Jak na stałe usunąć jeden konkretny plik w OS X Yosemite?


0

Mój MacBook działa w Yosemite 10.10.2.

Chcę trwale usunąć pojedynczy plik dowództwo - przesunięcie - kasować ale pyta „Czy na pewno chcesz trwale usunąć elementy z Kosza?” czego nie pragnę.

Chcę tylko usunąć ten jeden plik z mojego Macbooka. Jak mogę to osiągnąć?


Naprawdę chciałbym wiedzieć, dlaczego używasz Trash jako tymczasowego urządzenia do przechowywania / odzyskiwania - jeśli uważasz, że możesz potrzebować pliku później, nie wyrzucaj go. W ten sposób zawsze wiesz, że możesz opróżnić kosz. Aby skorzystać z funkcji odzyskiwania, użyj Time Machine, po to jest.
Tetsujin

Odpowiedzi:


2

Z tego, co powiedziałeś w swoim pytaniu, zakładam, że plik, który chcesz usunąć, jest już w koszu.

  • W Terminalu (/ Aplikacje / Narzędzia /) wpisz rm dowództwo po którym następuje spacja.

  • Kliknij ikonę Trash Dock Tile, aby otworzyć okno Findera do Kosza. (Zauważ, że jeśli pliku docelowego nie ma w koszu, przywołaj plik docelowy w Finderze)

  • Przeciągnij i upuść plik docelowy z Kosza (lub dowolnego znajdującego się w nim okna Findera) na okno Terminalu. Spowoduje to dodanie pełnej nazwy pliku, który ma zostać usunięty, do rm dowództwo .

  • Przykład: rm /Users/me/.Trash/googlechrome.dmg

  • naciśnij wchodzić plik powinien zostać usunięty.

Na dodatkowe opcje do rm dowództwo Spójrz na: Strony OS X dla rm

Jeśli celem jest użycie folderu rm -dr ... gdzie ... to nazwa ścieżki folderu, który ma zostać usunięty.


0

Odpowiedź rm jest najlepszy; jednak jeśli Terminal i wiersz poleceń sprawią, że będziesz się starał, możesz utworzyć tymczasowy folder na pulpicie, przenieść całą zawartość Kosza z wyjątkiem pliku, który chcesz usunąć, opróżnić kosz, a następnie przenieść pliki z powrotem do Kosza teczka.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.