pozwól mu działać, a następnie zamknij wszystkie aplikacje i uruchom ponownie.

Mam nadzieję, że pomoże to w jakiś sposób złagodzić problem, ale nie mogę tego zagwarantować, ponieważ sam go nie dotknąłem, ale jest to sposób działania, który podejmuję, gdy moje użycie procesora jest wyższe niż oczekiwałbym z powodu proces.


3
To nie jest rozwiązanie w żaden sposób, kształcie ani formie.
Haytham Elkhoja

2
Procesor wzrósł z 8 do 120% i ciągle się zmieniał. Usuwanie biblioteki / Preferencji / Audio nie działało dla mnie, ale instrukcje od All Maxwell załatwiły sprawę.
Yves_T

3

Niektóre aplikacje wydają się powodować ten problem podczas interakcji z mikrofonem. Problem znika po minucie lub dwóch po zamknięciu aplikacji powodujących problem.

Problematyczne aplikacje

Aplikacje te muszą zostać ponownie uruchomione, aby przywrócić normalne użycie procesora. Nie zwalniają prawidłowo trzymania mikrofonu.

 • HipChat po pierwszym użyciu aparatu / mikrofonu, na przykład podczas otwierania preferencji (patrz fora HipChat )
 • Boom firmy Global Delight Technologies ( odniesienie ) - o ile mogę stwierdzić, nie powinien to być mikrofon

Aplikacje w tle

Aplikacje te mogą działać w tle podczas korzystania z mikrofonu.

 • Dowolna aplikacja VoIP, taka jak Skype lub FaceTime
 • Adobe Flash w przeglądarce internetowej
 • Oprogramowanie do wirtualizacji, takie jak VMware, VirtualBox lub Parallels. Prawdopodobnie będą one „słuchać” Twojego mikrofonu, ilekroć masz maszynę wirtualną, nawet jeśli ta maszyna wirtualna w tej chwili nie używa mikrofonu. Większość oprogramowania do wirtualizacji umożliwia wyłączenie wirtualizacji sprzętu audio, co powinno rozwiązać ten problem, chociaż niektóre mogą nie być wystarczająco szczegółowe, aby wyłączyć mikrofon bez wyłączenia głośników.
 • Specjalistyczne oprogramowanie audio, takie jak to opracowane przez Akai Pro ( przykładowy raport dla EIE Pro z Logic X)
 • Oprogramowanie do wyszukiwania / rozpoznawania głosu , w tym możliwość wyszukiwania głosowego „Ok Google” w Google Chrome ( zgłoszone jako częściowo naprawione przez programistów Chrome: Chrome przestanie słuchać po zmianie użytkownika)

2

Wygląda na to, że utworzenie folderu Biblioteka / Preferencje / Audio działało przynajmniej dla niektórych osób. Próbowałeś tego?


Użytkownik właśnie skopiował /Library/Preferences/Audio/z innego komputera. Miałem też problem na poprzednim komputerze Mac. Jeśli to zadziałało dla kogoś, czy możesz przesłać gdzieś pliki Plist?
Lri

2

Karta w Google Chrome z uruchomionym WhatsApp utrzymuje system w stanie czuwania; w szczególności działa coreaudiod. Zobacz https://webdiary.com/tag/coreaudiod/


Witamy, aby zapytać inaczej! To nie daje odpowiedzi na pytanie. Aby skrytykować lub poprosić autora o wyjaśnienie, zostaw komentarz pod jego postem, gdy będziesz mieć wystarczającą reputację . Jeśli masz nowe pytanie, zadaj je, klikając przycisk Zadaj pytanie . Dołącz link do tego pytania, jeśli pomaga to w zapewnieniu kontekstu.
Tetsujin

To był rzeczywiście wat powodujący, że coreaudiod zjadał 8% procesora w sposób ciągły na moim komputerze Mac. Po zamknięciu karty użycie procesora natychmiast zniknęło.
Friek,

1

Właśnie miałem ten sam problem z 10.8.4.

Wydaje mi się, że zamknięcie Boom.app rozwiązało problem.

Myślę, że Boom używa podobnej technologii jak AirFoil, więc może warto opuścić lub odinstalować wszystko, co w jakiś sposób przechwytuje, modyfikuje lub przekierowuje strumień audio.

Być może aplikacja, która Cię dotyka, zapisuje stan na urządzenie wyjściowe, a jego stan dla wbudowanych głośników jest w jakiś sposób zakłócany.


Plakat nie wskazywał, że używa wtyczek lub aplikacji innych firm niż VLC.
tubedogg

Próbowałem wyciszyć BoomDevice (w Preferencjach systemowych -> Dźwięk) zarówno na listach urządzeń wyjściowych, jak i wejściowych, a użycie procesora przez okres podstawowy natychmiast spadło.
Sean the Bean

Co ciekawe, odinstalowałem Boom już dawno temu, ale BoomDevice jest nadal zainstalowany .. Będę musiał to naprawić.
Sean the Bean

1

Jest to rzeczywiście spowodowane tym, że przeglądarka Google Chrome stale używa mikrofonu do nasłuchiwania słowa „OK Google”. Chociaż odznaczenie redukcji szumów w preferencjach audio systemu zmniejszy użycie procesora (w moim przypadku z 12% do 8% rdzenia), nie rozwiązuje to podstawowego problemu.

Aby całkowicie rozwiązać problem, otwórz Google Chrome -> Ustawienia -> Szukaj -> i wyłącz „Włącz„ OK Google ”, aby rozpocząć wyszukiwanie głosowe”.

Moje podstawowe użycie procesora spadło z 12% do zera.


0

Mogą to być wtyczki audio działające pod rdzeniem audio.


Choć na początku wydaje się to rozsądne, nie wyjaśnia, dlaczego „podłączenie słuchawek lub głośników zewnętrznych powoduje, że problem zniknął”.
gentmatt

0

Odkryłem, że zabicie Flasha rozwiązało problem.

Wczoraj zrestartowałem się, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem, ale do dzisiejszego popołudnia coreaudiodzgromadziłem 6 godzin czasu procesora. Nie korzystałem z żadnych aplikacji audio (VLC, iTunes itp.).

Wyłączyłem „redukcję szumów otoczenia” i nie było żadnego wpływu - nadal przy 8-10% CPU. Zauważyłem Flash działający ze znacznie niższym procesorem (~ 1%), ale nie zdawałem sobie sprawy, że odwiedzam strony internetowe oparte na Flash. Zabiłem Flasha i coreaudiodzniknąłem z Monitora aktywności. Kiedy ponownie włączyłem „redukcję szumów otoczenia”, nie było żadnego wpływu - coreaudiodnadal go nie ma. (To wszystko w OS X 10.9.)


0

Wyłączenie rozszerzenia „Google Voice Search Hotword (Beta)” w Google Chrome pomogło ... OS X 10.9.1 Mavericks


0

Niektóre osoby twierdzą, że to pomaga:

$ sudo launchctl unload /system/library/launchdaemons/com.apple.audio.coreaudiod.plist
$ sudo rm -r /Library/Preferences/Audio/
$ sudo mkdir /Library/Preferences/Audio
$ sudo chown -R _coreaudiod:admin /Library/Preferences/Audio
$ sudo launchctl load /system/library/launchdaemons/com.apple.audio.coreaudiod.plist

Dla mnie okazało się, że przyczyną był problem HipChat .


Okazuje się, że był to również HipChat dla mnie
Daniel Beardsley,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.