Czy można wyeksportować listę czytelniczą safari w Safari 5.1?


14

Temat podsumowuje. Ciekawe, czy istnieje jakiś sposób na wyeksportowanie listy lektur z Safari w dowolnym formacie. Gdzie na HD są przechowywane informacje? bookmarks.plist?


Założę się, że gdy spadnie iCloud, automatycznie zobaczymy synchronizację między twoimi komputerami. Nie jestem pewien, czy właśnie do tego zmierzasz, ale jest to częściowo powiązane.
NReilingh,

Odpowiedzi:


8

Możesz przekonwertować go na XML w oknie terminala / polecenia, używając:

cd ~/Library/Safari/
cp Bookmarks.plist Bookmarks.plist.xml  
plutil -convert xml1 Bookmarks.plist.xml

2

Tak. Plik jest wywoływany Bookmarks.plisti znajduje się w ~/Library/Safari/. Zawiera to nie tylko zakładki do czytania, ale wszystkie zakładki.

Będziesz chciał poszukać wpisów pod kluczem ReadingList. Będą wyglądać mniej więcej tak (plik przeglądany w xCode 4):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Niestety plik plist jest przechowywany jako plik binarny i będziesz musiał go otworzyć za pomocą xCode lub innego narzędzia, które może obsługiwać binarne pliki plist.


1

Nie możesz eksportować z Safari, ale możesz importować z Chrome

Tutaj znajduje się w pomocy technicznej Google: https://support.google.com/chrome/answer/96816?hl=pl

Alternatywnie możesz otworzyć aplikację Terminal na komputerze Mac (wyszukaj ją w Launchpadzie, jeśli nie możesz jej znaleźć) i wklej to:

/usr/bin/plutil -convert xml1 -o - ~/Library/Safari/Bookmarks.plist | grep -E  -o '<string>http[s]{0,1}://.*</string>' | grep -v icloud | sed -E 's/<\/{0,1}string>//g'

Naciśnij Return, a wyświetli wszystkie linki do Listy czytelniczej jako tekst, który możesz skopiować i wkleić w innym miejscu.


W pewnym momencie przestało to działać zgodnie z przeznaczeniem. W Mojave zrzuca wszystkie adresy URL z pliku, nie tylko listę lektur.
Fuzzy76,

-2

W OS X Yosemite przejdź do ~ / Library / Safari / ReadingListArchives

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.