W jaki sposób Keynote decyduje, na którym ekranie ma się pojawić?


10

Scenariusz: idę do klasy, podłączam laptopa do projektora za pomocą przejściówki z portem mini-display i odpalam Keynote. Keynote otwiera się z oknem na rzutowanym ekranie, pokazującym ukryte slajdy lub ukończone kompilacje lub slajd nr 42. Wolałbym, żeby był otwarty na ekranie laptopa, więc jedyne, co widzą moi odbiorcy, to slajd tytułowy. Następnie spędzam dwie minuty, próbując przesunąć kursor myszy nad pasek tytułowy, aby móc przywrócić okno do ekranu laptopa.

Nie jestem pewien, czy jest to pytanie specyficzne dla Keynote. Po prostu nie używam innych aplikacji w klasie.

Jak więc kontrolować, na którym ekranie aplikacja będzie otwierana po uruchomieniu?


Oczywiście moje pytanie nie było wystarczająco jasne. Nie pytam, jak kontrolować prezentację, gdy rozpocznie się pokaz slajdów. Pytam, jak kontrolować, na którym ekranie aplikacja będzie uruchamiana przy pierwszym uruchomieniu.
Bill Nace,

Co się stanie, jeśli uruchomisz Keynote przed podłączeniem projektora?
guwac

Odpowiedzi:


2

Przeszukałem google, szukając tego wątku, ponieważ miałem ten sam problem co Bill Nace. Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi, więc pomyślałem, że podzielę się tym, jak rozwiązałem ją po próbach i błędach.

Keynote wydaje się otwierać prezentację na wyświetlaczu w najwyższej rozdzielczości.

Ponieważ mój ekran „projektora” miał największą rozdzielczość, kiedy otworzyłem nowy plik keynote, otworzyłby się on na tym ekranie, a następnie musiałbym przeciągnąć go z powrotem na ekran „laptopa” w celu dowolnej edycji przed rozpoczęciem prezentacji. Zwiększyłem rozdzielczość ekranu laptopa i na tym ekranie zaczęły się otwierać pliki keynote.


5

Nowsze wersje keynote nie mają tej preferencji. Zamiast tego: rozpocznij prezentację. Na ekranie notatek prezentera zobaczysz te ikony:

ikony

Kliknij ten drugi z prawej strony (który wygląda jak przełączane 2 ekrany :-)


4

W preferencjach Keynote, w zakładce „Pokaz slajdów” znajduje się para przycisków radiowych, które określają, na którym ekranie ma odbywać się prezentacja, a na „widoku prezentera”. Zajęło mi to też trochę czasu, ale to jest!

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Człowieku, jak przegapiłem to ustawienie, kiedy spojrzałem na słowa kluczowe Keynote? Miły.
Ian C.

Dan, to nie jest problem z prezentacją. Mam na myśli to, że aplikacja otwiera się na ekranie „pomocniczym” po uruchomieniu. Nie kiedy zaczynam prezentację.
Bill Nace

O. Cóż ... W moich konfiguracjach na wielu ekranach (w tym przenoszeniu jednego laptopa na różne monitory) aplikacje otwierają się na ekranie, na którym były zamknięte po zamknięciu. Mówisz, że Keynote robi coś innego?
Dan Ray

1

Keynote używa głównego wyświetlacza jako wyświetlacza dla widoku odbiorców. Drugi wyświetlacz służy do wyświetlania „widoku prezentera”, który pokazuje bieżące i nadchodzące slajdy, upływającego czasu timera i wszystkiego innego, co skonfigurowałeś widok prezentera do wyświetlenia (aby dostosować ten widok, przejdź do Play -> Customize Presenter Display...). Możesz wyłączyć wyświetlanie prezentacji na monitorze dodatkowym, przechodząc do Preferencji ..., klikając kartę Wyświetlanie prezentacji i odznaczając Use alternate display to view presenter informationopcję.

Jeśli chcesz, aby widok odbiorców pojawił się w projekcie, musisz ustawić projektor jako główny wyświetlacz przed odtworzeniem prezentacji Keynote. Aby zmienić, który ekran jest główny, a który wtórny, podłącz komputer Mac do projektora, a następnie przejdź do Preferencji systemowych -> Wyświetlacze. Kliknij kartę Układ w polu ustawień na głównym ekranie. Przeciągnij biały pasek reprezentujący pasek menu z wyświetlacza, którym jest MacBook, na wyświetlacz, którym jest projektor. Dzięki temu projektor jest podstawowym wyświetlaczem, gdy jest podłączony do MacBooka. Po rozłączeniu podstawowe oznaczenie wyświetlacza automatycznie wraca do MacBooka. Następnym razem, gdy podłączysz się do projektora, nie powinieneś przechodzić przez to - MacBook powinien pamiętać, że podoba Ci się projektor jako główny wyświetlacz w tej konfiguracji.

Zmiana głównego wyświetlacza, gdy do Macbooka podłączonych jest wiele monitorów


Cóż, to działa ... ale to trudna droga.
Dan Ray
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.